Informacje

Firma z Jarosławia wybuduje bulwary nad Poniczanką

Wtorek, 3 lipca 2018 10:39

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg na budowę bulwarów nad Poniczanką. Rozbudową Parku Zdrojowego o nowe tereny rekreacyjne nad potokiem biegnącym wzdłuż ulicy Do Pociesznej Wody, zajmie się firma APIS POLSKA z Jarosławia, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu.

Kreatywny nauczyciel w Glisnem

Wtorek, 3 lipca 2018 10:35

Nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Świętego Floriana w Glisnem, Zofia Kościelniak, została laureatem w prestiżowym konkursie „Kreatywny Nauczyciel” organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego.

Słone się jednoczy (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 2 lipca 2018 20:12

RABKA-ZDRÓJ: Z inicjatywy muzykanta Kuby Rusieckiego i chóru Szafrany, na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 na Słonem odbył się Festyn Góralski, którego celem było scalenie społeczności tej dzielnicy miasta, która chce coraz bardziej podkreślać swoją tożsamość i odrębność.

W sierpniu pojedziemy nową zakopianką ze Zbójeckiej do Chabówki (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 lipca 2018 19:43

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie poinformowała, że pod koniec sierpnia 2018 r. przewidywane jest dopuszczenie ruchu pojazdów po lewej jezdni nowej zakopianki.

Ogień w Sieniawie (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 lipca 2018 17:34

W Sieniawie wybuchł pożar w zabudowaniach gospodarczych na posesji naprzeciwko remizy. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej. Ogień strawił połowę zabudowań, doszczętnie spłonął dach.

Akcja honorowego krwiodawstwa

Poniedziałek, 2 lipca 2018 13:42

W niedzielę 8 lipca w godzinach od 9:00 do 14:00 w salkach katechetycznych przy parafii św. Teresy w Rabce-Zdroju odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa.

III etap Podhale Tour w Chabówce

Poniedziałek, 2 lipca 2018 11:15

Stadion i tereny Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce, będą bazą organizacyjną III etapu zawodów kolarskich Podhale Tour o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju, które zostaną przeprowadzone w niedzielę 8 lipca.

Ależ postępy na budowie zakopianki!

Niedziela, 1 lipca 2018 18:03

Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojawiły się najnowsze zdjęcia lotnicze z budowy nowej drogi ekspresowej S7 na odcinku Skomielna Biała - Rabka-Zdrój - Chabówka.

Burmistrz została surowo oceniona przez opozycję, ale ma mocne poparcie pozostałych radnych

Sobota, 30 czerwca 2018 22:46

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło otrzymała absolutorium od Rady Miejskiej za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Klub radnych Nasze Miasto wystawił poczynaniom burmistrz miażdżąco niską ocenę, zarzucając jej m.in. zadłużanie miasta i niegospodarność, ale zdecydowana większość radnych ma dobre zdanie o jej polityce finansowej. W głosowaniu aż 11 radnych poparło Ewę Przybyło, a 3 zagłosowało przeciw.

Solary, fotowoltaika, pompy wodne - mieszkańcy Rabki-Zdroju skorzystają z kolejnego projektu proekologicznego

Piątek, 29 czerwca 2018 20:43

172 instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii powstaną w gminie Rabka-Zdrój. Urząd miejski skorzysta z dotacji na ten cel przyznanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego.