• Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
  • Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Informacje

Co z nowym ujęciem wody w Rabie Niżnej?

Poniedziałek, 30 marca 2020 18:42

Radny Bolesław Masłowiec zapytał władze gminy, na jakim etapie jest sprawa ujęcia wody pitnej dla ośrodka zdrowia, szkoły, remizy i mieszkańców Raby Niżnej. - Sprawa ciągnie się od lat i problem nadal nie jest rozwiązany - podkreśla, przypominając, że odbywały się już w tej sprawie spotkania i wizje lokalne. - Mieszkańcy zainteresowani pytają, jakie kroki podjęto w tej sprawie, ponieważ wody wciąż brakuje - przypomniał radny.

Radni się dopominają, mieszkańcy czekają, a łatanie dziur nadal nie ruszyło

Poniedziałek, 30 marca 2020 15:25

RABKA-ZDRÓJ: Władze miasta nadal nie dają konkretnej odpowiedzi na pytanie, kiedy zacznie się pozimowe łatanie dziur w miejskich ulicach. Na głównych drogach ubytki są coraz większe. Przypomnijmy, iż rok temu sprawa dziur zakończyła się skandalem, bo po wielu interwencjach radnych i mieszkańców do robót przystąpiono dopiero w maju. Czy w tym roku miasto planuje urządzić mieszkańcom powtórkę?

Poseł opuścił szpital

Poniedziałek, 30 marca 2020 15:20

Poseł Edward Siarka czuje się już na tyle dobrze, że został wypisany ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, do którego trafił z zarażeniem koronawirusem. 57-letni parlamentarzysta z gminy Raba Wyżna i w domu, a nie w szpitalu, będzie dochodzić do zdrowia.

Komunikat ws. Akademii Piłkarskiej KS Wierchy Rabka-Zdrój

Poniedziałek, 30 marca 2020 14:12

"Szanowni Państwo. Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie Państwa dzieci, sytuację epidemiczną w kraju, oraz zakaz przeprowadzania jakichkolwiek treningów przez naszą Akademię chcemy przedstawić nasze plany na najbliższe miesiące" - czytamy w komunikacie KS Wierchy Rabka-Zdrój.

Urząd zlecił wykonanie planów zagospodarowania przestrzennego dla całej gminy

Poniedziałek, 30 marca 2020 13:14

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetargi na wykonanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla miasta i Chabówki, Ponic i Rdzawki. Ich przygotowanie potrwa do 2 lat.

Zostań w domu - czytaj Zeszyty Rabczańskie

Poniedziałek, 30 marca 2020 11:21

RABKA-ZDRÓJ: Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec przyłącza sią do akcji „ZOSTAŃ W DOMU” zachęcając do lektury dwóch pierwszych tomów „Zeszytów Rabczańskich”.

Duże zainteresowanie mszą świętą on-line z kościoła św. Teresy w Rabce-Zdroju

Niedziela, 29 marca 2020 11:06

W związku z epidemią, parafia p.w. św. Teresy w Rabce-Zdroju uruchomiła internetowe transmisje mszy świętych. Niedzielne nabożeństwa cieszyły się sporym zainteresowaniem. Mszę św. o godz. 10.30 oglądało w szczytowym momencie ok. 600 osób.

Watra Papieska odwołana. Zapalmy świeczkę w oknie

Niedziela, 29 marca 2020 09:38

RABKA-ZDRÓJ: Co roku Związek Podhalan w Rabce-Zdroju 2 kwietnia organizuje przy szałasie na targowicy Watrę Pamięci. Podczas spotkania wspominany jest Jan Paweł II. W tym roku, w związku z ogłoszoną epidemią, nie będzie to możliwe.

Niedzielna transmisja mszy św. z kościoła św. Teresy

Sobota, 28 marca 2020 16:37

RABKA-ZDRÓJ: Od niedzieli 29 marca będą na żywo transmitowane msze św. z kościoła św. Teresy.

Pożar w Mszanie Górnej

Sobota, 28 marca 2020 15:58

Na os. Janie w Mszanie Górnej wybuchł pożar.