• Wtorek, 19 marca 2019
  • Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Informacje

Gala Kulturowego Gościńca (zdjęcia)

Data: 23 listopada 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3084

RABKA-ZDRÓJ: Jesień znów należy do Kulturowego Gościńca. Stowarzyszenie kolejny raz zafundowało swoim sympatykom, których ciągle przybywa, szereg wydarzeń kulturalnych pn. "Dwa dni na kulturowym gościńcu", z których każde to ważna i wartościowa inicjatywa.

W piątek z inicjatywy Kulturowego Gościńca w galerii "Pod Aniołem" odbył się wernisaż prac plastycznych - obrazów olejnych, grafik i akwarel - zmarłego przed 10 laty rabczańskiego artysty i pedagoga Leszka Zachary, człowieka którego prace - graficzne, dekoracje, ilustracje czy same obrazy - były punktem odniesienia dla wielu rabczańskich artystów. Wernisażowi towarzyszył koncert Pathman & Kinior.

W sobotę, w Teatrze Lalek "Rabcio" odbyła się gala, którą poprowadzili Katarzyna i Jan Ceklarzowie, a wypełniło ją kilka interesujących wydarzeń. Pierwszym była projekcja kolejnej serii filmów dokumentalnych zrealizowanych w ramach z serii "Rabczanie znani i mniej znani". Bohaterami najnowszych odcinków byli fotografik Jan Ciepliński, aktor Paweł Stojowski oraz muzyk i kompozytor Piotr Majerczyk. Wszystkie można od dziś oglądać na stronie www.kulturowygosciniec.pl.

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec przyznało w tym roku kolejną statuetkę, tym razem za Wydarzenie Kulturalne Roku, za które uznano powstanie Teatru "Chrząszcz w Trzcinie". Statuetkę autorstwa Stanisława Mlekodaja wręczył Katarzynie Pędzimąż oraz Marcie i Cezaremu Skrockim - Piotr Kolecki. Chwilę później muzyk sam odbierał wyróżnienie - medal "Zasłużony dla kultury Polskiej", przyznanym mu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a który wręczyła mu przedstawicielka resortu - Eliza Kujan.

Stowarzyszenie zaprezentowało też w "Rabciu" drugi numer "Zeszytów Rabczańskich" z trzynastoma artykułami z zakresu historii, etnografii i kultury regionu Rabki, autorstwa Piotra Sadowskiego, Wojciecha Szatkowskiego, Marii I. Olszowskiej, Katarzyny Ceklarz, Jana Ceklarza, Roberta Miśkowca, Zbigniewa Krausa, Marka Kurzei, Barbary Słuszkiewicz, Małgorzaty Wójtowicz-Wierzbickiej, Doroty Majerczyk, Urszuli Janickiej-Krzywda i Macieja Gaździckiego.

Na koniec burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło wręczyła w obecności zebranych medale 150-lecia leczenia uzdrowiskowego zasłużonym dla miasta osobom i instytucjom, a galę zakończył koncert kapeli Hanki Wójciak.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

nic.nowego
27.11.2014 00:41
IP: 89.68.24.65

Piotr Kolecki - jeden z najlepszych pedagogów w I LO w Rabce ;)

rabkafree
23.11.2014 21:13
IP: 77.254.199.29

..łezka się kreci....przypomniały mi się akademie z okazji 1 maja.....))...chyba zima lekka będzie...

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »