• Wtorek, 9 marca 2021
  • Imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Informacje

O ekologii od najmłodszych lat (zdjęcia)

Data: 21 lutego 2021, Niedziela / Ilość wyświetleń: 351

W Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju ekodoradca Stanisław Kiersztyn, czyli specjalista od ekologii Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju oraz zastępca komendanta Straży Miejskiej Paweł Bieś, rozmawiali z uczniami klas I-IV o czystym powietrzu i jego ochronie.

W związku z realizacją gminnych oraz wojewódzkich programów ochrony powietrza, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przeprowadza w szkołach i przedszkolach kampanię edukacyjną dotyczącą ochrony środowiska.

Prezentacja nawiązuje do przesłania, że aby stać się Ekobohaterem, trzeba rozpocząć naprawę świata od samego siebie oraz od najbliższego otoczenia. Slajdy poruszają ważne tematy, takie jak: ochrona powietrza, dbanie o przyrodę – rośliny i zwierzęta, segregacja śmieci, oszczędzanie energii elektrycznej i cieplnej, oszczędzanie wody, czy wymiana kopciuchów.

Prelekcje wygłasza ekodoradca Stanisław Kiersztyn, który wręcza każdemu uczniowi specjalne zestawy ekologiczne. Strażnik miejski opowiada natomiast o tym, jak działa straż miejska i jakie podejmuje działania, żeby chronić powietrze. Takie spotkania planowane są na terenie całej gminy.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć