• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Informacje

Komunikat ws. możliwości pozyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych

Wtorek, 10 września 2019 17:01

Burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza na spotkanie poświęcone możliwości pozyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych z programu „Mój Prąd”. Program skierowany jest do gospodarstw domowych, a dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej.

Pieniądze zgromadzone na koncie śp. Konrada Nawary wspomogą leczenie Ani Wacławik

Wtorek, 10 września 2019 14:56

Rodzice zmarłego Konrada Nawary z Olszówki przekazali kwotę 100 tys zł na leczenie Ani Wacławik z Mszany Dolnej. Nastolatka przechodzi obecnie rehabilitację po pierwszej operacji. Jednocześnie kontynuuje naukę. Wkrótce ponownie wyjedzie do Warszawy, gdzie zaplanowano m.in. konsultacje u dr. Feldmana.

Sala w Mszanie Górnej prawie gotowa

Wtorek, 10 września 2019 14:47

Rozpoczęta w sierpniu 2017 r. budowa sali gimnastycznej w Mszanie Górnej jest na końcowym etapie realizacji.

Dotacja na renowację pomnika w Kasinie Wielkiej

Wtorek, 10 września 2019 11:54

Gmina Mszana Dolna jest jednym z beneficjentów konkursu pn. „Małopolska Pamięta – zachowanie zabytkowych miejsc pamięci narodowej i martyrologii” ogłoszonego przez Województwo Małopolskie. Zadanie konkursowe zgłoszone przez gminę ma na celu wykonanie prac konserwatorskich oraz restauratorskich pomnika poległych żołnierzy austriackich w walkach o Kasinę Wielką w 1914 roku, w czasie I wojny światowej.

Miasto wyda miliony na przebudowę stadionu. Skok cywilizacyjny i sztuczna nawierzchnia na Wierchach

Poniedziałek, 9 września 2019 18:14

RABKA-ZDRÓJ: Stadion miejski przy ulicy Jana Pawła II w końcu doczeka się wielkiej modernizacji. Miasto wyda prawie 5 milionów złotych na jego przebudowę. Przygotowania do modernizacji już się rozpoczęły, ale pojawiły się już pierwsze przeszkody.

Kanalizacja w Rabie Niżnej coraz bliżej finału

Poniedziałek, 9 września 2019 16:43

Dobiega końca budowa pierwszego etapu kanalizacji w Rabie Niżnej. Kanały sanitarne zostały podłączone do oczyszczalni ścieków w Mszanie Dolnej poprzez łącznik biegnący przez teren miasta Mszana Dolna. Obecnie trwa podłączanie gospodarstw domowych do sieci kanalizacyjnej. Niektóre domy w Rabie Niżnej już cieszą się ekologicznym i wygodnym rozwiązaniem sprawy nieczystości płynnych.

Narodowe Czytanie w bibliotece (zdjęcia)

Poniedziałek, 9 września 2019 15:47

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju miała miejsce akcja Narodowe Czytanie 2019, podczas której zaproszeni goście czytali fragmenty polskich nowel, które zostały wybrane przez Parę Prezydencką.

Kolejne cenne trzy punkty "Ostrej" (zdjęcia)

Poniedziałek, 9 września 2019 12:04

Po zaciętym i wyrównanym meczu Ostra Olszówka-Raba Niżna dosłownie „wyszarpała” trzy punkty w meczu z Jaworzanką Jaworzna.

Mieszkaniec Rabki-Zdroju prowadził w Jordanowie plantację marihuany

Poniedziałek, 9 września 2019 10:43

Funkcjonariusze z rabczańskiego komisariatu ustalili, że mieszkaniec Rabki-Zdroju może zajmować się nielegalną uprawą marihuany. Ich przypuszczenia potwierdziły.

Remis Wierchów (zdjęcia)

Poniedziałek, 9 września 2019 08:47

Piłkarze Wierchów Rabka-Zdrój zremisowali na własnym stadionie 2:2 z Popradem Muszyna w meczu IV ligi piłki nożnej.