• Środa, 17 lipca 2019
  • Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

Informacje

Niezapomniany weekend pełen atrakcji! Rabkoland świętuje 30 urodziny!

Czwartek, 4 lipca 2019 09:36

Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza na weekend jakiego jeszcze nie było! Pełno atrakcji, koncertów, konkursów i zabaw dla całych rodzin. Okazja jest wyjątkowa! Rabkoland kończy 30 lat i zaprasza wszystkich na swoje urodziny 6 i 7 lipca 2019 roku!

Powstał program naprawczy dla szpitala w Rabce-Zdroju. Istnieją przesłanki do ogłoszenia upadłości, ale zarząd chce, żeby szpital działał nadal

Środa, 3 lipca 2019 22:19

Program naprawczy Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju został opracowany i pozytywnie zaopiniowany przez Radę Nadzorczą i trafił na ręce burmistrza Leszka Świdra oraz radnych. Ograniczenie kosztów funkcjonowania szpitala, pozyskanie kredytu, który poręczy gmina, do tego nowe inwestycje i przyjęcie strategii rozwoju szpitala - to główne filary programu, który ma uchronić szpital przed upadłością. - Jest duża szansa na uratowanie spółki - mówi prezes Witold Latusek.

Rabczańscy górale w radiu

Środa, 3 lipca 2019 20:21

W najbliższy piątek 5 lipca o godz. 22:30 w Radiu Kraków będzie emitowana audycja radiowa, której tematem będzie powstanie i historia Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju.

Zagórzanie w Ełku (zdjęcia)

Środa, 3 lipca 2019 11:22

Zespół Regionalny Kasinianie – Zagórzanie uczestniczył w 16. Światowym Festiwalu Folkloru Tęcza w Ełku.

Wybierz się z Jaśkiem na wyprawę i otwórz skrzynię z zagórzańskimi skarbami

Środa, 3 lipca 2019 08:24

Kasina Wielka, Lubomierz i Niedźwiedź – w tych trzech zagórzańskich miejscowościach można już szukać skarbów podążając za wskazaniami questu! Przewodnikiem po wyprawach questowych jest Jasiek – góral zagórzański, który w wierszowanych tekstach wskazuje każdemu odkrywcy drogę do skarbu. Każdy, kto zdecyduje się podjąć odszukania ukrytego skrzętnie skarbu może zdobyć dodatkową nagrodę.

Pracownicy szpitala kosili trawę na mieście

Wtorek, 2 lipca 2019 22:41

RABKA-ZDRÓJ: Wśród części mieszkańców miasta spore poruszenie wywołuje sprawa pracowników szpitala, którzy ruszyli na ulice miasta kosić trawę, gdy zatrudniona przez urząd spółdzielnia "Wiejski kociołek" z Podegrodzia nie radziła sobie zbyt dobrze z powierzonym jej utrzymaniem zieleni. Prezes szpitala Witold Latusek zapewnia jednak, że jego pracownicy robili to poza godzinami pracy w lecznicy.

Plaża w Mszanie Dolnej znowu otwarta

Wtorek, 2 lipca 2019 13:09

Od 2 lipca można korzystać z plaży nad Mszanką. Do dyspozycji użytkowników zostanie oddanych 100 leżaków i 6 dużych parasoli. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać jedno z boisk do siatkówki plażowej.

Sukces muzyków ludowych z naszego regionu

Wtorek, 2 lipca 2019 11:40

Przedstawiciele Rabki-Zdroju i Lubomierza z bardzo dobrej strony zaprezentowali się na 53. Ogólnopolskim Festiwalu Śpiewaków i Kapel Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, który odbył się w miniony weekend.

Podsumowanie sukcesów młodszych uczniów z Glisnego

Wtorek, 2 lipca 2019 09:57

Uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Glisnem w tym roku szkolnym ochoczo brali udział w rozmaitych konkursach pozaszkolnych i mają się czym pochwalić, ponieważ w wielu z nich zajęli bardzo wysokie miejsca.

Burmistrzowi oberwało się za opóźnienia i wybór spółdzielni z Podegrodzia do koszenia miasta

Poniedziałek, 1 lipca 2019 21:13

RABKA-ZDRÓJ: - Oddając komuś do opieki naszą własność, nie powinniśmy szukać majster klepki z siekierą, młotkiem i chęciami, ale specjalistów z umiejętnościami, odpowiednimi narzędziami i pasją - mówił na miejskiej sesji radny Jan Kwatyra. On i inni radni pytali burmistrza, dlaczego wybrał do koszenia miasta firmę bez doświadczenia, dlaczego nie zlecono tej usługi Zakładom Komunalnym, były też zarzuty o złą jakość utrzymania zieleni w mieście.