• Sobota, 25 maja 2019
  • Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Informacje

Rabka-Zdrój przez ułamek sekundy w klipie promującym wejście Polski do UE

Poniedziałek, 13 maja 2019 10:27

Rabczański amfiteatr, zbudowany w 2012 roku dzięki wsparciu z Unii Europejskiej, został jednym z "ambasadorów" udanych inwestycji, jakie zrealizowano w Polsce po przystąpieniu do unijnej wspólnoty.

Znamy zwycięzców Druzbacki

Poniedziałek, 13 maja 2019 09:41

Już po raz 37 odbyła się Druzbacka – konkurs muzyk, instrumentalistów, śpiewaków ludowych i drużbów weselnych w Podegrodziu. Z dobrej strony pokazali się przedstawiciele naszego regionu.

Wierchy wygrywają, a Poprad traci punkty. Rabczanie liderem

Niedziela, 12 maja 2019 20:04

Wierchy Rabka-Zdrój odniosły ważne zwycięstwo 1:0 z Huraganem Waksmund i umocniły się na pozycji lidera tabeli V ligi. Punkty stracił główny rywal rabczan Poprad Rytro, który przegrał na wyjeździe 0:3 z Zalesianką Zalesie.

Rabczanie na pogrzebie doktora Mariana Leszczyńskiego

Niedziela, 12 maja 2019 14:40

Spora reprezentacja rabczan, w tym poczty sztandarowe Grupy Podhalańskiej GOPR i Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, uczestniczyła w pogrzebie doktora Mariana Leszczyńskiego, wieloletniego lekarza i ordynatora rabczańskiego szpitala, samorządowca i społecznika, który zmarł w ub. tygodniu w wieku 76 lat i został pochowany na cmentarzu w Krakowie Batowicach.

Zakończono budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

Sobota, 11 maja 2019 17:24

Pod koniec kwietnia zakończono budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mszanie Dolnej przy ulicy Krakowskiej, którego koszt wyniósł 339 tys. zł. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne miejsce do przekazywania posegregowanych odpadów.

Komunikat ws. przebudowy drogi

Sobota, 11 maja 2019 17:18

Wójt gminy Niedźwiedź informuje, że od 15 maja ma się rozpocząć przebudowa drogi powiatowej Mszana Dolna - Hucisko w miejscowościach Niedźwiedź i Poręba Wielka (od szkoły w Niedźwiedziu do szkoły w Porębie Wielkiej). W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Na czas wyłączenia z ruchu odcinków drogi zostaną wyznaczone i oznakowane objazdy.

Uroczystości obchodów 100-lecia Związku Podhalan

Sobota, 11 maja 2019 09:20

W gminie Niedźwiedź miały miejsce uroczystości 100-lecia Związku Podhalan. Majówka Orkanowska rozpoczęła się o 13.30 złożeniem wieńców i zniczy przy pomniku Wł. Orkana z 1934r. , który znajduje się na rynku w Niedźwiedziu, a później odbył się przemarsz wraz z kapelą na grób jego żony Marii i córki Zosi gdzie zapalono znicze.

Powstanie... nowy park

Piątek, 10 maja 2019 18:27

Około 3 miliony złotych ma kosztować przebudowa parku i terenów zielonych przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju. Po przebudowie park będzie ogólnodostępny. Umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej odebrali dziś w kinie Śnieżka prezes ŚCR-U Jarosław Wieszołek i burmistrz Leszek Świder.

Eko-program dla Rabki-Zdroju

Piątek, 10 maja 2019 18:07

Na zaproszenie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder uczestniczył w wyjazdowym posiedzeniu komisji sejmowej, które odbyło się w siedzibie dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku nad Dunajcem. Temat posiedzenia był tylko jeden i dotyczył on Rabki-Zdroju.

Trwa remont drogi powiatowej

Piątek, 10 maja 2019 15:05

Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy, jadący przez Łostówkę w gminie Mszana Dolna. Trwa tam przebudowa drogi powiatowej nr 1616K relacji Mszana Górna – Podłopień na odcinku 2,5 km.