• Środa, 17 sierpnia 2022
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Młodzieżowa rada z Rabki-Zdroju ma nowego partnera do współpracy (zdjęcia)

Data: 27 listopada 2021, Sobota / Ilość wyświetleń: 2104

Nawiązanie współpracy z Młodzieżową Radą Gminy w Kościelisku było jednym z głównych punktów obrad sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

W sali obrad Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju odbyła się V sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Radni podjęli uchwały m.in. w sprawie zatwierdzenia logo MRM oraz zasad jego wykorzystania, przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej, przyjęcia planu pracy na rok 2022 i regulaminu nadania tytułu Honorowy Członek MRM. Jednym z głównych punktów było nawiązanie współpracy z Młodzieżową Radą Gminy w Kościelisku. Z tej okazji w Rabce-Zdroju gościł jej przewodniczący Łukasz Kołodziej, który podpisał z przewodniczącym rabczańskiej rady młodzieżowej Norbertem Sienkowcem umowę o współpracy. - Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna oraz trwała – podkreślił przedstawiciel strony rabczańskiej. W zawartym porozumieniu strony zobowiązały się, że będą rozwijać współpracę na zasadach obustronnego dialogu, partnerstwa, równości i wzajemnych korzyści. Współpraca obejmie w szczególności: nawiązywanie kontaktów i współpracy pomiędzy lokalną młodzieżą obu stron; wymianę nabytych doświadczeń dotyczących funkcjonowania młodzieżowych rad; podejmowanie wspólnych działań mających na celu rozwój lokalnej młodzieży obu stron; realizowanie wspólnych projektów kulturalnych i edukacyjnych oraz innych działań wyżej nie wymienionych będących przedmiotem obopólnego zainteresowania.

Podczas sesji przyznano nagrodę dla laureata projektu logotypu MRM, którym został Filip Pachla z Warszawy. Odbyła się również rozmowa na temat jakości powietrza w gminie Rabka-Zdrój, a informację na ten temat zaprezentował Szymon Bryniarski z Krakowskiego Alarmu Smogowego. W obradach wziął udział Leszek Świder. Burmistrz podziękował młodzieży, że zajmuje się tak ważnymi tematami dla miasta, jak ekologia. - Dla nas nie ma innego kierunku, jeśli chcemy nadal być uzdrowiskiem. Tych działań, jeśli chodzi o walkę z zanieczyszczonym powietrzem, podjęliśmy bardzo dużo – mówił, przypominając, że samorząd przyjął niedawno tzw. uchwałę antywęglową. Istotna jest również gazyfikacja gminy. Burmistrz dodał, oczekiwania mieszkańców idą w tym kierunku, żeby takich działań było coraz więcej.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć