• Poniedziałek, 19 listopada 2018
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Informacje

IV Rajd o Puchar Beskidu Wyspowego (zdjęcia)

Data: 19 maja 2015, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3308

Impreza otwierająca II Puchar Małopolski w Towarzyskich Rajdach Konnych, odbyła się w niedzielę w Mszanie Górnej na terenie stadniny koni Apacz.

W kategorii Duże Konie I miejsce –zajęła Beata Kocemba na koniu Kaprys, OHiJ Tara Kamionka Wielka, II miejsce – Klaudia Mysza na koniu Jaruga, KJ Apacz Mszana Górna, a III miejsce – Andrzej Korabik na koniu Jar, KJ Apacz Mszana Górna.

W kategorii Kuce I miejsce zdobył Jeremiasz Wcisło na koniu Cyt, MKJ Hucuł Myślenice, II miejsce – Karolina Skoczeń na koniu Aktor, Rancho na Załpie Laskowa, a III miejsce – Zuzanna Kasieczka na koniu Wilka, OHiJ Tara Kamionka Wielka. W kategorii Małe Konie wygrała Zuzanna Kądziołka na koniu Don Quarie, Grupa Rajdowa Łyczanka.

W konkursie Best Condition zwycięzcą okazała się Nela, zawodnik - Kamil Czuba, ze stajni u Johna . Za Wrażenie Ogólne nagrodę otrzymał Angol Spirit, zawodnik - Konrad Kocemba OHiJ Tara Kamionka Wielka.

Sędziowie i organizator imprezy przyznali także nagrody specjalne. W kategorii Najmłodszy Zawodnik zwyciężyła Klaudia Mysza z KJ Apacz Mszana Górna. Najstarszym Startującym była Agata Data na Wilkanie z KS Hejnał Kraszkowice.

Nagroda dla Największego Pechowca przypadła Zuzannie Hojda na koniu Arizona, Rancho na Załpie Laskowa. Za niezwykłą postawę nagroda Fair Play przyznana została Kamilowi Czuba startującemu na koniu Nela, ze Stajni u Johna.
Wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa i serdeczna atmosfera. Jeźdźcy pokonali trasę 30 km. Trasa biegła przez południowo-zachodni stok Jasienia, tj. przez miejscowości: Mszana Górna i Łętowe. Organizator dołożył wszelkich starań, aby zapewnić zawodnikom jak najlepszy przejazd. Nad ich bezpieczeństwem czuwała Grupa Podhalańska GOPR, która również przeprowadziła warsztaty pierwszej pomocy dla dzieci. Pod czujnym okiem lekarzy weterynarii znajdowały się startujące konie.

Zawody odbywały się pod patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego Jana Puchały oraz Wójta Gminy Mszana Dolna Bolesława Żaby. Impreza objęta jest honorowym patronatem wielkiego miłośnika koni i aktora - Marka Siudyma oraz Wojewody Małopolskiego – Jerzego Millera.

Źródło: materiały prasowe, oprac. (mr), zdjęcia Paweł Michalik

Galeria zdjęć

Komentarze

mszanianka
20.05.2015 20:48

Tylko się cieszyć. oby więcej takich inicjatyw lokalnych. Klaudia - gratulacje od dawnej nauczycielki!

Koń-cówka
20.05.2015 11:11

Mszana Górna jest pięknie położona, doskonała do jazdy konnej. Dobre, przyjazne miejsce dla gości. Piękne zdjęcia.

Szara Renata
19.05.2015 15:52

rozsławiacie gminę Mszana Dolna w całej Polsce, piekne zdjęcia ! Gratulacje

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »