Informacje

Sala na Słonem uroczyście otwarta (zdjęcia)

Data: 15 października 2014, Środa / Ilość wyświetleń: 3120

RABKA-ZDRÓJ: Po południu uroczyście oddano do użytku i poświęcono nowo wybudowany budynek sali gimnastycznej z dwoma oddziałami przedszkolnymi i dwiema klasami, który stanął przy Szkole Podstawowej nr 3 na Słonem.

Gości witał i obowiązki gospodarza uroczystości pełnił dyrektor szkoły Andrzej Zając. Przypomniał on zebranym długie starania o budowę sali oraz dziękował tym, dzięki którym obiekt powstała - burmistrz Ewie Przybyło, jej zastępcy Robertowi Wójciakowi oraz radnym ze Słonego obecnej i poprzedniej kadencji, w szczególności Piotrowi Rabskiemu, Bernadetcie Żaczek i Michałowi Rogowcowi. To dzięki nim, jak mówił, udało się usunąć ostatnie przeszkody (własnościowe) i rozpocząć, a w efekcie sfinalizować budowę sali gimnastycznej. - Gdyby nie wkład tych ludzi nadal bylibyśmy na etapie własności - podkreślał.

Salę gimnastyczną poświęcił ks. proboszcz Dariusz Pacula. Gośćmi uroczystości byli m.in. senator Stanisław Hodorowicz i poseł Edward Siarka.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

słonianka
18.10.2014 13:52

Ks Izakowicz pisał o kazdym księdzu ktory mu nie miał zamiaru spowiadac sie a napisał do niego ze własciwe wyjasnienia złożył na ręce biskupa.Ja książkę przeczytałam. Jestes wredną karykaturą ze po latach wracasz do tej sprawy!Gdyby Ks Kapcia był winny zmieniliby mu parafię - a on aż do emerytury był z nami. A nawiasem to artykuł jest o sali gimnastycznej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do Słonianki
18.10.2014 06:56

Ksiądz Kapcia to ten o którym pisał ksiądz Isakowicz?

rabczanin
16.10.2014 22:20

Chcieliście robić referendum, odzieli się od Rabki a tyle od miasta dostajecie słonianie!!!!!!

Bruce Wszechwiedzący
16.10.2014 19:29

http://bip.malopolska.pl/grabkazdroj/Article/get/id,684687.html Powyżej link do wyników z przetargu z 2011 r. Odsyłam do tych wyników. Przetarg został rozstrzygnięty i wyłoniono wykonawcę za troszkę powyżej 2 miliony złotych. Jak się okazało Wykonawca za tą robotę otrzymał w efekcie ponad 2,6 mil złotych. To więcej niż oferty innych firm które wówczas składały oferty... Państwo z RIO i CBA do roboty !!! Czas najwyższy z tym skończyć !!!!!

z ukosa
16.10.2014 11:43

Problemem nie jest brak sali gimnastycznej ,największy problem to zapaśc gospodarcza Rabki .Wszyscy młodzi ludzie uciekają z Rabki z powodu braku pracy i perspektyw na godne życie.Więc może się okazać że nie będzie miał kto do tych szkól nowoczesnych uczęszczać....

słonianka( ta prawdziwa)
16.10.2014 08:25

słonianka ( ta pierwsza) Ks. Kapcia uczył w tej szkole więc został zaproszony! Słone bardzo go lubi- a dzieci które uczył z szacunkiem go wspominają...

oolo
15.10.2014 23:58

Do były uczeń. Chyba ci coś w szkole nie za bardzo szło, że czujesz w takiej chwili jedynie potrzebę dokopania wszystkim kto się na klawiaturę nawinie, zamiast się cieszyć tym co w takim trudzie i przez tyle lat się "rodziło". Gratuluję mieszkańcom Słonego takiego obiektu i niech służy zdrowiu dzieci.

słonianka
15.10.2014 19:19

Brawo! Do rządów w Rabce trzeba było kobiety aby 30 letnie starania o salę były skuteczne ! Ewa -Dzięki!

xxx
15.10.2014 18:43

a co ze szkołą w Chabówce,od lat nic tam się nie dzieje.

były uczeń
15.10.2014 17:21

Ale smaczna kiełbaska wyborcza Uważajcie ludziska cobyście się nie potruli - śmiertelnie bo i księża też przy tej okazji coś ogryzą.

słonianka
15.10.2014 17:06

Piękna uroczystość i chwała budowlanym za kolejny obiekt służący przede wszystkim dzieciom. Boli mnie jednak fakt, że robi się z tego promocję przedwyborcza. Zdziwiona również jestem, że włóczycie Ks. Kapcie na wszystkie uroczystości, no chyba, że sam się wprasza. Niech sobie już odpoczywa i nie robi tłumu. Natomiast jestem zaskoczona, że nasz Antoni Rapacz nie przecinał wstęgi, przecież On to też na pewno budował, jak wszystko w Rabce. Obraził się, czy co ? Gdzie zatem jest orlica z PiS-u, Senator z naszego okręgu, jak zawsze Poseł Siarka, który coś robi a tej nie ma. Potem będzie się chwalić u Kaczyńskiego ile to zrobiła dla regionu. Pozdrawiam wszystkich prawdziwie pracujących, którzy się nie mają czasu bawić, bo robota czeka.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »