• Niedziela, 18 kwietnia 2021
  • Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Informacje

Pies do poszukiwania narkotyków w rabczańskim liceum

Data: 12 października 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 3499

Licealiści z "Romera" mieli niecodziennych gości. Odwiedzili ich funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Zakopanem. Celem ich wizyty była pogadanka na temat zagrożeń ze strony narkotyków, a towarzyszył im pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu tych niedozwolonych środków. Zaprezentowano też pokaz jego umiejętności.

Strażnicy graniczni przestrzegali licealistów przed skutkami posiadania i zażywania narkotyków. Przypominali, że służby posiadają testery, które potrafią wykrywać narkotyki w moczu. Najdłużej, bo około 2 tygodnie wykrywalna jest marihuana, do 6 dni w moczu utrzymują się inne narkotyki jak heroina, amfetamina. Strażnicy mówili też uczniom, że coraz więcej pracodawców, przed przyjęciem kandydatado pracy, bada czy w przeszłości brał narkotyki. Każde jego zażycie zostawia w organizmie ślad, więc nawet po długim czasie można to sprawdzić.

Celem wizyty strażników granicznych w rabczańskim liceum była rozmowa o narkotykach. Nie przeprowadzano kontroli ewentualnego posiadania narkotyków przez uczniów z użyciem psa.

(mr)

Galeria zdjęć