Informacje

Beskidzka Podkówecka w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

Wtorek, 19 września 2017 16:16

W szkolnej hali w Mszanie Dolnej odbył się VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”, kończący tegoroczną akcję Odkryj Beskid Wyspowy. Podczas festiwalu wybrano najlepsze zespoły regionalne w kategoriach dziecięcej i dorosłej.

Mistrzyni handlu z Kasinki Małej

Wtorek, 19 września 2017 16:00

Podczas uroczystej gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbył się finał plebiscytu „Gazety Krakowskiej” na tegorocznych Mistrzów Handlu. Wśród laureatów znalazła się Paulina Gruszkowska z Kasinki Małej (pierwsza z prawej), która prowadzi sklep z odzieżą typu outlet w Mszanie Dolnej.

Spotted, czyli wpadł ci ktoś w oko na ulicy, to go odszukaj

Wtorek, 19 września 2017 12:31

"Szukam kontaktu do ślicznej blondynki, która wczoraj(17.09 godzina 20) była w Siwym Dymie z koleżanką. Uśmiechała się do mnie jak wychodziłaś na zewnątrz. Napisz coś jeśli to czytasz. ( Zakochałem się w tym uśmiechu)" - takie i inne anonse zamieszcza strona internetowa "Spotted: Rabka-Zdrój, Jordanów i Okolice". To profil na Facebooku, na którym można odnaleźć osobę przypadkowo spotkaną np. na dyskotece czy w sklepie.

Strażacy na podium (zdjęcia)

Wtorek, 19 września 2017 12:04

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju, reprezentujący Komendę Powiatową PSP w Nowym Targu, zajęli III miejsce w klasyfikacji generalnej na XVIII Wojewódzkich Zawodach w Sporcie Pożarniczym PSP, które zostały rozegrane w Oświęcimiu i Wadowicach.

Rabczańskie obchody wybuchu wojny i radzieckiej agresji (zdjęcia)

Wtorek, 19 września 2017 10:27

W Rabce-Zdroju odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę II wojny światowej i Napaści Niemiec i ZSRR na Polskę.

Rabka chce walczyć z medialną nagonką

Poniedziałek, 18 września 2017 20:52

W Rabce-Zdroju zawiązała się Koalicja na Rzecz Czystego Powietrza dla Dzieci. - Chcemy poprosić państwa, środowiska medyczne, o pomoc we wspólnej walce o odzyskanie dobrego imienia przez uzdrowiska, a szczególnie Rabkę - powiedziała podczas podpisania porozumienia burmistrz Ewa Przybyło.

Kolejny wielki prawdziwek

Poniedziałek, 18 września 2017 18:06

Tym razem mamy okaz z Ponic. Nasza czytelniczka znalazła w tamtejszych lasach prawdziwka o kapeluszu szerokim na 25 cm i o wadze 1,15 kg.

XXIV Polish Open-XX Warsaw Cup z udziałem zawodników z Mszany Dolnej

Poniedziałek, 18 września 2017 16:03

W weekend 16-17 września na hali Torwar zawodnicy z całego świata walczyli w turnieju Pucharu Świata rangi G1 Polish Open-Warsaw Cup.

Mega-prawdziwek (zdjęcia)

Poniedziałek, 18 września 2017 10:51

Nasza czytelniczka, Maria Fasiczka z osiedla Traczykówka w Rabce-Zdroju, znalazła w Gorcach ogromnego prawdziwka.

Goprowcy szukali zaginionych grzybiarzy

Poniedziałek, 18 września 2017 09:49

Pracowity koniec tygodnia mieli ratowniczy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rabce-Zdroju. W ciągu dwóch dni trzykrotnie ruszali na poszukiwania zaginionych osób.