• Środa, 26 września 2018
  • Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Informacje

Zima nadchodzi - Piknik Ekologiczny dla tych, którzy chcą ogrzewać ekologicznie (zdjęcia)

Poniedziałek, 10 września 2018 21:00

W amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się Piknik Ekologiczny, zorganizowany z myślą o tych, którzy chcą zmienić ogrzewanie z węglowego na ekologiczne. Każdy zainteresowany miał możliwość zapoznania się z ofertami producentów, uzyskać poradę albo zamówić wycenę. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zachęcał natomiast mieszkańców do skorzystania z dotacji na wymianę pieców na ekologiczne lub odnawialne źródła energii.

Teatr Chrząszcz w Trzcinie po pożarze willi Pod Aniołem stracił miejsce do występów

Poniedziałek, 10 września 2018 18:16

RABKA-ZDRÓJ: - Wczorajszy pożar bardzo nas dotknął. Teatr Chrząszcz w Trzcinie znalazł przytulny kącik w Galerii MOK w wilii Pod Aniołem, gdzie graliśmy spektakle i prowadziliśmy warsztaty teatralne. Z tego względu w momencie pożaru znajdował się tam nasz sprzęt i scenografia – informują w liście przesłanym do redakcji Gorce24.pl przedstawiciele rabczańskiego teatru dla maluchów.

Zuza Mistrzynią Małopolski (zdjęcia)

Poniedziałek, 10 września 2018 15:50

Mistrzostwo Małopolski WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) w kategorii Junior Młodszy przypadło Zuzannie Sławeckiej, młodej amazonce z Mszany Górnej, startującej na koniu Danny Fox B.

Trwa budowa łącznika (zdjęcia)

Poniedziałek, 10 września 2018 14:19

W Mszanie Dolnej przebudowywany jest łącznik - uliczka łącząca ulice Starowiejską i Kolbego.

Koncert iNTarg BLUES w Wierchach (zdjęcia)

Poniedziałek, 10 września 2018 13:51

W rabczańskiej restauracji Wierchy odbył się koncert zespołu iNTarg BLUES.

Wierchy gromią i wskakują na fotel lidera okręgówki (zdjęcia)

Poniedziałek, 10 września 2018 12:20

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo Wierchy Rabka-Zdrój idą jak burza przez rozgrywki V ligi. W niedzielę rabczanie odnieśli na własnym stadionie kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując LKS Łużna 6:0.

Burmistrz obiecuje pomoc pogorzelcom

Niedziela, 9 września 2018 20:30

Pożar willi "Pod Aniołem" w Rabce-Zdroju. - Od jutra będziemy przekazywać pięciu poszkodowanym rodzinom mieszkania zastępcze oraz organizować dalszą niezbędną pomoc - zapewnia burmistrz Ewa Przybyło i apeluje do wszystkich, którzy chcą wesprzeć poszkodowane rodziny, o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, nr tel. 18 26 79 868, 18 26 80 482.

List w sprawie pożaru wilii Pod Aniołem

Niedziela, 9 września 2018 20:28

Dzisiejszy pożar zabytkowej, ponad 140-letniej, willi „Pod Aniołem” jest dla Rabki niepowetowaną stratą. Piękny drewniany budynek został zniszczony. Pożar wybuchł na piętrze, w części mieszkalnej. Kilka rodzin zostało bez dachu nad głową i musiały przenieść się do rodziny lub przyjaciół.

Orkiestry zagrały w amfiteatrze (zdjęcia)

Niedziela, 9 września 2018 19:34

Popołudniu w rabczańskim amfiteatrze odbył się "Koncert Wolności". To wydarzenie, organizowane równocześnie w pięciu miastach Małopolski, uświetniło tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pożar ugaszony - willa Pod Aniołem nadaje się już tylko do rozbiórki (zdjęcia)

Niedziela, 9 września 2018 18:39

RABKA-ZDRÓJ: Strażacy ugasili pożar drewnianej willi Pod Aniołem przy ulicy Parkowej. Straty są jednak bardzo duże. Doszczętnie spłonęło poddasze budynku, a parter jest zalany. Budynek nie nadaje się do użytku i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie jeszcze użytkowany. Dach nad głową straciło pięć rodzin, ale Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zapewnił im lokale zastępcze.