• Piątek, 22 marca 2019
  • Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Informacje

Radni skarżą się na dziury w drogach (zdjęcia)

Poniedziałek, 18 marca 2019 17:36

Rabczańscy radni skarżą się na pozimowe dziury w miejskich ulicach. Ta najbardziej dotkliwa znajduje się na ulicy Jana Pawła II, niedaleko skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Ci, którzy w nią wpadają klną na czym świat stoi, a ci, którym udało się ją wcześniej zauważyć, gwałtownie hamują lub próbują ją ominąć, stwarzając zagrożenie na drodze.

Wierchy przygotowują się do rundy wiosennej

Poniedziałek, 18 marca 2019 16:34

KS Wierchy Rabka-Zdrój, który po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi okręgowej i wciąż liczy się w walce o awans do IV ligi, prowadzi intensywne przygotowania do rundy wiosennej. Rabczańscy piłkarze mają już za sobą pierwsze sparingi, a klub zapowiada spore zmiany.

Zagubiony pies na Rynku

Poniedziałek, 18 marca 2019 16:11

RABKA-ZDRÓJ: W Rynku znaleziono bezdomnego psa widocznego na zdjęciu.

Wiktor Pajdzik ze złotem (zdjęcia)

Poniedziałek, 18 marca 2019 15:14

W Lommel w Belgii został rozegrany największy turniej Taekwondo Olimpijskiego - Puchar Świata G2 Belgium Open. Klub UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowali: Karolina Szczęsnowska, Wiktor Pajdzik, Oskar Pilch i Maksymilian Śmieszek.

Duża podwyżka opłat za śmieci w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 18 marca 2019 11:39

Aż 18 zł miesięcznie od osoby za śmieci segregowane, a 36 zł za niesegregowane. Po długiej i burzliwej dyskusji Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe, znacznie wyższe niż dotychczas opłaty za odbiór śmieci. Ani burmistrz, ani radni nie znaleźli sposobu na uniknięcie dotkliwych podwyżek.

Radny wycofał swoją propozycję. Rada Miejska w Rabce-Zdroju debatuje o cenach śmieci

Poniedziałek, 18 marca 2019 09:36

Radny Piotr Ptak wycofał swoją propozycję mówiącą o tym, żeby ceny opadów w Rabce-Zdroju wynosiły 16 zł miesięcznie za śmieci segregowane i 40 za niesegregowane. Jego propozycję popierało większość radnych, ale radny niespodziewanie wycofał się z niej na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej.

Zakłady Komunalne uruchomią na próbę sortownię śmieci w Zarytem

Niedziela, 17 marca 2019 20:22

RABKA-ZDRÓJ: Radni klubu Nasze Miasto uważają, że należy na powrót uruchomić sortownię śmieci w Zarytem. Problem w tym, że aby jej działalność była opłacalna, musi ona przyjmować duże ilości śmieci. Tymczasem poprzednia burmistrz obiecała mieszkańcom Zarytego, że do obiektu nie będą zwożone odpady spoza terenu gminy.

LIST: Wandalizm w przestrzeni publicznej Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Niedziela, 17 marca 2019 17:59

"Zgłaszam nasilający się w Rabce-Zdroju wandalizm w przestrzeni publicznej, polegający na malowaniu różnej treści napisów, malunków, naklejek i „patriotycznych” znaków. Widoki tych „dzieł” sprowadzają Rabkę do slumsów miast przemysłowych, nie zachęcają do sanatoryjnego i wakacyjnego pobytu, rodzą obawy co do bezpieczeństwa w naszej miejscowości" - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik.

Wypadek samochodowy koło parku (zdjęcia)

Sobota, 16 marca 2019 16:38

RABKA-ZDRÓJ: W sobotę po południu na skrzyżowaniu ulic Chopina i Orkana zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby - kierowca forda i 9-letnia pasażerka zostali zabrani do szpitala.

Straż Gminna zlikwidowana

Piątek, 15 marca 2019 19:33

To koniec Straży Gminnej gminy Mszana Dolna. Rada gminy podjęła uchwałę w sprawie jej rozwiązania.