Informacje

Opozycja apeluje do burmistrz, żeby nie zadłużała miasta. Dyskusja nad zaciąganiem kredytów skończyła się kłótnią i prywatnymi oskarżeniami

Wtorek, 3 stycznia 2017 21:22

RABKA-ZDRÓJ: Klub Nasze Miasto zaapelował do burmistrz Ewy Przybyło, żeby przestała zadłużać miasto kolejnymi kredytami. Burmistrz Ewa Przybyło broniła się, że dzięki kredytom udało się podnieść wartość majątku gminy o 100 mln zł. Na końcu dyskusji górę wzięły emocje.

Spór o odsetki

Wtorek, 3 stycznia 2017 19:32

RABKA-ZDRÓJ: Opozycja krytykuje fakt, że w 2016 roku władze miasta zawarły ugodę z firmą Park M, która budowała Park Zdrojowy, na warunkach wynegocjowanych w 2013 roku. W efekcie miasto musi zapłacić firmie pół miliona odsetek za te trzy lata, którymi teraz obciążeni zostali mieszkańcy - stwierdził szef klubu Nasze Miasto Rafał Hajdyła.

Budżet uchwalony

Wtorek, 3 stycznia 2017 16:19

RABKA-ZDRÓJ: Dochody budżetu na 2017 rok ustalono na poziomie ponad 58 mln zł, natomiast wydatki – 59 mln zł. Wydatki na inwestycje osiągną w tym roku kwotę 6,6 miliona złotych. Różnica między dochodami a wydatkami stanowi deficyt w kwocie 871 tys. zł. Kwotę 4,3 mln zł samorząd przeznaczy na spłatę zaciągniętych w latach poprzednich kredytów i pożyczek.

Kasinka Mała sfilmowana z drona

Wtorek, 3 stycznia 2017 10:21

Poniżej dziesięciominutowy film prezentujący Kasinkę Małą z pokładu drona. Film był kręcony o różnych porach roku, amatorsko, przy pomocy drona Phantom 3 advanced, a autorem jest Adrian Urbaniak-Walther.

Samochód w potoku (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 23:57

RABKA-ZDRÓJ: Wypadek miał miejsce późnym wieczorem przy Al. Tysiąclecia. Powyżej siedziby GOPR, w niewyjaśnionych okolicznościach samochód osobowy wpadł do potoku Słonka.

Pierwsza decyzja dla bulwarów nad Poniczanką

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 19:41

RABKA-ZDRÓJ: Przed świętami Urząd Miejski w Rabce-Zdroju wydał decyzję o lokalizacji celu publicznego dla budowy bulwarów nad Poniczanką. Decyzja ta otwiera starania o kolejne pozwolenia, w tym na budowę.

Gry, turniej i wycieczka (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 14:24

„Przez gry do matematyki” to tytuł projektu, realizowanego w Gimnazjum nr 1 w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w ramach Programu mPotęga. Uzyskane wsparcie finansowe umożliwiło zakup gier (Blokus, Digit, Logix, Spryciarz, Matematyka na planszy) oraz wyjazd na wycieczkę edukacyjną.

Strażacy z Rdzawki podsumowują rok

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 10:09

- Rok 2016 już się zakończył, więc czas na podsumowanie naszej działalności - mówił Dariusz Paprocki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce i składa sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności jednostki.

Mieszkańcy Mszany Dolnej hucznie witali nowy rok (video)

Niedziela, 1 stycznia 2017 18:01

Film video z powitania nowego roku w Mszanie Dolnej, który zainaugurowała feria fajerwerków nad miastem, przysłał nam, aby podzielić się nim z czytelnikami Gorce24.pl, pan Bartosz Piątkowski. Dziękujemy i prezentujemy go poniżej.

Zmiany w regulaminie przyznawania nagrody samorządu

Niedziela, 1 stycznia 2017 14:07

Zmieniły się zasady przyznawania nagrody Osobowość Rabki-Zdroju. Najważniejsza zmiana dotyczy nominowanych w kategoriach społecznej, zdrowia i przedsiębiorczości.