• Wtorek, 26 maja 2020
  • Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Informacje

Rabka-Zdrój: nowe znaki wywołały zaniepokojenie wśród kierowców

Data: 9 listopada 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 2508

Na terenie Rabki-Zdroju pojawiły się znaki informujące o ulicznych punktach pomiaru prędkości samochodów "Kontrola Prędkości - Fotoradar". - Zaniepokojonych kierowców uspokajamy, że to nie zapowiedź permanentnej kontroli, a jedynie lepsze oznakowanie tych miejsc, w których do tej pory był prowadzony pomiar prędkości z użyciem fotoradaru - poinformowano na miejskiej stronie internetowej.

Miasto tłumaczy, że nowe tablice, to nic innego, jak gest w kierunku kierowców, którzy do tej pory o tym, gdzie będzie prowadzony pomiar prędkości dowiadywali się ze strony internetowej Urzędu Miejskiego, a teraz informacja ta została po prostu przeniesiona na przydrożne tablice.

- Była duża liczba telefonów z pytaniami, po co ustawiamy znaki. wynika to ze zmian w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 i 22 czerwca tego roku, które określiły sposób oznakowania i dokonywania pomiaru prędkości przez urządzenia rejestrujące - wyjaśnia Kazimierz Zapała, komendant Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju. - Dla nas nie ma to znaczenia - dotychczas na stronie internetowej miasta można było znaleźć informacje o godzinach i lokalizacji fotoradaru i to się nie zmieni. Kierowcy mogą być spokojni, zawsze nastawieni byliśmy na działania prewencyjne, nikt nigdy nie chował fotoradaru za krzakami i tak będzie nadal - dodaje.

(mr)