• Czwartek, 19 maja 2022
  • Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Informacje

Które rabczańskie liceum jest lepsze?

Data: 14 stycznia 2022, Piątek / Ilość wyświetleń: 2450

I LO im. Romera i II LO im. Ks. Prof. Tischnera znalazły się w corocznym rankingu "Perspektyw", w którym wybierane są najlepsze licea w Polsce. Które miejsca zajęły w nim licea z Rabki-Zdroju?

W rankingu lepsze okazało się górne liceum. Szkoła im. Józefa Tischnera uplasowała się na 314 miejscu w Polsce (rok temu była 338), co oznacza awans.

Inaczej jest w przypadku szkoły Romera. Dolne liceum znalazło się w rankingu na 628 miejscu i jest to spadek z 525, jakie zajmowało przed rokiem.

II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju znalazło się tym samym na 30. miejscu wśród najlepszych szkół w województwie małopolskim i jest to najlepszy wynik wśród liceów w Rabce. Przełożyło się to na przyznanie szkole znaku jakości „Srebrnej Tarczy Perspektyw”

Z kolei Technikum Informatyczne im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju (czyli Technikum dla Młodzieży w Zespole Szkół), znalazło się na 9. miejscu wśród najlepszych szkół technicznych w województwie małopolskim. Wynik ten dał szkole prestiżowe odznaczenie – „Złotą Tarczę Perspektyw”.

Najlepsze w Polsce jest XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy. Najlepsze w powiecie nowotarskim - I LO im. Seweryna Goszczyńskiego - zajęło 261 miejsce.

Szkoły zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Oprac. (mr)