• Piątek, 17 września 2021
  • Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Informacje

Oficjalnie otwarcie stadionu (zdjęcia)

Data: 2 sierpnia 2021, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1117

Stadion miejski w Mszanie Dolnej został oficjalnie otwarty po modernizacji. Mimo że można było już z niego korzystać w minionym roku, z uwagi na pandemię uroczystości przesunięto.

Burmistrz Anna Pękała witając zgromadzonych przypomniała historię stadionu oraz przedstawiła działania związane z remontem obiektu. - W listopadzie 2018 roku, kiedy objęłam urząd burmistrza Mszany Dolnej, okazało się, że miasto dysponuje projektem autorstwa pana Arkadiusza Kolińskiego z dobczyckiego Studia Architektury oraz dotacjami na modernizację Stadionu Miejskiego w kwocie 1.100.000 złotych, z czego 900.000 stanowiła dotacja ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej udzielona przez Ministra Sportu, a 200.000 złotych stanowiła dotacja Powiatu Limanowskiego. Kiedy to tylko było możliwe ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania i 16 października 2019 roku podpisałam umowę z firmą EVERSPORT z Warszawy. W realizacji tego zadania nie powstrzymały nas ani niesprzyjająca momentami pogoda, ani pandemia. Zmodernizowany stadion był gotowy i zaczął służyć mieszkańcom jesienią 2020 roku - mówiła.

Na stadionie można korzystać z przebudowanej i zgodnej ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych bieżni, na której mogą odbywać się biegi na różnego rodzaju dystanse, w tym bieg przez płotki. Po obu stronach boiska piłkarskiego znajdują się stanowiska do rzutu dyskiem, młotem i oszczepem, pchnięcia kulą, skocznie w dal, wzwyż i do skoku o tyczce. Na górnej płycie Stadionu usytuowane jest wielofunkcyjne, ogrodzone boisko oraz siłownie zewnętrzne. Stadion wyposażony jest w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Całość inwestycji to koszt w wysokości 3.347.746,57 złotych, z czego 900 tysięcy to dotacja Ministra Sportu, a 200 tysięcy Powiatu Limanowskiego. Burmistrz gorące podziękowania skierowała do instytucji, które wspierały inwestycję a następnie zaprosiła do przecięcia symbolicznej wstęgi Edwarda Siarkę Wiceministra ds. Środowiska i Klimatu, Łukasza Kmitę Wojewodę Małopolskiego, Ewę Filipiak Przewodniczącą Rady Powiatu Limanowskiego, Janusza Matogę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej, Arkadiusza Kolińskiego architekta, autora projektu modernizacji stadionu oraz Zygmunta Łyżnickiego – znanego biegacza, reprezentującego sekcję Biegów Górskich i Długodystansowych MOK.

Po przemówieniach i gratulacjach wszystkich zaskoczyła propozycja Pana Wojewody, by osobiście sprawdzić kondycję na oddanym obiekcie. Wywołani na bieżnię na znak otrzymany od trenera i szkoleniowca Lecha Salamonowicza dystans jednego okrążenia sprawdzili: Edward Siarka Wiceminister ds. Środowiska i Klimatu, Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, Grzegorz Biedroń Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego i Prezes MOT, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Rafał Rusnak Wójt Gminy Niedźwiedź oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej.

Po tak reprezentacyjnym biegu równie efektownie zaprezentowali się biegacze z Sekcji Biegów Górskich i Ulicznych z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Źródło: UM Mszana Dolna

Galeria zdjęć