• Środa, 26 września 2018
  • Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Informacje

Dzień Sportu na Orliku w Kasince Małej (zdjęcia)

Czwartek, 13 września 2018 12:13

Na Orliku w Kasince Małej odbyła się II już edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod nazwą „Dzień Sportu na Orliku”.

Lokatorzy ze spalonej willi otrzymali pomoc od miasta (zdjęcia)

Środa, 12 września 2018 20:18

RABKA-ZDRÓJ: Wszystkie pięć rodzin i samotne osoby, które mieszkały w willi "Pod Aniołem" i straciły dach nad głową po niedzielnym pożarze, trafiły pod opiekę krewnych. Burmistrz Ewa Przybyło zapewnia jednak, że wszystkim zostaną przywrócone mieszkania socjalne. Opiekę nad pogorzelcami roztoczył też Ośrodek Pomocy Społecznej.

Józef Kowalczyk startuje w wyborach na burmistrza Mszany Dolnej

Środa, 12 września 2018 19:33

Komitet Wyborczy Wyborców „Odpowiedzialny Samorząd" poinformował w środę wieczorem, że jego kandydatem na burmistrza Mszany Dolnej w październikowych wyborach będzie Józef Kowalczyk.

Ulica Cicha do remontu

Środa, 12 września 2018 17:33

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na przebudowę drogi gminnej ul. Cicha. Przebudowa ma rozpocząć się w październiku, a zakończyć najpóźniej w połowie listopada.

Dylemat: dołożyć się do pomnika w Limanowej, czy postawić w Mszanie Dolnej własny

Środa, 12 września 2018 16:59

Radni Mszany Dolnej dyskutowali o propozycji przekazania 10 tysięcy złotych na budowę pomnika w Limanowej (na zdjęciu) z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Część z nich było zdania, że za te pieniądze warto byłoby zrobić coś w Mszanie Dolnej.

Opowieść o szklanych domach wybrzmiała w murach szkoły (zdjęcia)

Środa, 12 września 2018 10:27

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z/s w Kasince Małej kolejny raz włączyła się w akcję Narodowego Czytania zainicjowaną w 2012 r.  przez Prezydenta RP.  W tym roku do publicznego i masowego czytania wybrano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Wypełnij ankietę i pomóż zbudować markę gminy Mszana Dolna

Środa, 12 września 2018 09:28

Gmina Mszana Dolna skierowała do mieszkańców ankietę, która ma pomóc z znalezieniu marki wyróżniającej gminę.

Patriotyczna podróż w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości (zdjęcia)

Wtorek, 11 września 2018 18:36

Wybierając się w podróż po Litwie nie do końca byliśmy świadomi, jak wiele cennych informacji o naszej Ojczyźnie poznamy i do jakiego stopnia wycieczka ta będzie wzruszająca. Dziś już wiemy, że cel wyprawy tegorocznych wakacji był warty wyboru – po powrocie ze wschodnich wojaży zgodnie podkreślają muzycy orkiestry dętej „Echo Gór” z Kasinki Małej.

Robcusie i Robcanie w Szkocji (zdjęcia)

Wtorek, 11 września 2018 16:19

Dziecięcy zespół regionalny Robcusie oraz młodzieżowy zespół regionalny Robcanie z Rabki-Zdroju, działające przy Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan, wraz ze swymi opiekunami przebywały w Edynburgu w Szkocji biorąc udział w Edinburgh International Festival.

Znany aktor w rabczańskiej bibliotece (zdjęcia)

Wtorek, 11 września 2018 13:16

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju miała miejsce akcja Narodowe Czytanie 2018, podczas której zaproszeni goście czytali fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Jednym z gości był Radosław Krzyżowski, aktor teatralny, filmowy i serialowy, znany z ról w "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia".