• Niedziela, 12 lipca 2020
  • Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Informacje

"Gwiazda" dla Rabki

Data: 11 sierpnia 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 7012

Rada Miejska wyraziła zgodę na zamianę nieruchomości z Teatrem Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju. W wyniku negocjacji ustalono, że samorząd gminny przejmie od teatru prawo użytkowania wieczystego działki przy ul. Parkowej i prawo własności stojącego na tej działce budynku willi „Gwiazda”, a w zamian przekaże mu prawo własności stanowiące 314/1000 części nieruchomości przy ul. Podhalańskiej 6 zabudowanej budynkiem „Starej szkoły”.

Jeśli zgodę na zamianę wyrażą rady obu samorządów, umowa zostanie podpisana niebawem. Gmina Rabka-Zdrój od dłuższego czasu zabiegała o przejęcie „Gwiazdy”. Obiekt usytuowany jest na terenie Parku Zdrojowego, który przechodzi rewitalizację. Zły stan techniczny budynku i jego wygląd estetyczny wpływają negatywnie na odbiór całej inwestycji i jej walory estetyczne, natomiast sam budynek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwu odwiedzających park turystów i kuracjuszy. Jeśli tylko willa stanie się własnością samorządu, gmina rozpocznie poszukiwanie inwestora, który w zamian za wieloletnią dzierżawę po symbolicznej stawce czynszu odnowi zrujnowany obiekt i przywróci jego dawną świetność.

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Józef
22.02.2014 16:02
IP: 83.4.41.173

Chyba upadł by na głowę-ten budynek nadaje się tylko do rozbiórki razem z "kasztanami"-sęk w tym ,ze łapkę na tym trzyma konserwator zabytków.Chociaż jezeli by spojrzeć szerzej to w miejscu obecnego Lewiatana były zabytkowe fundamenty-a nie ma po nich dzisiaj ani śladu-gdzie był szanowny "konserwator" wtedy??.........