Informacje

Święcenie koszyczków przy starym kościółku

Środa, 12 kwietnia 2017 19:40

Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce Zdroju z okazji Wielkiej Nocy każdego roku organizuje w Wielką Sobotę święcenie pokarmów. W tym roku zaprasza 15 kwietnia na godzinę 12:00 na uroczystość święcenia koszyków wielkanocnych w otoczeniu zabytkowego kościółka.

Zmarł dr Krzysztof Pisiewicz

Środa, 12 kwietnia 2017 14:33

RABKA-ZDRÓJ: Był to rabczański pediatra, epidemiolog, naukowiec, wykładowca akademicki, były pracownik Instytutu Pulmonologii i Chorób Płuc, długoletni prezes Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, powojenny właściciel i wydawca "Wiadomości Rabczańskich", ratownik GOPR, członek PTTK i społecznik.

Konferencja naukowa - Rabka w literaturze, literaci w Rabce

Środa, 12 kwietnia 2017 10:33

Iwaszkiewicz, Makuszyński, Kownacka, Odyniec i inni. Co znani literaci mają wspólnego z Rabką-Zdrojem? Okazuje się, że więcej niż można przypuszczać. Nieznane związki polskich pisarzy i poetów z uzdrowiskiem odkryje, zapowiadająca się niezwykle interesująco, Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rabka w literaturze, literaci w Rabce”, organizowana 26-27 maja 2017 r. przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec.

Tragedia przy ulicy Zarabie

Środa, 12 kwietnia 2017 10:25

MSZANA DOLNA: Wczoraj wieczorem na działce rolnej znaleziono zwłoki mężczyzny. Policjanci na miejscu ustalili, że prawdopodobnie 68-letni mężczyzna, podczas wykonywania prac polowych ciągnikiem marki Ursus z beczkowozem, z nieustalonych przyczyn znalazł się pod kołami swojego ciągnika rolniczego, który przejechał po nim, a następnie stoczył się do pobliskiego potoku.

Śmierć podczas pożaru (zdjęcia)

Wtorek, 11 kwietnia 2017 20:36

RABKA-ZDRÓJ: Pod wieczór w willi Dewajtis przy ul. Poniatowskiego wystąpiło duże zadymienie w budynku. Na miejsce przyjechali strażacy. Podczas interwencji okazało się, że lokator zostawił na gazie garnek i zapomniał o nim lub zasnął.

Miasto rozpoczyna kontrole pieców centralnego ogrzewania

Wtorek, 11 kwietnia 2017 18:47

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Rabki-Zdroju oraz komendant Straży Miejskiej poinformowali dziś o rozpoczynających się w gminie Rabka-Zdrój kontrolach palenisk w piecach służących do ogrzewania budynków. Straż Miejska będzie mogła pobrać próbkę popiołu z paleniska, a następnie przekazać ją do analizy laboratoryjnej, celem ustalenia obecności substancji niedozwolonych w spalanym paliwie.

Wycinka drzew koło Romera (zdjęcia i video)

Wtorek, 11 kwietnia 2017 17:00

RABKA-ZDRÓJ: Cztery duże drzewa, dwie lipy i dwa świerki, wycięli strażacy na działce koło Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera, rosnące przy chodniku do Gimnazjum nr 1.

Zmarł Grzegorz Niedośpiał

Wtorek, 11 kwietnia 2017 16:56

MSZANA DOLNA: Nie poddawał się do końca. Jeszcze kilkanaście dni temu można było Grzegorza spotkać na placu targowym - tam od 2012 roku gospodarzył. Dziś nad ranem przegrał długą i nierówną walkę z chorobą.

Archipelag skarbów

Wtorek, 11 kwietnia 2017 13:59

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Kasince Małej uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld. Program, prowadzony przez 3-osobową grupę specjalnie przeszkolonych trenerów, uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa.

Zdolny informatyk z mszańskiego ZST-I

Wtorek, 11 kwietnia 2017 11:54

Dawid Kościelniak, uczeń kl. 3TI w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, jako jedyny uczeń z wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie miasta, zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu językowego „Duet” organizowanego przez Instytut Języków Obcych nowosądeckiej PWSZ, w którym należało wykazać się znajomością leksyki i gramatyki zarówno języka Goethego, jak i Shakespeare’a.