Informacje

Kolejni uczniowie uczą się pływać

Środa, 8 listopada 2017 14:24

Na terenie gminy Mszana Dolna już po raz jedenasty realizowany jest projekt „Już pływam” skierowany do uczniów, którzy nie umieją pływać.

Katechetka z Mszany Dolnej nominowana do nagrody Muzeum Historii Żydów Polskich

Środa, 8 listopada 2017 10:11

Urszula Antosz-Rekucka, katechetka, która w Mszanie Dolnej od lat dba o pamięć o dawnych żydowskich mieszkańcach, znalazła się w gronie sześciu kandydatów do nagrody POLIN, która jest przyznawana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Otrzymują je osoby, organizacje lub instytucje aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów.

Będzie nowa zakopianka z Rdzawki do Nowego Targu

Wtorek, 7 listopada 2017 15:11

W środę w Krakowie, z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, ogłoszony zostanie przetarg na projekt i budowę dwujezdniowej drogi krajowej nr 47 z Rdzawki do Nowego Targu.

Wiatraczki na znak solidarności z chorymi na mukowiscydozę

Wtorek, 7 listopada 2017 12:19

Przypadający na 21 listopada Dzień Wiatraczka służy zaznajamianiu dzieci i dorosłych z mukowiscydozą, jej objawami i problemami, z jakimi każdego dnia zmagają się chore na nią dzieci. A wszystko to w formie zabawy – robienia papierowych wiatraczków w geście solidarności.

Gdzie kupić Zeszyty Rabczańskie

Wtorek, 7 listopada 2017 10:21

W związku z pytaniami o "Zeszyty Rabczańskie", których premiera odbyła się w sobotę w Rabce-Zdroju, Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec informuje, że są one dostępne w rabczańskich księgarniach, salonie prasowym przy ul. Jana Pawła II koło dworca autobusowego, biurze MOK, kinie "Śnieżka", a także w parafii św. Marii Magdaleny - salce przy kościele.

Kłótnia o syna przewodniczącej

Poniedziałek, 6 listopada 2017 21:12

Radny Janusz Wójciak (na zdjęciu) nadal domaga się wyjaśnień od burmistrz Ewy Przybyło w sprawie okoliczności, w jakich zatrudniony został w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju syn przewodniczącej Rady Miejskiej Marii Górnickiej-Orzeł.

Porsche na plebani. Konflikt grupy parafian z proboszczem Kasiny Wielkiej

Poniedziałek, 6 listopada 2017 20:17

Lokalne i ogólnopolskie media piszą o konflikcie, jaki wybuchł między częścią parafian a proboszczem Kasiny Wielkiej.

Strażackie ćwiczenia w Chabówce (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 6 listopada 2017 17:32

W niedzielę na Chabówce odbyły się manewry strażackie Komendanta Gminnego Gminy Rabka-Zdrój.

ZABIEGI SPA w Uzdrowisku Rabka Zdrój S.A. PIELĘGNUJĄ CIAŁO, GUBIĄ CELLULIT (materiał sponsorowany)

Poniedziałek, 6 listopada 2017 17:00

Ciągła walka z cellulitem, kilogramami, dbałość o piękne ciało to jeden z elementów współczesnej cywilizacji. Z jednej strony mamy całe mnóstwo ”zbawiennych” preparatów do pielęgnacji ciała bez skazy z drugiej mamy niezdrowe jedzenie, które przyczynia się do tworzenia tak uciążliwej „skórki pomarańczowej” zwanej cellulitem.

Jubileusz chóru Adoramus

Poniedziałek, 6 listopada 2017 16:31

Jubileusz 25-lecia istnienia będzie obchodził 25 listopada chór Adoramus ze Rdzawki, założony w 1992 roku z inicjatywy nauczycielki muzyki Zofii Zborek.