• Niedziela, 18 kwietnia 2021
  • Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Informacje

Ministerstwo Skarbu wystawiło na sprzedaż Uzdrowisko Rabka

Data: 11 października 2011, Wtorek / Ilość wyświetleń: 4960

Rozpoczęła się decydująca faza prywatyzacji jednego z największych zakładów pracy w Rabce-Zdroju, należącej do Skarbu Państwa spółki Uzdrowisko Rabka, w której zatrudnionych jest 237 osób. Ministerstwo Skarbu ogłosiło zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia ponad miliona 900 tysięcy akcji Uzdrowiska Rabka. Cena nominalna jednej akcji to 10 zł. Uprawnionym pracownikom spółki przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15% akcji.

Na oferty od zainteresowanych kupnem akcji uzdrowiska Ministerstwo Skarbu czeka do 4 listopada. Jak zapewniają urzędnicy ministerstwa, podczas negocjacji brana pod uwagę cena za akcje, ale również takie to, czy nowy nabywca będzie inwestował w rozwój uzdrowiska. Musi się także zobowiązać, że będzie kontynuował podstawową działalność spółki i przyjmie na siebie zobowiązania związane z ochroną interesów pracowników oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

Księgowa wartość Uzdrowiska Rabka to ponad 19 milionów złotych, rynkowa jest dużo większa. Na niższą cenę mogą mieć jednak wpływ roszczenia byłych właścicieli względem nieruchomości uzdrowiskowych.

Rabczańskie uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego i krążenia, chorób narządu ruchu, układu nerwowego i cukrzycy. W jego skład wchodzą następujące obiekty: Sanatorium Rabczański-Zdrój, Sanatorium Jagiellonka, Sanatorium Świt, Sanatorium Leśny Ludek, Uzdrowiskowy Szpital Kardiologiczny, Uzdrowiskowy Szpital Kardiologii Dziecięcej Olszówka i Uzdrowiskowy Szpital Olszówka-Wierchy.

(mr)