Informacje

Święto Orawskie (zdjęcia)

Poniedziałek, 6 listopada 2017 14:59

W remizie OSP w Harkabuzie odbyło się po raz kolejny Święto Orawskie zorganizowane przez Stowarzyszenie Czarna Orawa we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie. Tegoroczna tematyka święta dotyczyła kiszenia kapusty.

Wysokogórskie przygotowania do sezonu (zdjęcia)

Poniedziałek, 6 listopada 2017 11:50

Klaudia Kołodziej, biegaczka narciarska z Łętowego, od 27 października przebywa na obozie szkoleniowym w Ramsau am Dachstein. Trenuje tam na lodowcu.

Wierchy mistrzem rundy jesiennej

Niedziela, 5 listopada 2017 17:21

Dzięki pewnemu zwycięstwu w niedzielę na boisku w Jabłonce z tamtejszą Orawą 3:0, rabczanie zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni klasy A.

Genialny koncert Roberta Kasprzyckiego. Wielka owacja publiczności (zdjęcia)

Sobota, 4 listopada 2017 21:59

RABKA-ZDRÓJ: Ze słowami zachwytu na ustach wychodzili widzowie z koncertu Roberta Kasprzyckiego, który w sobotę wieczorem odbył się w sali teatru lalek "Rabcio" z okazji promocji piątej edycji "Zeszytów Rabczańskich". Koncert wzbudził powszechny zachwyt, a uwieńczyła go gorąca owacja publiczności.

Przyznano nagrodę Kulturowe Miejsce Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Sobota, 4 listopada 2017 21:47

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec uznało, że statuetka autorstwa Stanisława Mlekodaja trafi w tym roku do kina "Śnieżka". W ten sposób doceniono odrodzenie historycznego miejsca na mapie Rabki-Zdroju i fakt, że jest w uzdrowisku jest w końcu miejsce o kulturalnym charakterze na miarę XXI wieku.

Najnowsze Zeszyty Rabczańskie zaprezentowane (zdjęcia)

Sobota, 4 listopada 2017 21:19

RABKA-ZDRÓJ: W sali Teatru Lalek "Rabcio" odbyła się promocja najnowszego, piątego wydania "Zeszytów Rabczańskich", rocznika poświęconego historii, ludziom i kulturze Rabki-Zdroju. Publikacja ta to łakomy kąsek nie tylko dla miłośników przeszłości miasta, w której znajdują oni nieznane dotąd historie miejsc i ludzi. Po raz kolejny w książce wydanej przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec znalazły się też tematy, które z pewnością zainteresują czytelników szukających ciekawostek i interesujących historii zawiązanych z miastem.

Minister Andrzej Adamczyk w Mszanie Dolnej (zdjęcia i video)

Sobota, 4 listopada 2017 18:05

Szef resortu infrastruktury symbolicznie otwarł jedną z największych w historii PKP inwestycji - budowę linii Podłęże - Piekiełko, której nitka poprowadzi m.in. do Mszany Dolnej.

Potrącenie na ulicy Jana Pawła II

Sobota, 4 listopada 2017 13:05

Po godz. 12 samochód potrącił kobietę, która przechodziła przez ulicę Jana Pawła II. Ofiara wypadku z obrażeniami głowy została zabrana do szpitala.

Coraz gorsze powietrze w Rabce-Zdroju

Piątek, 3 listopada 2017 20:44

Chłodne dni i noce sprawiły, że mieszkańcy już od dłuższego czasu dzień w dzień palą w piecach, żeby ogrzać domy i mieszkania. Sezon grzewczy nie pozostał bez wpływu na jakość powietrza w mieście. Od tego roku poziom zanieczyszczenia Rabce-Zdroju można śledzić na żywo na stronie urzędu miejskiego.

Naprawa zakopianki w Rabce-Zdroju

Piątek, 3 listopada 2017 18:41

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w poniedziałek ruszy awaryjna naprawa uszkodzonej nawierzchni zakopianki w Rabce-Zdroju.