• Środa, 14 kwietnia 2021
  • Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Informacje

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (zdjęcia)

Wtorek, 13 kwietnia 2021 10:45

Przedstawiciele samorządu gminy i miasta Mszana Dolna uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej.

Pijany kierowca na ulicach Rabki-Zdroju

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 20:45

W sobotę wieczorem w Rabce-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który prowadził pojazd bez wymaganego oświetlenia.

Kto kierował fordem?

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 19:46

W nocy z soboty na niedzielę w Rabce-Zdroju na DK nr 28, osoba kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała ze skarpy i uderzyła w drzewo.

Marek Szarawarski odpowiada na zarzuty i pretensje miejskich radnych

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 18:32

Wśród przedstawicieli władz powiatu nowotarskiego zdziwienie i zaskoczenie wywołały ostatnie wystąpienia radnych Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, którzy mieli pretensje i głośno krytykowali fakt, że miasto dokładała się do inwestycji powiatowych na terenie Rabki-Zdroju. W odpowiedzi na ich wystąpienia, rabczański radny powiatowy Marek Szarawarski przypomina o licznych inwestycjach powiatowych w uzdrowisku. - Gdyby samorząd rabczański nie współfinansował tych zadań to trakty komunikacyjne: ulice Sądecka, Podhalańska, Rynek, Kilińskiego oraz drogi do Ponic i Rdzawki byłyby wyremontowane w 50% - podkreśla.

Dzikie wysypisko śmieci w Olszówce

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 17:01

Niedaleko głównej drogi, przy podjeździe na Jasionów na tzw. Równinkach, w korycie potoku leżą sterty śmieci.

Niedziela w Parku Zdrojowym. Które atrakcje są otwarte? (zdjęcia)

Niedziela, 11 kwietnia 2021 13:47

RABKA-ZDRÓJ: Ciepła i słoneczna pogoda przyciągnęła w niedzielę do Parku Zdrojowego wielu spacerowiczów. W parku dopiero budzi się wiosna, na razie kwitną tylko krokusy. Część atrakcji jest czynnych, ale nie wszystkie.

Pamięci ofiar Katynia i Smoleńska (zdjęcia)

Sobota, 10 kwietnia 2021 19:12

W Rabce-Zdroju odbyły się kameralne uroczystości upamiętniające rocznicę Zbrodni Katyńskiej i katastrofy w Smoleńsku, zorganizowane przez lokalne Gniazdo Integracji Lokalnej.

Zagórzańska Msza Święta

Piątek, 9 kwietnia 2021 16:12

11 kwietnia o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza Święta. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta SAMI SWOI z Kasinki Małej – Zagródca.

Wiosenne sprzątanie Rabki-Zdroju

Piątek, 9 kwietnia 2021 12:57

- Przyszła wiosna i odkryła duże ilości śmieci na terenie gminy. W związku z pandemią nie możemy zorganizować dużej akcji, ale chcę zaproponować by mieszkańcy, którzy się zorganizują i chcą posprzątać swoją najbliższą okolicę mieli taką możliwość w sobotę 24 kwietnia - poinformował burmistrz Leszek Świder.

Można zapoznać się dokumentacją dotyczącą budowy linii kolejowej

Piątek, 9 kwietnia 2021 10:13

W Urzędzie Gminy Mszana Dolna można zapoznać się z dokumentacją projektową dotyczącą budowy linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacji istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz – Etap I.