Informacje

Tour de Pologne przejedzie ulicami Rabki-Zdroju

Wtorek, 16 maja 2017 17:40

3 sierpnia w Rabce-Zdroju gościć będą kolarze największego wyścigu w Polsce - 74. Tour de Pologne. Szósty etap, liczący 199 km, poprowadzi z Wieliczki do Zakopanego, a jego trasa wiodła będzie przez uzdrowisko.

Śmigłowiec w Chabówce (video)

Wtorek, 16 maja 2017 14:08

Trzy dni mają trwać wspólne ćwiczenia ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Rabki-Zdroju i funkcjonariuszy policji z użyciem śmigłowca Mi-8. Dziś uczestników ćwiczeń można było spotkać w Chabówce.

Nowe latarnie na ul. Jana Pawła II. Wandal zniszczył - firma naprawiła

Poniedziałek, 15 maja 2017 19:56

RABKA-ZDRÓJ: Dwie latarnie uliczne, które w połowie marca nieznany sprawca staranował autem i złamał, zostały dziś wymienione na nowe przez firmę, która obsługuje oświetlenie uliczne na terenie miasta.

Dzień Strażaka w Spytkowicach (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 maja 2017 16:17

Obchody Dnia Strażaka i Patrona Św. Floriana druhowie jednostki OSP Spytkowice rozpoczęli zbiórką przed remizą, a następnie przemaszerowali wraz z orkiestrą do kościoła, gdzie uczestniczyli we mszy świętej koncelebrowanej przez proboszcza Ks. Stanisława Wąsika.

Trwa budowa sali gimnastycznej przy górnym liceum (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 maja 2017 15:59

RABKA-ZDRÓJ: Zajrzeliśmy na plac budowy. Mury sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. ks. prof. J. Tischnera rosną jak na drożdżach.

Sukces rabczańskiego UTW w Chrzanowie

Poniedziałek, 15 maja 2017 14:01

Rabczańskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w sobotę 13 maja odniosło w Chrzanowie sukces podczas VIII Chrzanowskiej Wiosny Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku im. Aliny Szczupider. Komisja przyznała rabczańskiemu UTW główną nagrodę – Puchar Prezesa UTW w Chrzanowie. Chór „Cantabile”, który wykonał trzy utwory ludowe: „Nie chcę cię, Kasieńko”, „Kiej Janicka” i „Hej, bystra woda”, zajął I miejsce w kategorii chórów, zespołów wokalnych i grup tanecznych.

Porzucony pies

Poniedziałek, 15 maja 2017 13:56

RABKA-ZDRÓJ: Pies porzucony w rejonie zakopianki szuka nowego domu.

Wierchy wygrały i awansowały (zdjęcia)

Niedziela, 14 maja 2017 20:33

W niedzielnym meczu piłkarze z Rabki-Zdroju pokonali drużynę Skalnych Zaskale 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 85 minucie Bartłomiej Traczyk.

Kolejny sukces Majeranków

Niedziela, 14 maja 2017 12:56

Grupa śpiewacza „Majeranków” w składzie: Julia Stolarczyk, Anna Jurzec, Sylwia Dziwisz, Zofia Niedźwiedź, Julia Niedźwiedź, Katarzyna Urbańczyk, Marcelina Gacek, Monika Potaczek, Oliwia Duda, Dominia Buroń oraz Karolina Potaczek, wyśpiewała II miejsce, podczas XIV Papieskiej Majówki na Bachledówce, która odbyła się 13 maja .

V Gminny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich (zdjęcia)

Sobota, 13 maja 2017 21:40

W Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbył się V Gminny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich. Celem konkursu, który Honorowym Patronatem objął Wójt Gminy Mszana Dolna, było popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań uczniów.