Informacje

Wyróżnienie dla stacji narciarskiej w Chabówce

Poniedziałek, 12 marca 2018 15:43

Stacja narciarska "U Żura" otrzymała specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku w plebiscycie "Najlepsza stacja narciarska Małopolski”.

Kto nowym komendantem policji w Rabce-Zdroju?

Poniedziałek, 12 marca 2018 13:35

W tym tygodniu okaże się, kto zostanie nowym komendantem Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Dotychczasowy szef rabczańskiego komisariatu podinsp. Piotr Dara awansował i został zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach.

PROFILAKTYCZNA KOLONOSKOPIA RATUJE ŻYCIE! (materiał sponsorowany)

Poniedziałek, 12 marca 2018 09:05

W związku z realizacją i ogromnym zainteresowaniem Projektem: "Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego" nr projektu RPMP.08.06.02-12-0227/16- realizowanego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Dyrektor Szpitala- Marek Wierzba zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie zgłosili się do udziału w badaniach.

BEZPŁATNE BADANIE JELITA GRUBEGO WYKONANE W ZNIECZULENIU-REKRUTACJA (materiał sponsorowany)

Poniedziałek, 12 marca 2018 09:02

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zaprasza do wzięcia udziału wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z bezpłatnych badań w ramach projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu”

Spartakiada w Koninkach

Poniedziałek, 12 marca 2018 08:15

W Koninkach rozegrana została 8. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa. Wzięło w niej udział ponad stu uczestników i 35 wolontariuszy.

W Rabce-Zdroju ruszyła wymiana pieców na ekologiczne

Piątek, 9 marca 2018 19:44

- Do 28 lutego wymieniono w ramach programu pn „Likwidacja niskiej emisji na terenie Gminy Rabki-Zdroju poprzez wymianę źródeł ciepła na gazowe oraz wymianę źródeł ciepła na paliwa stałe” - 4 piece gazowe i jeden piec na paliwo stałe. Obecnie przygotowanych jest 31 umów, które będą realizowane w najbliższym czasie - poinformował ekodoradca Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Stanisław Kiersztyn.

Komendant policji odchodzi

Piątek, 9 marca 2018 15:18

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, komendant Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju podinsp. Piotr Dara odchodzi ze stanowiska i opuszcza miasto. W przyszłym tygodniu ma zostać zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach.

Sześć firm chce wybudować dwujezdniową drogę z Rdzawki do Nowego Targu

Piątek, 9 marca 2018 13:50

Sześć ofert złożono w przetargu na projekt i budowę dwujezdniowej drogi krajowej nr 47, na odcinku od Rdzawki do Nowego Targu. Najwyższą cenę zaproponował Mostostal Warszawa S.A., ponad 1 mld 486 mln zł, najniższą firma Stecol Corporation z Chin, ponad 706 mln 244 tys. wszyscy chcą zrealizować inwestycję w ciągu 49 miesięcy.

Jestem bezpieczny na wsi

Piątek, 9 marca 2018 12:24

W Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Limanowej w związku z ogólnopolskim konkursem plastycznym dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

Kłótnia o kanalizację. Opozycja zarzuca burmistrz zaniechania i brak skuteczności

Czwartek, 8 marca 2018 15:55

RABKA-ZDRÓJ: Rabczańscy radni przyjęli program rozwoju sieci wodno-kanalizacyjnej. Określa on m.in., które obszary gminy będą w najbliższych latach kanalizowane. Klub Nasze Miasto zarzuca jednak burmistrz Ewie Przybyło, że przez wiele lat nic w tej sprawie nie zrobiła, a dzisiaj buduje niewiele i to tylko własnych pieniędzy i pożyczek.