• Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Wiadomości
Data: 27 września 2011, Wtorek / Ilość wyświetleń: 4983

Udany sezon letni Patrycji Wąchały

Narciarska biegowa Patrycja Wąchała, wychowanka KS Witów Mszana Górna, tegoroczny, letni sezon spędziła trenując na nartorolkach i startując w zawodach. Zaliczy go z pewnością do udanych. Zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W swoim sprawozdaniu z występów informuje, co robiła przez całe lato i jakie sukcesy odniosła.

Pierwszy start miał miejsce 7 sierpnia tego roku w małej miejscowości przed Zakopanem - w Poroninie. Odbyły się tam zawody sprinterskie na dystansie 2km, rozgrywane w kategorii open kobiet i mężczyzn. Zmierzyłam się tam z czołowymi zawodniczkami z Polski i Czech. Tego dnia do domu posłałam dyplom za zajęcie 6 miejsca, a razem z trenerami wyjechaliśmy na zgrupowanie do Estonii. Po powrocie do kraju, odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski na Nartorolkach. Tutaj startując już w swojej kategorii (Juniorka A) trzy razy z kolei uplasowałam się na najwyższym stopniu podium, co sprawiło mi wiele radości:

*17 września „BESKIDY BEZ GRANIC” z Jaworzynki do Hrcavy (Czechy) 5km - 1 miejsce
*18 września „ROLLSPRINT” w Bystrej Śląskiej 2.8km – 1 miejsce
*25 września „PUCHAR ŚLĄSKA” w Marklowicach 8km – 1 miejsce

Wcześniej, 11 września, spróbowałam swoich sił również w maratonie na nartorolkach w Krynicy Zdrój, gdzie zajęłam 9 miejsce. W ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski zajęłam II miejsce. Teraz lada moment wyruszamy w góry, na lodowiec, by móc rozpocząć trening na nartach. Zima tuż, tuż… Więc liczę na Państwa wsparcie :-)