• Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
  • Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Informacje

Jesteśmy z wami! (zdjęcia)

Czwartek, 2 kwietnia 2020 16:12

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chabówce dziękują pracownikom systemu ochrony zdrowia za walkę z koronawirusem.

eMKa Orłem Edukacji

Czwartek, 2 kwietnia 2020 10:47

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej otrzymało I miejsce w powiecie limanowskim w zestawieniu Orły Edukacji 2020. W badaniu opinii klientów uzyskało największą ilość punktów dla edukacyjnych ośrodków na tym obszarze.

Szanowni Państwo, pracownicy Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej!

Środa, 1 kwietnia 2020 18:51

My, Samorządowcy Powiatu Limanowskiego dziękujemy Wam wszystkim, którzy niesiecie pomoc Mieszkańcom naszego regionu – mimo niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem. Wiemy że macie rodziny, o których zdrowie się martwicie - to pierwsze słowa apelu skierowanego przez samorządowców z powiatu limanowskiego do pracowników szpitala w Limanowej.

Ludzie w maskach i kombinezonach na ulicach miasta (zdjęcia)

Środa, 1 kwietnia 2020 14:05

RABKA-ZDRÓJ: Choć wyglądają groźnie, to bez obaw - to tylko pracownicy Zakładu Komunalnego, którzy dezynfekują przystanki.

Migające światełko na Ćwilinie. Ratownicy ruszyli na pomoc

Środa, 1 kwietnia 2020 13:12

Wczoraj wieczorem, przed godz. 21, ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR odebrali zgłoszenie o możliwej potrzebie udzielenia pomocy na Ćwilinie w Beskidzie Wyspowym. Osoba zgłaszająca miała widzieć sygnały świetlne na północnych zboczach góry sugerujące wzywanie pomocy.

Laurki od przedszkolaków dla cichych bohaterów walki z koronawirusem (zdjęcia)

Środa, 1 kwietnia 2020 09:38

Przedszkolaki z Chabówki dostały trudne, lecz bardzo ważne zadanie.

Co z obchodami 30-lecia samorządu w Mszanie Dolnej?

Wtorek, 31 marca 2020 20:38

Na razie spotkania komitetu organizacyjnego w tej sprawie, w związku z pandemią koronawirusa, zostały zawieszone, ale data uroczystości została wyznaczona na 28 maja. Czas i sytuacja epidemiologiczna pokaże, czy uda się je zorganizować w tym terminie.

Koronawirus: bieżące podsumowanie sytuacji w Małopolsce

Wtorek, 31 marca 2020 19:00

Aktualnie w Małopolsce mamy 192 potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat. Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (65 osób), powiatu wielickiego (35 osób) i powiatu krakowskiego (16 osób).

Strażacy rozwozili żywność potrzebującym (zdjęcia)

Wtorek, 31 marca 2020 18:15

W siedzibie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju wydawano dziś paczki żywnościowe dla rodzin, które zostały wytypowane przez rabczański Ośrodek Pomocy Społecznej.

Urząd pyta mieszkańców o samochody i rowery elektryczne

Wtorek, 31 marca 2020 14:14

Czy rozważasz zakup samochodu elektrycznego? Czy rozwijać w Rabce-Zdroju sieć rowerów miejskich i gdzie powinny stanąć stacje ładowania samochodów elektrycznych? - te i inne pytania znalazły się w ankiecie na temat elektromobilności na terenie miasta, do wypełnienia której zachęca mieszkańców Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.