Informacje

Muzyczny mural na Gilówce

Poniedziałek, 10 lipca 2017 16:28

RABKA-ZDRÓJ: Rabczański mural jest jednym z murali realizowanych w tym roku w różnych regionach Polski w ramach projektu "Malunki muzyczne". Autorką projektu i wykonawcą murali jest rabczanka Czarli /Małgorzata/ Bajka. Mural powstał na ścianie budynku przy ul. Gilówka udostępnionej dzięki uprzejmości mecenas Renaty Sutor, która wraz z rodziną przybyła również na otwarcie muralu.

Zabiła prędkość?

Poniedziałek, 10 lipca 2017 15:36

Policja podała prawdopodobne przyczyny tragicznego wypadku samochodowego, w którym w weekend, w Podobinie, zginęło dwóch młodych mężczyzn.

Teatr wznowił działalność

Poniedziałek, 10 lipca 2017 12:36

Po dwutygodniowej, urlopowej przerwie wakacyjnej, Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju wznowił działalność. Niemal codziennie na scenie przy ulicy Orkana wystawiane są przedstawienia dla dzieci.

Duże podwyżki opłat za śmieci w Rabce-Zdroju

Niedziela, 9 lipca 2017 22:28

Z 8 na 11,50 zł od osoby miesięcznie w przypadku gospodarstw, które segregują śmieci i z 16 na 23 zł w przypadku śmieci niesegregowanych - tak zmieniają się opłaty od mieszkańców Rabki-Zdroju za śmieci.

Wierchy Rabka-Zdrój mają nowego trenera

Niedziela, 9 lipca 2017 19:49

Franciszek Mrózek został nowym trenerem Wierchów Raka-Zdrój. Zastąpił na stanowisku Mariana Tajdusia, który z końcem sezonu, w którym rabczański klub zajął drugie miejsce w rozgrywkach klasy A, złożył rezygnację ze stanowiska trenera.

Przeszła ulewa

Sobota, 8 lipca 2017 20:38

Pod wieczór nad Rabką-Zdrojem przeszła silna ulewa. Momentami deszcz był tak silny, że mało co było widać. Trochę zagrzmiało, ale burza szybko przeszła. Wieczorem znowu wypogodziło się.

Tragedia w Podobinie. W nocy w wypadku drogowym zginęło dwóch młodych mężczyzn

Sobota, 8 lipca 2017 09:24

Doszło do niego po północy w Podobinie w gminie Niedźwiedź. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód Opel Vivaro, którym podróżowały 3 osoby, jadąc od strony Niedźwiedzia w kierunku Mszany Dolnej, na łuku drogi wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny.

Uwaga, uaktywnili się oszuści

Piątek, 7 lipca 2017 17:32

Oszuści nie odpoczywają. Oni zbierają informacje i czekają na okazję. Wczoraj wykonali kilka telefonów do różnych osób na terenie powiatu limanowskiego. Schemat był podobny – wypadek w którym ucierpiał członek rodziny i prośbą o natychmiastową pomoc finansową. Poza metodą „na wnuczka” często stosują metodę „na policjanta”.

Występ kabaretu odwołany

Piątek, 7 lipca 2017 16:50

Planowany na niedzielę 9 lipca w amfiteatrze w Rabce-Zdroju występ kabaretu Ancymony w składzie Stanisław Pąk, Henryk Gołębiewski i Ewa Konstanciak, został odwołany - poinformował Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju.

Miasto dostało pieniądze na kanalizację w Ponicach i Rdzawce

Piątek, 7 lipca 2017 15:52

Za prawie 1,7 mln zł ma zostać wykonanych 60 sztuk przyłączy kanalizacyjnych, a zarazem umożliwienie korzystania z sieci kanalizacji sanitarnej 240 osobom z Ponic i Rdzawki.