• Wtorek, 27 października 2020
  • Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

Informacje

Są pierwsze informacje o przyczynie tragedii w Mszanie Dolnej

Data: 18 października 2011, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2386

Prawdopodobnie niesprawny przewód kominowy był przyczyną wczorajszej tragedii w Mszanie Dolnej, gdzie z powodu zaczadzenia zginęła 23-letnia kobieta, a stan jej babci jest bardzo ciężki - poinformował portal Limanowa.in.

Do tragedii doszło wczoraj nad ranem. 23-letnia kobieta zmarła, a jej 78- letnia babcia została przewieziona do limanowskiego szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej przyczyną śmierci młodej kobiety było zatrucie czadem z piecyka gazowego.

"Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w domu w minioną sobotę rodzina zamontowała w dwóch pomieszczeniach piece typu "koza". W nocy z niedzieli na poniedziałek, ze względu na ujemne temperatury na zewnątrz, w pomieszczeniu, w którym spała 23-latka piec został użyty po raz pierwszy. Instalacja kominowa była jednak prawdopodobnie całkowicie niesprawna i tlenek węgla zgromadził się w pomieszczeniu" - informuje limanowski portal.

Policja i prokuratura prowadzą dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny wczorajszej tragedii. Druga poszkodowana, 78- letnia kobieta, nadal przebywa w limanowskim szpitalu. Jej stan jest ciężki.

Opracował (mr)