Informacje

Uzdrowisko pozytywnych zmian? Rozmawiali, jak zmienić wizerunek Rabki-Zdroju

Czwartek, 20 kwietnia 2017 17:57

W Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju odbyło się pierwsze spotkanie pn. „Uzdrowisko pozytywnych zmian”. Dotyczyło ono podjęcia wspólnych działań służących zmianie wizerunku Rabki-Zdroju, który nadszarpnęły liczne artykuły i relacje medialne informujące o dużym zanieczyszczeniu powietrza w uzdrowisku.

Trwają zapisy do udziału w XXXIII Konkursie Recytatorskim im. Antoniny Zachary-Wnękowej

Czwartek, 20 kwietnia 2017 17:53

RABKA-ZDRÓJ: Tegoroczna edycja konkursu, którego celem jest upamiętnienie, uznawanej za wybitną, rabczańskiej poetki, odbędzie się 19 maja.

Jakub Kuczaj Sądeckim Diamentem

Czwartek, 20 kwietnia 2017 13:46

W siedzibie Fundacji Sądeckiej odbył się casting do IV edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty. Wśród 161 zgłoszonych instrumentalistów i wokalistów z powiatu nowosądeckiego, gorlickiego, nowotarskiego i limanowskiego znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, Jakub Kuczaj.

Czołowe zderzenie dwóch samochodów na drodze Skawie (zdjęcia)

Czwartek, 20 kwietnia 2017 10:26

Do wypadku doszło rano w Skawie Dolnej, niedaleko granicy z Naprawą. Z nieznanych przyczyn, być może z powodu śliskiej i zaśnieżonej jezdni, czołowo zderzyły się tu dwa samochody - osobowy i dostawczy.

Poranny korek w Chabówce

Czwartek, 20 kwietnia 2017 09:39

Rano, tiry, które utknęły na zaśnieżonej zakopiance na podjeździe na Rdzawkę, zablokowały drogę w kierunku Nowego Targu. Korek sięgał już na dwupasmówkę w Chabówce. Około godz. 10 drogę udrożniono i przywrócono ruch na tym odcinku.

Wielkie osiągniecie Krystiana (zdjęcia)

Czwartek, 20 kwietnia 2017 08:48

W Głogowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Krystian Kubowicz z Kasiny Wielkiej, jako zdobywca zeszłorocznej nagrody Grand Prix, w tym roku zasiadł w jury i wystąpił jako gość specjalny.

W Szkole Podstawowej w Łętowem odbyła się żywa lekcja przyrody (zdjęcia)

Czwartek, 20 kwietnia 2017 07:52

Wszyscy uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy kilkanaście zwierząt egzotycznych żyjących m.in. w Ameryce Południowej i Afryce.

Rabczańska Solanka - Nie skażona cywilizacją. Nie zanieczyszczona chemią. Sprawdzona przez miliony kuracjuszy (materiał sponsorowany)

Środa, 19 kwietnia 2017 16:27

Sercem Uzdrowiska Rabka są źródła solankowych wód leczniczych. Lecznicze, pielęgnacyjne i profilaktyczne działanie solanki znane jest już od stuleci. Prawdziwy rozwój uzdrowiska rozpoczął się w drugiej połowie XIX wieku, gdy dokonano pierwszych analiz chemicznych źródeł i potwierdzono, że są to jedne z najsilniejszych solanek jodowo-bromowych w Europie.

Lato z Radiem przyjedzie w tym roku do Rabki-Zdroju

Środa, 19 kwietnia 2017 10:09

To już pewne. Organizatorzy imprezy PR1 Polskiego Radia poinformowali, że przyjadą do Rabki-Zdroju w sobotę 19 sierpnia. Wiadomo też kto zagra na scenie na placu targowym przy ul. Orkana.

UKS Koryo Mszana Dolna obsypane medalami

Wtorek, 18 kwietnia 2017 20:56

W słowackim Trencinie rozegrany został międzynarodowy turniej Taekwondo Olimpijskiego. Złote medali wywalczyli w nim zawodnicy UKS Koryo Mszana Dolna: Maksymilian Śmieszek, Paweł Dudzik, Wiktor Pajdzik, Oskar Pilch i Angelika Luźniak.