Informacje

Odłóż telefon - sięgnij po książkę (zdjęcia)

Czwartek, 16 listopada 2017 19:09

„Czytam, bo lubię”, „Czytam, bo chcę”, „Czytanie uzależnia”, „Kto czyta nie błądzi” – z takimi i podobnymi hasłami wyszła na ulice miasta młodzież Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, by promować czytelnictwo. Każdy z uczniów niósł ze sobą książkę, którą następnie czytał przez kilka minut – na głos w małych grupach lub indywidualnie po cichu.

Uszkodzony gazociąg

Czwartek, 16 listopada 2017 12:22

Strażacy z Mszany Dolnej otrzymali wezwanie do przerwanego gazociągu na ul. Spadochroniarzy.

Cuda pod ziemią

Czwartek, 16 listopada 2017 10:13

Podziemia Rynku w Krakowie to podróż w przeszłość ożywioną po wiekach przez archeologów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowem zwiedzili to niezwykłe miejsce.

Wycieczka do Fabryki Ozdób Szklanych ARMAR (zdjęcia)

Czwartek, 16 listopada 2017 08:10

Uczniowie klasy I i III Szkoły Podstawowej w Łętowem wybrali się do Fabryki Ozdób Szklanych ARMAR w miejscowości Bębło. Uczestniczyli tam w warsztatach plastycznych, podczas których każde dziecko miało możliwość  ozdobić  bombkę według własnego pomysłu używając profesjonalnych farb i brokatu. Wszyscy poczuli się przez chwilę prawdziwymi artystami. Po ,,wyczerpującej pracy” dzieci zapoznały się również

Burmistrz jednak winna

Środa, 15 listopada 2017 14:59

Przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu odbyła się rozprawa odwoławcza w procesie karnym przeciwko burmistrz Rabki-Zdroju Ewie Przybyło. W lutym Sąd Rejonowy w Nowym Targu uznał ją winną niedopełnienie obowiązków służbowych i nieuprawnionego nie udzielenia informacji publicznej i skazał ją na 6 tys. zł grzywny. Wczoraj sąd w Nowym Sączu utrzymał ten wyrok w mocy.

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej

Środa, 15 listopada 2017 11:48

W Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej

Środa, 15 listopada 2017 08:02

W tym roku społeczność Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej świętowanie 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciła podejmując wiele zróżnicowanych działań.

Wspólne obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

Wtorek, 14 listopada 2017 18:18

Tradycją bliźniaczych samorządów – miasta i gminy Mszana Dolna – jest wspólna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z roku na rok jej program jest bardziej rozbudowany, a sama uroczystość coraz bardziej podniosła. W przeciwieństwie do Rabki-Zdroju, gdzie w obchodach wzięła udział garstka uczestników, w Mszanie Dolnej było tłumnie.

Sukces Trioli (zdjęcia)

Wtorek, 14 listopada 2017 15:07

Zespół Triola rozpoczął nowy rok artystyczny od I nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”- Kraków 2017. Triola, kwintet wokalny w składzie: Sara Kuczaik, Małgorzata Piekarczyk, Angelika Czyszczoń, Zuzanna Potoniec i Aleksandra Wąchała kształcą się wokalnie pod kierunkiem nauczycieli muzyki Marioli i Piotra Burcan w Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ.

Szkolne obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

Wtorek, 14 listopada 2017 12:05

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyła się akademia z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.