• Środa, 3 czerwca 2020
  • Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Informacje

Zakaz użytkowania części dworca PKP w Rabce-Zdroju

Data: 2 listopada 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 2836

Najpóźniej w ciągu najbliższego tygodnia okaże się, co dalej z budynkiem dworca PKP w Rabce-Zdroju, który od wczoraj grozi zawaleniem. Zakaz użytkowania dwóch południowych pomieszczeń - w mieszkaniu na parterze i w mieszkaniu na piętrze - wydał nadzór budowlany. PKP zleciło wykonanie ekspertyzy technicznej budynku na podstawie której zostanie przeprowadzony remont. Wymagana też będzie opinia konserwatora zabytków - dworzec jest wpisany na listę zabytków. Na razie tymczasowo zabezpieczono uszkodzoną ścianę.

Jak już pisaliśmy, w nocy z 31 października na 1 listopada w budynek dworca uderzył samochodów prowadzony przez 21 mieszkańca Rabki-Zdroju. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd przebił grubą, ceglaną ścianę budynku. W pokoju spał jeden z lokatorów. Nic mu się nie stało, bo jego łózko stało po drugiej stronie pomieszczenia.

Dziś rano na miejscy byli obecni przedstawiciele Urzędu Miejskiego z wiceburmistrzem Robertem Wójciakiem, który zadeklarował chęć pomocy lokatorom ze strony miasta, jeśli zajdzie taka potrzeba. Budynek dworca zamieszkują trzy rodziny - w sumie 11 osób.

(mr)