Informacje

Zmiany w programie wizyty prezydenta RP w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 13 lutego 2017 16:52

Nie odbędzie się, zaplanowane na 16 lutego na godz. 16.00, spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Rabki-Zdroju w Szkole Podstawowej nr 2. Kancelaria Prezydenta zdecydowała się przenieść to spotkanie w inne miejsce ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa.

Czarne pasy z Mszany Dolnej (zdjęcia)

Poniedziałek, 13 lutego 2017 15:43

Klub UKS Koryo Mszana Dolna był w niedzielę gospodarzem egzaminów mistrzowskich na czarny pas i drugi dan w tae kwon do. Egzamin osobiście przeprowadził prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Artur Chmielarz.

Zagórzanie na 45. Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej

Poniedziałek, 13 lutego 2017 11:15

Zespoły regionalne i kolędnicze z gminy Mszana Dolna mocno zaznaczyły swoją obecność na zakończonym w niedziele 45. Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pożar w Rabie Wyżnej (zdjęcia)

Niedziela, 12 lutego 2017 22:10

Na roli Możdżeniówka wybuchł pożar w budynku gospodarczym przylegającym do budynku mieszkalnego. Strażakom udało się powstrzymać ogień przed przeniesieniem się na dom.

33-latek spał w pustostanie przy -10 C

Sobota, 11 lutego 2017 14:51

Strażnicy miejscy z Mszany Dolnej uratowali przez zamarznięciem 33-letniego mieszkańca miasta, który spał na mrozi w pustostanie.

7. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa dla dzieci i młodzieży w Koninkach

Piątek, 10 lutego 2017 11:14

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w 7. Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stację Narciarską Koninki. Zawody odbędą się 18 lutego 2017 roku w Koninkach koło Poręby Wielkiej pod hasłem: „Nabierzcie Ducha i sięgnijcie po 7 cudów nie z tego świata”.

Mieszkańcy osiedla chcą asfaltu

Czwartek, 9 lutego 2017 18:10

Mieszkańcy osiedla Bydłonie w Kasince Małej domagają się od Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej remontu drogi, która prowadzi do ich domów. Wicewójt Katarzyna Szybiak wyjaśnia, że nie jest to proste, bo stan prawny gruntów po których biegnie doga nie jest uregulowany prawnie. Z kolei wójt Bolesława Żaba ma żal o mieszkańców, że najpierw poszli na skargę do mediów, a dopiero potem do urzędu.

Wypadek koło stacji paliw (zdjęcia)

Czwartek, 9 lutego 2017 14:45

Trzy samochody osobowe zderzyły się na zakopiance koło stacji paliw na Rdzawce. Wypadek zablokował jeden pas ruchu i spowodował korki.

Echo Zagórzan z nową tradycją (zdjęcia)

Czwartek, 9 lutego 2017 11:51

Orkiestra dęta Echo Zagórzan z Kasiny Wielkiej odwiedziła z kolędą Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym samym odpowiedziała na zeszłoroczne zaproszenie do corocznego odwiedzania tego cudownego miejsca również przy okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Badania kamerą termowizyjną dostępne dla mieszkańców gminy Mszana Dolna

Środa, 8 lutego 2017 15:08

W ramach programu LIFE,którego beneficjentem jest gmina Mszana Dolna, w dniach od 9 do 20 lutego, zatrudniony w Urzędzie Gminy Mszana Dla ekodoradca będzie wykonywał nieodpłatnie badania budynków na terenie gminy przy pomocy kamery termowizyjnej firmy Flir Systems model E50bx.