• Piątek, 17 września 2021
  • Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Informacje

Starostwo rezygnuje z przebudowy boiska przy Romerze

Data: 2 sierpnia 2021, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1136

RABKA-ZDRÓJ: Nie będzie przebudowy boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera. Starostwo wycofało się z inwestycji.

- Na jednym z posiedzeń zarządu pochylano się nad problemem przebudowy nieistniejącego już od 12 lat boiska przy liceum Romera. Dobra wiadomość to ta, że otrzymaliśmy od marszałka dofinansowanie w kwocie 124 tys. zł, ale nie ma jeszcze informacji, czy będzie i w jakiej kwocie dofinansowanie od Ministra Kultury. Jaka kwota od ministra jest potrzebna, żebyśmy rozpoczęli tę inwestycję, a jeżeli jej nie będzie, to czy zrezygnujemy z tego zadania? - pytał na sesji powiatowej radny Marek Szarawarski.

- Dostaliśmy od marszałka 130 tys. zł, natomiast z ministerstwa nie dostaliśmy ani złotówki już któryś raz z kolei. Dlatego jest decyzja zarządu, że wycofujemy się z tego zadania. Przebudowa boiska to koszt ok. miliona złotych i nie stać nas w tej chwili na takie rzeczy. Jest sala gimnastyczna obok, jest kompleks sportowy, trochę dobrej woli, przy spadającej liczbie oddziałów, za dwa lata pewnie będzie jeden oddział w Rabce, góra dwa, to będziemy się cieszyć, w tym momencie nie stać nas wyłożyć milion złotych. Gdyby było dofinansowanie od ministra, to tak, ale nie ma i nie będziemy robić. Tak rozsądek nam nakazuje - powiedział starosta.

(mr)