Informacje

Sukces Piotra i Jana Majerczyków

Piątek, 29 czerwca 2018 20:39

Ojciec i syn, muzykanci z Chabówki, zostali laureatami 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Finałowy hat-trick mszańskiej Jedynki

Piątek, 29 czerwca 2018 14:40

W Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych szkół biorących udział w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego. W roku szkolnym 2017/18 I miejsce w kategorii szkół, I miejsce w kategorii dziewcząt oraz I miejsce w kategorii chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej.

Zmiany organizacyjne i porządkowe na otwarcie plaży w Mszanie Dolnej

Czwartek, 28 czerwca 2018 17:02

W piątek odbędzie się oficjalne otwarcie plaży i powitanie lata 2018 w Mszanie Dolnej. Gwiazdą imprezy będzie zespół Video, który wystąpi o godz. 21.30. Organizatorzy informują wszystkich, którzy wybierają się na powitanie lata i otwarcie plaży o zmianach porządkowo-organizacyjnych, które nastąpią.

Dorośli czytali dzieciom

Czwartek, 28 czerwca 2018 13:54

W przedszkolu w Łostówce rozpoczęto realizację projektu czytelniczego „Dorośli dzieciom”, który swoim patronatem objęła Krystyna Knapczyk – koordynatorka przedsięwzięcia z Gminnej Biblioteki Publicznej, Filia w Łostówce.

Uczniowie nagrodzeni za konkurs o bezpieczeństwie w rolnictwie

Czwartek, 28 czerwca 2018 11:52

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu otrzymali z rąk przedstawicieli KRUS-u z Limanowej nagrody za swoje osiągnięcia w powiatowym konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy".

Święto szkoły z międzynarodowym akcentem

Czwartek, 28 czerwca 2018 10:56

W Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej odbyło się Święto Szkoły oraz Festiwal Języków Obcych. Podczas oficjalnej części uroczystości wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn tej placówki i przedstawiono sylwetkę jej patronki - Marii Konopnickiej.

Dom solanki i nowe tężnie - Rabce przybędzie kolejna atrakcja dzięki polsko-słowackiemu projektowi

Środa, 27 czerwca 2018 21:03

Wspólny projekt gminy Rabka-Zdrój i słowackiej gminy Jarabina pod nazwą "Różne oblicza wody – rabczańska solanka i jarabiński przełom jako elementy dziedzictwa przyrodniczego polsko-słowackiego pogranicza", znalazł się na liście 13 projektów zatwierdzonych do dofinansowania przez Komitet Monitorujący Programu Interreg Polska-Słowacja. Kwota dofinansowania wyniesie 571 149,89 €.

Antonina Zachara-Wnękowa ma swoją ławeczkę (zdjęcia)

Środa, 27 czerwca 2018 14:51

RABKA-ZDRÓJ: W Parku Zdrojowym stanęła ławeczka Antoniny Zachary-Wnękowej. W ten sposób miasto uhonorowało swoją najbardziej znaną poetkę.

Konsultant krajowy z Rabki-Zdroju

Środa, 27 czerwca 2018 13:01

Wybrany został nowy Konsultant Krajowy w dziedzinie chorób płuc dzieci. Został nim znany w naszym mieście dr hab. n. med. Andrzej Pogorzelski z Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju.

Koniec roku szkolnego

Środa, 27 czerwca 2018 09:27

W ostatnim dniu roku szkolnego społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej zgromadziła się w kościele parafialnym na dziękczynnej Mszy św., którą odprawił ks. proboszcz Tadeusz Dziedzic. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotował szkolny chórek pod opieką Katarzyny Filipiak.