Informacje

Gminne eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej (zdjęcia)

Piątek, 24 lutego 2017 10:34

W Urzędzie Gminy Mszana Dolna odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Burmistrz Ewa Przybyło zarzuca polityczne awanturnictwo i liczy na sprawiedliwy wyrok

Czwartek, 23 lutego 2017 16:50

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło odniosła się na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju do wyroku sądowego, w którym została uznana winną umyślnego niedopełnienia obowiązków służbowych, narażenia majątku gminy i działania na szkodę interesu prywatnego. Stwierdziła, że to "polityczna hucpa" za którą stoją "awanturnicy polityczni". - Pomimo tych wszystkich argumentów, jakie pani przedstawiała, nie umiała się pani obronić przed sądem, który zadecydował jak zadecydował dając pani bardziej rygorystyczny wyrok niż żądał prokurator - skomentował słowa burmistrz radny Rafał Hajdyła, przewodniczący opozycyjnego klubu Nasze Miasto.

Kolejny zagubiony pies

Czwartek, 23 lutego 2017 14:00

RABKA-ZDRÓJ: Pies ze zdjęcia został znaleziony wczoraj, w godzinach wieczornych, w rejonie ul. Poniatowskiego
17.

Woda zalewa skrzyżowanie koło Janosika

Czwartek, 23 lutego 2017 13:56

RABKA-ZDRÓJ: W rejonie skrzyżowania są zapchane fosy, z których wylewa się woda. Cieknie też ze studzienki, więc niewykluczone, że to efekt awarii.

Akcja honorowego krwiodawstwa w nowym miejscu

Czwartek, 23 lutego 2017 13:26

RABKA-ZDRÓJ: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział Nowy Targ dziękuje wszystkim uczestnikom akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się po raz pierwszy w nowym miejscu tzn. w salkach przy parafii p.w. św. Teresy w Rabce-Zdroju.

Zmarła prof. dr hab. Barbara Kołaczek

Środa, 22 lutego 2017 21:18

Była wieloletnim pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej i Centrum Badań Kosmicznych PAN. Za wybitne osiągnięcia została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek 23 lutego w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju. Spocznie w rodzinnym grobowcu na tutejszym cmentarzu przy ulicy Orkana.

Osobowość Rabki-Zdroju - czas na zgłoszenia

Środa, 22 lutego 2017 21:05

Do końca marca można zgłaszać kandydatów do tytułu Osobowość Rabki-Zdroju. Nagrodę przyznaje się za wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej i krajowej w dziedzinie oświaty, kultury, sportu i turystyki za rok ubiegły oraz za całokształt działalności w dziedzinie społecznej, zdrowia oraz w sferze przedsiębiorczości.

Anonimowe zastrzeżenie co do legalności

Środa, 22 lutego 2017 18:35

Jeden z czytelników portalu TV28.pl, który prosi o anonimowość, przesłał do redakcji maila sugerując, że wykonane po powodzi mosty w 2014 roku w Kasince Małej, a oddane do użytku w 2015 roku nie do końca zostały wykonane zgodnie z przewidzianymi procedurami.

Olimpiada w Koninkach (zdjęcia)

Środa, 22 lutego 2017 15:26

Tegoroczne zmagania sportowe 7. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej odbyły się w Koninkach. Hasłem tej edycji zawodów były słowa „Nabierzcie ducha i sięgnijcie po 7 cudów nie z tego świata”. Miało ono zachęcać zarówno do podejmowania aktywności sportowej, do dbania o swoje zdrowie, ale także przybliżyć uczestnikom coś o wiele ważniejszego i niezmiernie cenniejszego od siedmiu cudów świata.

Znaleziono psa

Środa, 22 lutego 2017 13:21

W rejonie DH Dominik przy ul. Zakopiańskiej w Rabce-Zdroju znaleziono psa ze zdjęcia.