• Poniedziałek, 25 października 2021
  • Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

Informacje

O co chodziło z uchwałą dotyczącą działań burmistrza ws. Przedszkola nr 2? Posłuchaj listy zarzutów

Data: 15 września 2021, Środa / Ilość wyświetleń: 1097

RABKA-ZDRÓJ: Kilkadziesiąt minut radny Jan Kwatyra czytał dziś listę zarzutów i uwag pod adresem burmistrza Leszka Świdra w sprawie Przedszkola nr 2. Były one różne.

Rada Miejska w Rabce-Zdroju odrzuciła dziś projekt uchwały trzech radnych (Aleksandra Koper, Dariusz Krzysztof i Katarzyna Karkula) w sprawie ustalenia kierunków działania burmistrza Rabki-Zdroju dotyczących zamiaru przekształcenia Przedszkola nr 2. Uchwała to wynik ciągnącego się sporu między parafią a samorządem, początkowo o wywóz śmieci z parkingu przy cmentarzu, potem o czynsz w przedszkolu, a teraz o negocjacje burmistrza z proboszczem.

W projekcie uchwały, który trafił dziś pod obrady sesji i został odrzucony stosunkiem głosów 7 do 4, radni nawoływali burmistrza Leszka Świdra, aby przestrzegał przepisów prawa, nie przekraczał swoich uprawnień, przywrócił stan prawny sprzed - nieważnej - uchwały o przeniesieniu przedszkola do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 oraz by respektował postanowienia Ministra Edukacji i Kuratora Oświaty.

Odczytanie uzasadnienia do tej uchwały zajęło radnemu Kwatyrze pół godziny. O co chodziło? Skąd spór? Jaka była jego historia i do czego doprowadził? Jak wyglądały negocjacje z proboszczem?

POSŁUCHAJ:


(mr)