Informacje

Orszak Trzech Króli w Rabce-Zdroju (zdjęcia i video)

Niedziela, 7 stycznia 2018 20:48

Dużym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny Orszak Trzech Króli, który w sobotę 6 stycznia przemaszerował z kościoła św. Teresy w Rabce-Zdroju do amfiteatru.

Kto dostał dotację na sport? Już wiadomo

Niedziela, 7 stycznia 2018 16:35

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął konkurs ofert dla organizacji pozarządowych i pożytku publicznego na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 roku. Dotacje zostały przyznane na dziewięć projektów. Największą otrzymał KS Wierchy Rabka-Zdrój. W większości przypadków pieniądze pójdą na zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Premiera w Rabciu (zdjęcia)

Sobota, 6 stycznia 2018 21:57

"Brzydkie kaczątko", to najnowszy spektakl Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Jego premiera odbyła się w piątek przy pełnej sali.

Jan Ziobro rezygnuje ze skakania na nartach

Sobota, 6 stycznia 2018 10:21

Skoczek narciarski ze Spytkowic poinformował, że zawiesza swoją karierę sportową. Podał zaskakujące powody swojej decyzji, o których powiedział w nagraniu video, jakie umieścił na swoim profilu na Facebooku.

Rekordowy rok w kinie Śnieżka. Który film był najpopularniejszy w 2017 roku?

Sobota, 6 stycznia 2018 10:18

RABKA-ZDRÓJ: 76 tysięcy widzów gościło w 2017 r. w kinie Śnieżka na 1887 seansach! Największą frekwencję odnotowaliśmy w lutym - 9265 widzów, a najwięcej seansów było w lipcu (194) i w sierpniu (190). W rankingu najpopularniejszych filmów, rekord popularności należał do animacji studia Universal Pictures "Gru, Dru i Minionki" - 6020 widzów!

Wypadek w centrum Rabki (zdjęcia)

Piątek, 5 stycznia 2018 18:17

Na skrzyżowaniu ulic Podhalańskiej i Zakopiańskiej w centrum uzdrowiska doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policji wynika, że kierowca golfa, mieszkaniec Skawy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem peugeot. W wyniku wypadku ranna została jedna osoba, pasażerka golfa.

Wypił i uciekał przed policją

Piątek, 5 stycznia 2018 14:35

Minionej nocy w Lubomierzu policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej podjęli pościg za samochodem VW Passat, który nie zatrzymał się do kontroli.

Sprostowanie klubu Nasze Miasto do artykułu o kredycie

Piątek, 5 stycznia 2018 14:23

RABKA-ZDRÓJ: Rafał Hajdyła, przewodniczący Klubu Radnych Nasze Miasto przesłał do naszej redakcji list dotyczący artykułu „Miasto nie weźmie kredytu”. - Sam tytuł sugeruje, że miasto odstąpiło od zaciągania kredytów, co jest nieprawdą. Tytuł mógłby brzmieć np. „Miasto zamiast 7,4 mln zł kredytów i pożyczek wzięło 6 mln zł” - przekonuje.

ZSTI wprowadza nowy zawód na rynek pracy

Piątek, 5 stycznia 2018 10:40

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej ma szansę stać się jedyną w Polsce szkołą, która będzie uczyć nowego zawodu, nie znajdującego się do tej pory na rządowej liście zawodów i specjalności. Jeśli powiedzie się planowany eksperyment edukacyjny, od września w murach przy ul. Starowiejskiej naukę rozpoczną przyszli technicy-spawacze.

Majeranki w USA (zdjęcia)

Czwartek, 4 stycznia 2018 11:21

Dziecięcy zespół regionalny Majeranki z Chabówki, prowadzony przez rodzinę Majerczyków, udał się na kolejne tournee. Od tygodnia gości w Stanach Zjednoczonych.