• Piątek, 22 marca 2019
  • Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Informacje

Listy do Ziemi 2015

Data: 27 marca 2015, Piątek / Ilość wyświetleń: 1337

Gmina Mszana Dolna znalazła się na liście gmin, które przystąpiły do trzeciej edycji „Listów dla Ziemi” – jednej z największych inicjatyw ekologicznych w Polsce. Akcja, której organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA, ma charakter edukacyjny.

W dwóch poprzednich edycjach Listów dla Ziemi wzięło udział 670 samorządów, 7 000 placówek oświatowych, 800 000 uczniów. Do trzeciej edycji akcji "Listy dla Ziemi" na chwilę obecną przystąpiło 38 gmin, 568 placówek i 65 tys. osób.
W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi i konkursy. W dniach od 14 do 30 kwietnia 2015r. zaplanowano akcję pisania przez dzieci w szkołach listów (na papierze firmowym wykonanym z makulatury). W listach tych młodzi ludzie będą namawiać dorosłych do działań proekologicznych. W 2013 roku głównym  tematem listów była gospodarka odpadami i recykling, w 2014 roku – palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji. Tegoroczna edycja poświęcona jest ograniczeniu ilości śmieci oraz ekokonsumpcjonizmowi. We wszystkich szkołach pisanie listów przez przedszkolaków, dzieci i młodzież zostało poprzedzone ekologicznymi warsztatami tematycznymi przeprowadzonymi przez Firmę TRASZKAN.

Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i wspólnie z nimi zrealizują zadeklarowane działania, a następnie prześlą relacje, które zostaną zaprezentowane na Facebooku – www.facebook.com/listydlaziemi. Kilka najciekawszych listów zostanie opublikowanych na stronie internetowej Gminy Mszana Dolna.

Małgorzata Leśniak

Komentarze

ija
28.03.2015 08:02
IP: 83.6.160.133

Mszana Dolna tonie w śmieciach i pisanie listów tego nie zmieni.Najbardziej dewastuje i zaśmieca środowisko właśnie młodzież."Dzieci Śmieci",czy naprawdę sprawia wam przyjemność przebywanie na śmietniskach,które sami tworzycie?Zastanówcie się,jak pięknie wyglądała by Mszana i okolice,gdyby wszędzie nie leżały hałdy śmieci?

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »