• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Informacje

Losowanie zdecydowało o tym, ko został przewodniczącym osiedla Traczykówka (zdjęcia)

Piątek, 18 stycznia 2019 17:34

Jako ostatnie w Rabce-Zdroju odbyły się wybory władz osiedla Traczykówka. O stanowisko przewodniczącego ubiegało się trzech kandydatów. Podczas głosowania doszło do nietypowej sytuacji - dwóch kandydatów miało tę samą liczbę głosów, więc o rozstrzygnięcie, kto będzie przewodniczącym osiedla poproszono tzw. sierotkę, czyli osobę, która wylosowała zwycięzcę.

Policja: za ten psikus mężczyzna musi liczyć się teraz z konsekwencjami karnymi

Piątek, 18 stycznia 2019 15:09

RABKA-ZDRÓJ: - W dzisiejszych czasach, kiedy dochodzi do różnych zamachów, ataków i innych niebezpiecznych sytuacji nie ma miejsca na tego typu żarty - podkreśla rzecznik nowotarskiej policji mł. asp. Dorota Garbacz, oceniając wczorajszy fałszywy alarm bombowy w Rabce-Zdroju.

Sesja budżetowa

Piątek, 18 stycznia 2019 12:16

31 stycznia o godz. 9.00 w Urzędzie Miejskim w Rabce – Zdroju odbędzie się IV sesja Rady Miejskiej, na której zostanie przyjęty budżet miasta i gminy na 2019 rok. Tego dnia dowiemy się, jakie inwestycje i zadania zostały zaplanowane na ten rok.

Darmowy bus na narty teraz z Rabki! (Artykuł sponsorowany)

Piątek, 18 stycznia 2019 11:50

Chcesz pojeździć przed południem na świeżym stoku? Nie masz urlopu i chcesz pojechać na jazdę wieczorną? Mamy miłą informację, ośrodek narciarski Kasina Ski uruchamia darmowego busa z Rabki-Zdroju na narty. To świetne rozwiązanie na ferie i nie tylko.

Zagórzańskie kolędy zabrzmiały na Dolnym śląsku

Piątek, 18 stycznia 2019 11:15

Rodzinna Kapela „Kościelnioki” z Olszówki, działająca w ramach Stowarzyszenia „Pod Cyrlom”, dołożyła swoją cegiełkę w muzycznym wydarzeniu w ramach VI Charytatywnego Koncertu Kolęd "Ścinawski Anioł Dobroczynności". Do Ścinawy (woj. dolnośląskie) olszowianie pojechali na zaproszenie Ścinawskiego Stowarzyszenia Z Pozytywną Energią Nordic Walking, z którym wspólnie kolędowali.

Babcie i dziadkowie świętowali swój szczególny dzień (zdjęcia)

Piątek, 18 stycznia 2019 09:19

Na zewnątrz zimno, mroźno, ale w sercach uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej gorąco… Powodem takiej atmosfery był obchodzony w tej placówce Dzień Babci i Dziadka.

Bomba przy Adasiu - małżeński żart postawił na nogi wszystkie służby (zdjęcia)

Czwartek, 17 stycznia 2019 20:24

RABKA-ZDRÓJ: Zamknięta ulica, objazdy, ewakuacja ludzi, policja, straż pożarna, pirotechnicy. Wieczorem pod sklepem Adaś przy ulicy Sądeckiej zrobiło się gorąco po tym, jak ktoś zauważył przy jednym z aut pakunek z napisem "Bomba".

Konrad Nawara zaczął leczenie. Czeka go przeszczep szpiku kostnego

Czwartek, 17 stycznia 2019 18:38

Chory na nowotwór 22-letni Konrad Nawara z Olszówki po kilku tygodniach oczekiwania rozpoczął w ostatnich dniach leczenie komórkami w Izraelu.

Jan Ciepliński nowym przewodniczącym osiedla Nowy Świat (zdjęcia)

Środa, 16 stycznia 2019 20:30

W środę w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla Nowy Świat, na którym wybrano nowego przewodniczącego i członków zarządu.

Zagórzańscy samorządowcy składają kondolencje. W sobotę msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza

Środa, 16 stycznia 2019 17:29

Wyrazy głębokiego współczucia i kondolencje z powodu tragicznej śmierci samorządowca i wieloletniego prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza złożyli również przedstawiciele miasta Mszana Dolna oraz gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź. Zagórzańskie samorządy zamówiły mszę św. w intencji zamordowanego samorządowca.