Informacje

Udany koncert charytatywny (zdjęcia i film)

Wtorek, 21 lutego 2017 22:03

5898,43 zł - dochód tej wysokości przyniósł koncert charytatywny "Zróbmy coś dobrego", zorganizowany w Teatrze Lalek "Rabcio" przez Szkołę Podstawową nr 2 w Rabce-Zdroju. Dochód z niego zostanie przeznaczony na dalszy remont i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Rabce-Zdroju przy ulicy Podhalańskiej 42 B.

Husky czeka na właściciela

Wtorek, 21 lutego 2017 14:13

Przy zakopiance, w okolicy kościółka św. Krzyża w Chabówce, znaleziono suczkę, około roczną, rasy husky.

Drugie miejsce Klaudii Kołodziej (zdjęcia)

Wtorek, 21 lutego 2017 13:54

Klaudia Kołodziej, zawodniczka LKS Witów Ski Mszna Górna, zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup rozegranych w miniony weekend w Zakopanem.

Ferie ze świętym Franciszkiem (zdjęcia)

Wtorek, 21 lutego 2017 13:51

W czasie zimowej przerwy od nauki w szkole franciszkanie z klasztoru w Lubomierzu zaprosili uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w „Feriach ze św. Franciszkiem”.

Rabczanie mogą zbadać domy kamerą termowizyjną

Wtorek, 21 lutego 2017 12:13

Od dziś do 5 marca mieszkańcy gminy Rabka-Zdrój mogą korzystać z nieodpłatnego badania budynków przy pomocy kamery termowizyjnej. Badania termowizyjne rejestrują m.in. wady izolacji termicznej budynku oraz wszelkie mostki i nieszczelności, wpływające na zwiększenie strat ciepła.

Didi-Gol najlepsi na Podhalu (zdjęcia)

Wtorek, 21 lutego 2017 11:35

Dobiegła końca Halowa Liga o Mistrzostwo Podhala organizowana przez Podhalański Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Targu. W rozgrywkach w kategorii Żaki brało udział piętnaście zespołów. Mistrzem został zespół Didi-Gol Rabka-Zdrój.

Wiceburmistrz Rabki-Zdroju niezadowolony z rozmów w sprawie podhalańskiej kolei regionalnej

Poniedziałek, 20 lutego 2017 17:37

Miałaby kursować na trasie z Rabki-Zdroju do Zakopanego, ale na poniedziałkowym spotkaniu w Szaflarach, w którym uczestniczył wiceburmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak, uznano, że w pierwszym etapie samorządowcy z Podhala będą się starać o uruchomienie kolei regionalnej na trasie Nowy Targ - Zakopane. Dopiero jeśli ta linia wypali, będą czynione starania o jej przedłużenie do Rabki-Zdroju.

Wiesław Ziemianin z nagrodą fair play

Poniedziałek, 20 lutego 2017 17:20

W piątek w Centrum Olimpijskim w Warszawie uroczyście rozstrzygnięty został jubileuszowy 50. konkurs Klubu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wyróżnienie otrzymał Wiesław Ziemianin, pochodzący z Kasiny Wielkiej, urodzony w Rabce-Zdroju biathlonista, medalista mistrzostw świata, olimpijczyk, który przygodę z nartami zaczynał w kubie Turbacz Mszana Dolna.

Walne zebranie OSP Rdzawka (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 lutego 2017 17:12

W niedzielę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Rdzawce spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym, na którym podsumowali 2016 rok.

Błoto, kamienie i piasek na zakopiance w rejonie Zbójeckiej (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 lutego 2017 16:43

- Fragment drogi krajowej nr 7 ( Skomielna Biała - Rabka-Zdrój) jest częścią drogi międzynarodowej, natomiast jej stan jest wręcz NAGANNY ! - alarmuje czytelnik w liście nadesłanym do redakcji. Pokazuje też na dowód zdjęcia, które pokazują błoto na zakopiance w rejonie budowy drogi ekspresowej na odcinku ze Skomielnej Białej do Rabki-Zdroju.