Informacje

Olszówka najlepsza (zdjęcia)

Piątek, 17 marca 2017 08:20

W halach sportowych szkół w Łętowem i Lubomierzu 1 odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w mini siatkówce dziewcząt i chłopców.

O smogu w Rabce-Zdroju: problem jest, dyskusja się odbyła, ale konkretów wciąż nie ma (zdjęcia)

Czwartek, 16 marca 2017 17:01

W Rabce-Zdroju debatowała dziś Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa pod przewodnictwem poseł Anny Paluch. Dyskusja w Ośrodku Wypoczynkowym „ELA” toczyła się wokół znanego powszechnie problemu smogu, ze szczególnym uwzględnieniem uzdrowisk, w tym Rabki-Zdroju. O medialnej nagonce na Rabkę, ale i o potrzebie rozwiązań systemowych, odgórnych, mówił wiceburmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak w zastępstwie nieobecnej burmistrz Ewy Przybyło.

Przetarg na odbudowę mostu w Ponicach

Czwartek, 16 marca 2017 16:36

Kilka dni temu Starostwo Powiatowe w Nowym Targu dostało obietnicę otrzymania pieniędzy na remont mostu na wjeździe do Ponic, a już wczoraj ogłosiło przetarg na jego odbudowę. Jak czytamy w materiałach przetargowych, inwestycja rozpocznie się na wiosnę i potrwa do końca października tego roku.

Wycieczka do Rabki

Czwartek, 16 marca 2017 12:05

Uczniowie najmłodszych klas Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Rabki – Zdroju.

Rabka-Zdrój konsekwentnie przeciw projektowi planu ochrony Gorczańskiego Parku Narodowego

Środa, 15 marca 2017 22:27

Rada Miejska w Rabce-Zdroju wydała negatywną opinię w tej sprawie. - Choć uzasadnienie jest długie i wyczerpujące, można je sprowadzić w zasadzie do dwóch zdań. Dyrektor parku, projektując ten plan ochrony, na terenie Rabki-Zdroju wyszedł poza swoje kompetencje ustawowe - tłumaczył podczas ostatniej sesji wiceburmistrz Robert Wójciak.

Reaktywacja posterunku policji w Niedźwiedziu

Środa, 15 marca 2017 20:22

Padł pomysł, żeby uruchomić posterunek policji w Niedźwiedziu. Policja jest tym zainteresowana, ale liczy, że w kosztach utrzymania i w znalezieniu lokalu pomoże gmina.

Policja tłumaczy, dlaczego radiowóz z Mszany Dolnej trafił do Limanowej

Środa, 15 marca 2017 14:12

7 marca, w artykule pt. "Gdzie jest radiowóz dla Mszany Dolnej? Miał być nowy, a jest używany", napisaliśmy za portalem TV28.pl, że współfinansowany przez zagórzańskie samorządy nieoznakowany radiowóz KIA zamiast służyć policjantom z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej trafił do komendy powiatowej w Limanowej. W zamian policjanci z mszańskiej policji otrzymali używany samochód marki Hyundai.

Prośba o pomoc dla małej dziewczynki

Środa, 15 marca 2017 13:45

Od Lucjana Kapery, dyrektora zespołu szkół w Chabówce, otrzymaliśmy e-mail z prośba na nagłośnienie akcji pomocy dla małej Oliwii, dziewczynki, która jesienią ucierpiała w wypadku samochodowym w Rabie Wyżnej.

Wójt Niedźwiedzia o śmieciach: Ja czegoś zaczynam już nie rozumieć

Wtorek, 14 marca 2017 21:45

- Ja czegoś zaczynam już nie rozumieć. Za darmo mamy pojemniki na śmieci, Empol odbiera każdą ilość śmieci, a zobaczcie co się dzieje. No rany boskie, czy to taka trudność, żeby włożyć te śmieci do worka i przygotować do wywiezienia? A tu tylko na taczki i wio do rowu - wójt gminy Niedźwiedź Janusz Potaczek nie może zrozumieć, dlaczego niektórzy mieszkańcy wysypują śmieci gdzie popadnie, skoro mogą je oddać za darmo.

Nowy wyrok dla zabójcy

Wtorek, 14 marca 2017 17:52

Nowy, surowszy wyrok dostał Dawid M. z Rabki-Zdroju, który w Andrzejki 2013 roku pod klubem ADHD w Nowym Targu, zamordował nożem 20-letniego Andrzeja Krzysztofiaka.