• Poniedziałek, 19 listopada 2018
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Informacje

O bezpieczeństwie na drodze w Zespole Szkół Uzdrowiskowych (zdjęcia)

Środa, 7 listopada 2018 10:41

Kolejny raz uczniowie-pacjenci szkoły sanatoryjnej w Rabce-Zdroju podjęli szereg działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W akcję zaangażowali młodych mieszkańców Rabki, seniorów, rodziców i opiekunów uczniów przebywających w sanatorium.

Postępy prac przy budowie bulwarów nad Poniczanką (zdjęcia)

Wtorek, 6 listopada 2018 19:46

Dzięki dobrej pogodzie postępuje budowa bulwarów nad Poniczanką w Rabce-Zdroju. Wykonawca ogrodził teren obejmujący obszar, który będzie zrewitalizowany. Trwają prace ziemne.

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

Wtorek, 6 listopada 2018 15:10

Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości”.

Rodzice Konrada Nawary dziękują za wpłaty na leczenie syna i zapraszają na koncerty charytatywne w Mszanie Dolnej i Rabce-Zdroju

Wtorek, 6 listopada 2018 12:43

"Szanowni Państwo, Drodzy nasi Przyjaciele, Ludzie dobrej woli, mamy w swoich sercach wdzięczność, której nie potrafimy wyrazić słowami. Zwyczajnie, po ludzku, z głębi rodzicielskich serc, każdemu zaangażowanemu w pomoc naszemu synowi Konradowi Nawarze składamy serdeczne podziękowania" - napisali Maria i Piotr Nawara z Olszówki, rodzice ciężko chorego 22-letniego Konrada z Olszówki.

Żywa lekcja historii

Wtorek, 6 listopada 2018 10:07

Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej wraz z wychowawcami i opiekunami zwiedzili Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince, autentyczne miejsca pamięci. Wyjazd miał na celu zapoznanie uczniów z historią obozu, w którym podczas drugiej wojny światowej zginęło wiele milionów ludzi różnych narodowości, a którą do tej pory znali tylko z lekcji.

Przynieś książkę lub 10 baterii - weź torbę ekologiczną

Wtorek, 6 listopada 2018 10:05

W ramach kacji "Eko wymiana", wszyscy, którzy przyniosą do Urzędu Gminy Mszana Dolna co najmniej dziesięć zużytych baterii lub niepotrzebną książkę, w zamian otrzymają praktyczną, modną i wygodną torbę ekologiczną.

Leszek Świder: Czuję Państwa poparcie i to dodaje mi mnóstwo siły i wiary

Poniedziałek, 5 listopada 2018 11:01

Nowo wybrany burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder podziękował swoim zwolennikom za głosy i udział w wyborach.

Rafał Hajdyła przegrał podwójnie: nie będzie ani burmistrzem, ani radnym

Poniedziałek, 5 listopada 2018 10:58

RABKA-ZDRÓJ: Dotychczasowy lider opozycji i kandydat na burmistrza odniósł podwójną porażkę, przegrywając obie bitwy - o fotel burmistrza i radnego. Będzie mógł jednak wpływać na pracę Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z tylnego siedzenia, bowiem jego komitet zdobył większość w radzie. Po przegranej Rafał Hajdyła podziękował w krótkim oświadczeniu za głosy, poparcie i wyraził nadzieję, że Leszek Świder będzie mądrze rządził gminą.

Rafał Rusnak wójtem gminy Niedźwiedź

Poniedziałek, 5 listopada 2018 10:15

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdobył ponad 60% poparcie w drugiej turze wyborów na wójta gminy Niedźwiedź.

Mszana podzielona

Poniedziałek, 5 listopada 2018 09:49

139 głosów zdecydowało o tym, kto został burmistrzem Mszany Dolnej. Według oficjalnych wyników wyborów, Anna Pękała otrzymała w niedzielnych wyborach 1599 głosów (52.27%), a Józef Kowalczyk 1460 głosów (47.73). Nieznacznie wygrała Anna Pękała, a wynik oznacza, że miasto jest mocno podzielone na jej zwolenników i przeciwników.