• Czwartek, 19 maja 2022
  • Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Informacje

Z kolędą u Matki Boskiej Jasnogórskiej (zdjęcia)

Data: 13 stycznia 2022, Czwartek / Ilość wyświetleń: 770

W niedzielę, 9 stycznia b.r., Orkiestra Dęta "Echo Gór" z Kasinki Małej odbyła pielgrzymkę do Częstochowy. Zagórzanie wyruszyli w stronę Jasnej Góry wczesnym rankiem, by pomodlić się w murach Klasztoru OO. Paulinów.


Muzycy mieli zaszczyt zagrać przed samym obrazem Czarnej Madonny, do której zwrócili się ze swoimi intencjami. Jedną z głównych próśb skierowanych ku Jasnogórskiej Pani była tego dnia prośba o błogosławieństwo i łaski dla całej orkiestry z okazji 110-lecia jej istnienia.

W tak wyjątkowym miejscu kolędy wielbiące Dzieciątko Jezus zabrzmiały niezwykle uroczyście.
"Echo Gór” dało krótki koncert kolęd znanych każdemu Polakowi, jak i tych wywodzących się typowo z rodzimego regionu orkiestry, dzięki czemu słuchacze zgromadzeni wokół mogli poczuć unikalną harmonię charakterystyczną dla nut zagórzańskich – wspomina kapelmistrz.

Choć przyjeżdżamy na Jasną Górę dość często, to przyznajemy, że każda wizyta u Czarnej Madonny jest dla nas wyjątkowa. Atmosfera tego miejsca i możliwość zagrania przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej przyciąga jak magnez i sprawia, że chce się wracać natychmiast po wyjeździe – dodają kasinczanie.

Klaudia Gawronek

Galeria zdjęć