• Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Wiadomości
Data: 17 września 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2810

Turbacz wygrywa i jest pierwszy w tabeli V ligi

Dzięki kolejnemu zwycięstwu w rozgrywkach piłkarskich V ligi zespół KS Turbacz Mszana Dolna jest na czele tabeli. W weekend podopieczni Franciszka Mrózka pokonali u siebie Glinik Gorlice 2:1 (1:1). Bramki dla gospodarzy strzelili: Sylwester Wierzycki i Krzysztof Piekarczyk.

Niewielka grupa kibiców mszańskiej drużyny obejrzała sobotni mecz KS Turbacz z gorlickim Glinikiem. A warto było wyrwać te dwie godziny i obejrzeć stojące na dobrym poziomie spotkanie. Gorliczanie górowali nad piłkarzami spod Lubogoszczy techniką - widać u nich ogranie i boiskowe cwaniactwo, ale serca do walki mieli w sobotę mniej od piłkarzy Franciszka Mrózka, a sił, co trzeba przyznać, obu ekipom wystarczyło na 90 minut. Sobotni termin meczu nie był fortunny. Wielu piłkarzy Turbacza o 16 kończy pracę, a tu o tej trzeba było już być na boisku. "Krótka ławka" i nerwy towarzyszyły zatem mszańskiej ekipie od pierwszego gwizdka.

Mecz dla gospodarzy ułożył się jednak znakomicie - już w 6 minucie bramkę dla Turbacza zdobył Sylwester Wierzycki, który dokładną centrę z rzutu wolnego G.Popławskiego celnym strzałem głową zamienił na gola. Przez I połowę na murawie dominowali gospodarze, ale do szatni schodzili niepocieszeni, bo tuż przed gwizdkiem po pierwszych 45 minutach, Glinik wyrównał. Sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach, które lubią się zemścić.

Ta bramka nie powinna paść - wrzucona w pole karne piłka przez nikogo niepokojona, minęła wszystkich na swojej drodze i ku zaskoczeniu K. Kawuli wpadła do siatki. Stało się to w 44 minucie, a w minionych trzech kwadransach sytuacji na podwyższenie wyniku, gospodarze mieli, co najmniej kilka. Piłka jednak mijała bramkę, lub jak przy strzale głową z 3-4 metrów B.Pasia, jak spod ziemi wyrósł bramkarz Glinika.

II połowa to piłkarskie szachy - gra się wyrównała i niestety, zaostrzyła. Na brutalność najlepszym lekarstwem jest żółty kartonik. Łukasz Kogut, młody arbiter z Nowego Sącza pobłażliwy nie był i gorliczanie wracali z Mszany Dolnej z dwiema zółtymi i jedną czerwoną kartką. W drużynie Turbacza "żółtko" zobaczył kapitan I.Potaczek. Zwycięstwo z Glinikiem dawało Turbaczowi pozycję lidera, a tu wciąż remis i coraz mniej czasu. Na widowni raz po raz słychać było głośne pomruki niezadowlenia, gdy piłkarze Turbacza marnowali kolejne okazje na zmianę rezultatu.

Nerwy udzieliły się też Prezesowi klubu Władysławowi Szczypce, który raz po raz swoją "lepszą" prawą nogą siedząc na trybunach, trafił kilka razy kostkę swojego kolegi z boiska Czesława Nawarę. Może wten sposób chciał wesprzeć napastników Turbacza na murawie ? Aż w końcu nadeszła 63 minuta meczu i składna akcja duetu Paś - Piekarczyk w obrębie szesnastki. Napastnik Turbacza nie ryzykował strzału, ale po brawurowym slalomie pośród defensorów Glinika odegrał piłkę pod nogi Krzysztofa Piekarczyka, a ten młody napastnik wiedział, co trzeba z futbolówką zrobić, by znalazła miejsce w siatce gości.

Turbacz wyszedł na prowadzenie i zwycięstwa nie oddał do końca. Kapitalną partię rozegrał w mszańśkiej "jedenastce" Michał Smoleń - dzielił i rządził, grał twardo i często kości "chrupały" gdy toczył boje o futbolówkę z gorliczanami. A po ostatnim gwizdku Prezes Szczypka przeprosił p. Czesława Nawarę za "faule" na widowni, zaś kibice odetchnęli z ulgą. Kolejne trzy punkty zapisujemy na koncie mszańskiej drużyny i gdy zerkniemy na tabelę, to Turbacz odnajdziemy na jej czubie. Po siedmiu meczach mszańska ekipa z 16 punktami prowadzi w sądeckiej okręgówce.

W najbliższą niedzielę 23 września kolejny mecz na "własnych śmieciach" - o godz. 16.00 KS Turbacz podejmuje Victorię Witowice Dolne. Ale to nie koniec emocji piłkarskich w Mszanie Dolnej. Po wyeliminowaniu w rozgrywkach Pucharu Polski drużyny Zalesianki Zalesie Górne ( 7:1) Turbacz trafił na III ligową Limanovię Szubryt. Ten mecz w środę, 26 wrześniao godz. 16.00 na Stadionie Miejskim w Mszanie Dolnej. Zapraszamy wszystkich kibiców - zapowiada się bogaty piłkarsko tydzień !

Źródło: Urząd Miasta Mszana Dolna / opracował (mr)