Informacje

Tragedia w Mszanie Dolnej. 17-latek zginął przygnieciony przez ciągnik

Czwartek, 18 maja 2017 19:36

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na osiedlu Pańskie. Traktor przygniótł 17-letniego chłopaka.

Premierowy występ Dziecięcego Chóru Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Środa, 17 maja 2017 22:50

Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz chórem Cantantes Angelicus, początkiem kwietnia 2017 r. rozpoczęły się przesłuchania do Dziecięcego Chóru Rabki-Zdroju.

Kamil Glik ambasadorem firmy Blachotrapez Rabki-Zdroju

Środa, 17 maja 2017 21:42

Kamil Glik, reprezentant Polski i piłkarz AS Monaco, jeden z najlepszych obrońców na świecie, został oficjalnym ambasadorem rabczańskiej firmy produkującej blachę Blachotrapez. To kolejna, po podpisaniu umowy partnerskiej z Reprezentacją Polski, inwestycja firmy z Rabki-Zdroju w polski sport. Spoty telewizyjne, promujące firmę Blachotrapez, z udziałem Kamila Glika, będą emitowane przed wszystkimi meczami i w trakcie przerw meczów pierwszej Reprezentacji Polski.

Pyszne i naturalne lody w Rabce-Zdroju (materiał promocyjny)

Środa, 17 maja 2017 14:10

Przybywa miejsc, w których zjemy lody produkowane z naturalnych składników. Te najlepsze i przede wszystkim wyprodukowane z surowców od rodzimych producentów oferuje Lodziarnia Natura Sting z Mszany Dolnej. Sezon na lody się już rozpoczął i dlatego te wyjątkowe lodziarnie otworzyły swoje drzwi dla klientów. Pysznych lodów można spróbować również w Rabce-Zdroju, w lodziarni znajdującej się w Centrum Handlowym Janosik przy ulicy Zakopiańskiej.

Ćwiczenia na terenie budowy nowej zakopianki m.in. ewakuacji z żurawia wieżowego przez ratowników GOPR z udziałem śmigłowca

Środa, 17 maja 2017 13:31

W poniedziałek 22 maja odbędą się ćwiczenia z ratownictwa na budowanym odcinku S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój.

Co z termami w Porębie Wielkiej? Radni pytają - wójt odpowiada

Środa, 17 maja 2017 10:43

Wójt Bolesław Żaba opowiedział radnym Rady Gminy Mszana Dolna, jak wygląda sprawa budowy basenów termalnych w Porębie Wielkiej. Wójt powiedział, że są dwa problemy: pierwszy to słaba wydajność źródła i niska temperatura, drugi to próby znalezienia inwestora.

Podhalańska Kolej Regionalna coraz bliżej realizacji. Najpierw do Nowego Targu, potem do Rabki-Zdroju. Burmistrz Ewa Przybyło podpisała porozumienie

Wtorek, 16 maja 2017 20:44

Podhalańska Kolej Regionalna czyli szybkie, cykliczne i bezpośrednie połączenie kolejowe z Rabki-Zdroju do Zakopanego, integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji, rozbudowa infrastruktury wokół dworców i budowa parkingów typu parkuj i jedź – wszystko to już w niedalekiej przyszłości ma szansę na realizację.

Wypadek na skrzyżowaniu (zdjęcia)

Wtorek, 16 maja 2017 18:22

Trzy osoby, w tym dwójka dzieci ucierpiała po zderzeniu czterech samochodów na skrzyżowaniu ulicy Kolbego i Słowackiego w Mszanie Dolnej.

Zdobądź dotację na rozwijanie działalności gospodarczej

Wtorek, 16 maja 2017 18:21

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska ogłosiła nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu Rozwijanie działalności gospodarczej.

Podsumowanie działalności Straży Gminnej Gminy Mszana Dolna

Wtorek, 16 maja 2017 18:20

W ramach wykonywania ustawowych zadań w 2016 roku funkcjonariusze Straży Gminnej Gminy Mszana Dolna ujawnili ogółem 254 wykroczenia. Nałożono 147 mandatów karnych, zastosowano 102 pouczenia oraz podjęto 161 interwencji.