Informacje

Biesiada w Tenczynie. Za tydzień w Wiśniowej, a pod koniec lipca w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Czwartek, 13 lipca 2017 19:10

Tenczyn był gospodarzem IX Biesiady Orkiestr i Zespołów Regionalnych w ramach V Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkiej rytmy i smaki”. Kolejne biesiady będą odbywać się co tydzień, a 30 lipca jedna z nich odbędzie się w Rabce-Zdroju.

BEZPŁATNE BADANIE JELITA GRUBEGO WYKONANE W ZNIECZULENIU-REKRUTACJA (materiał sponsorowany)

Czwartek, 13 lipca 2017 11:34

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zaprasza do wzięcia udziału w projekcie finansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu”

W Alior Banku zyskują duety (materiał sponsorowany)

Czwartek, 13 lipca 2017 11:26

Kiedy brakuje funduszy na remont domu, wakacyjne podróże czy zakup sprzętu domowego, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki w banku. Najlepiej oczywiście, jeśli jest tania. Każdy pomysł – bez względu na to, czy jest to wakacyjna podróż, remont, czy zakupy – łatwiej, raźniej i przyjemniej jest realizować wspólnie, niż w pojedynkę i dlatego Alior Bank przygotował ofertę „Pożyczki Dwuosobowej” z oprocentowaniem niższym o połowę od standardowego. O szczegółach oferty mówi Jolanta Kościelniak, kierownik z placówki partnerskiej Alior Banku w Rabce-Zdroju na ul. Orkana 37.

PROFILAKTYCZNA KOLONOSKOPIA MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE! (materiał sponsorowany)

Czwartek, 13 lipca 2017 10:19

W związku z przystąpieniem do Projektu: "Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego" nr projektu RPMP.08.06.02-12-0227/16- realizowanego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Dyrektor Szpitala- Marek Wierzba informuje o uzyskaniu dotacji i zaprasza do udziału w projekcie mieszkańców powiatu nowotarskiego.

Rabka Festival wystartował! (zdjęcia)

Środa, 12 lipca 2017 21:38

W Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość otwarcia kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2017. Festiwal otwarły burmistrz Ewa Przybyło i organizatorka imprezy Iwona Haberny.

Bajkowozy trafiły do dwóch szpitali w Rabce-Zdroju

Środa, 12 lipca 2017 18:58

Fundacja Serdecznik podarowała szpitalom w Rabce dwa Bajkowozy wypełnione książkami. Podobne mobilne biblioteki znajdują się już w kilkudziesięciu szpitalach i szkołach przyszpitalnych w całej Polsce. Wraz z nimi do chorych dzieci trafiło już kilka tysięcy książek.

Informacja o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy

Środa, 12 lipca 2017 17:10

Czerwiec 2017 r. to kolejny miesiąc spadku liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych w powiecie limanowskim.

Akrobaci na ulicach miasta (zdjęcia)

Wtorek, 11 lipca 2017 19:10

Na terenie amfiteatru, deptaka i w Parku Zdrojowym można oglądać "balansujące rzeźby" Jerzego "Jotki" Kędziora.

Stara remiza do przebudowy

Wtorek, 11 lipca 2017 16:04

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju wybrał firmę, która zajmie się przebudową, rozbudową i nadbudową budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce. Przetarg na zrealizowanie tej inwestycji wygrał Zakład Instalacyjny C.O. Gaz, Wod. Kan. Usługi Budowlane Michał Świerkosz z Makowa Podhalańskiego. Koszt prac wyniesie ponad 1,2 miliona złotych.

Nocna burza nad Rabką

Wtorek, 11 lipca 2017 12:05

W nocy nad miastem przeszła silna burza. Niektóre wyładowania zatrzęsły ziemią. Burzy towarzyszyła ulewa, która na szczęście nie wyrządziła szkód. Jedynym namacalnym skutkiem nocnej burzy jest brak internetu, którego od rana nie mają posiadacze Neostrady.