Informacje

Medal zawodniczki z Łętowego

Wtorek, 6 marca 2018 09:49

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do startów przystąpili narciarze zjazdowi. Zawody rozgrywano również w Ustrzykach Dolnych. W sobotę (03.03) w rywalizacji juniorów „B” w slalomie trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Jarosz, mieszkająca w Łętowem, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem (trener Janusz Starzyk).

Nagrody wójta wręczone. Uzdolniony klarnecista zaprezentował swój talent przed radnymi (zdjęcia)

Poniedziałek, 5 marca 2018 16:24

Klarnecista z Mszany Górnej Michał Jania, zawodnicy taekwondo Karolina i Mateusz Szczęsnowscy z Kasinki Małej i Wiktor Pajdzik, mieszkaniec Mszany Górnej i również zawodnik UKS Koryo Mszana Dolna – to laureaci Nagrody Wójta Gminy Mszana Dolna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.

Finansowy cud. Znalazły się pieniądze na dokończenie budowy teatru

Poniedziałek, 5 marca 2018 15:58

RABKA-ZDRÓJ: Jeszcze rok temu władze powiatu i dyrekcja Teatru Lalek "Rabcio" mocno głowiły się nad tym, skąd wziąć kilkanaście milionów złotych potrzebnych na wybudowanie nowej siedziby dla teatru. Minął rok i pieniądze są, może nie tyle, żeby szastać nimi na lewo i prawo, ale wystarczająco dużo, by dokończyć rozpoczętą budowę na działce przy ulicy Orkana.

Śmieci na przystankach (zdjęcia)

Poniedziałek, 5 marca 2018 15:16

Na przystankach m.in. w Rabie Niżnej i Mszanie Górnej z koszy wylewają się śmieci. Widok jest okropny.

Życzenia dla sołtysów (zdjęcia)

Poniedziałek, 5 marca 2018 15:13

Poniedziałkowa sesja Rady Gminy Mszana Dolna rozpoczęła się od życzeń. Wójt Bolesław Żaba i przewodnicząca rady Aleksandra Kania złożyli życzenia i wręczyli upominki wszystkim sołtysom z okazji ich święta.

Łętowski MasterChef Junior

Poniedziałek, 5 marca 2018 11:12

Trzecioklasiści Szkoły Podstawowej w Łętowem po raz kolejny wcielili się w rolę małych kucharzy i urządzili w klasie namiastkę lubianego przez dzieci programu „MasterChef Junior”.

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych i Panien Niezłomnych

Poniedziałek, 5 marca 2018 09:09

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej obchodzono jedno z najmłodszych, a zarazem najsmutniejszych polskich świąt - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To jedna z najtragiczniejszych kart w dziejach naszego narodu - losy poległych i pomordowanych żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

Na zawsze w pamięci - Żołnierze Wyklęci

Poniedziałek, 5 marca 2018 08:11

W Szkole Podstawowej w Łętowem wszyscy uczniowie i obecni w tym dniu nauczyciele uczestniczyli w pięknej lekcji historii naszego kraju, od czasu rozpoczęcia II wojny światowej, do czasów powojennych.

Mieszkanka Skawy odnaleziona nieżywa

Niedziela, 4 marca 2018 12:23

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 47-letniej Gertrudy Kołakowskiej ze Skawy, która wyszła z domu 2 marca o godz. 16 i do niedzieli nie wróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Stacja w nowych barwach (zdjęcia)

Sobota, 3 marca 2018 18:32

Był tort, szampan, balony, prezenty, goście i muzyka góralska, a wcześniej ksiądz z kropidłem. W sobotę w Rabie Niżnej uroczyście otwarto i poświęcono stację paliw przy drodze Rabka-Zdrój - Mszana Dolna, która rozpoczęła działalność pod nowym szyldem - CIRCLE K.