Informacje

Nagroda dla mszańskiej katechetki (zdjęcia)

Sobota, 3 marca 2018 15:01

Urszula Antosz-Rekucka, katechetka z Mszany Dolnej, odebrała podczas uroczystej gali w Akademii Ignatianum w Krakowie Nagrodę im. Księdza Stanisława Musiała, przyznawaną osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego.

Twoja obecność ma wielkie znaczenie - 5 km dla chorych na mukowiscydozę w Biegu po oddech

Sobota, 3 marca 2018 10:05

1 marca ruszyły zapisy na III Bieg po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą w Rabce-Zdroju. Już 2 września, w stolicy Tatr, po raz trzeci na starcie charytatywnego wydarzenia, spotkają się biegacze z całej Polski, którym prześwieca wspaniały cel – pomoc chorym na mukowiscydozę.

Walne zebranie OSP Mszana Dolna

Piątek, 2 marca 2018 14:08

W remizie OSP Mszana Dolna odbyło się walne zebranie sprawozdawcze tutejszej jednostki. Ze 104 członków uprawnionych do udziału w zebraniu stawiło się 70.

Klaudia i Weronika najlepsze wśród juniorek

Piątek, 2 marca 2018 11:06

W Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach narciarskich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wystartowali wszyscy najlepsi zawodnicy w kraju z roczników 1998-2001.

Czeki wręczone (zdjęcia)

Czwartek, 1 marca 2018 17:47

W Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość wręczenia czeków organizacjom i stowarzyszeniom z terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój, przyznanych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 roku.

Walentynkowy konkurs rozstrzygnięty (zdjęcia)

Czwartek, 1 marca 2018 16:41

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju ogłoszono wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Serduszkowy wiersz”. Na tegoroczną edycję nadesłano 123 wiersze 62 autorów. Oceniał je urodzony w Rabce-Zdroju Piotr „Kuba” Kubowicz - śpiewak operowy, aktor, kompozytor związany z krakowską "Piwnicą pod Baranami".

Piesek czeka na właściciela

Czwartek, 1 marca 2018 16:25

Dziś rejonie ul. Do Pociesznej Wody w Rabce-Zdroju znaleziono pieska.

Stacja paliw w Rabie Niżnej zmienia markę. Świętuj z nami! (artykuł sponsorowany)

Czwartek, 1 marca 2018 13:23

3 marca stacja paliw w Rabie Niżnej znajdująca się przy trasie Rabka-Zdrój - Mszana Dolna (DK 28) zmienia markę ze Statoil na Circle K! Z tej okazji dla klientów stacji przygotowanych zostało wiele atrakcji i ofert specjalnych – nawet do 50% zniżki na usługi i produkty. Zapraszamy!

Historyczna nagroda dla przyszłego specjalisty od reklamy

Czwartek, 1 marca 2018 10:27

Praca Bartłomieja Orła, ucznia Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, poświęcona postaci Józefa Piłsudskiego, zyskała uznanie jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” i zajęła III miejsce, pokonując ponad 20 tys. innych prac nadesłanych z całej Polski.

Wojewoda uchylił rezolucję podjętą przez rabczańskich radnych

Środa, 28 lutego 2018 19:18

W grudniu Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła rezolucję sprzeciwiającą się drastycznej podwyżce stawek opłaty za korzystanie ze środowiska, którą skierowała do Rady Ministrów, Sejmu i Senatu. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie uznał, że jest ona niezgodna z prawem.