• Środa, 17 lipca 2019
  • Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

Informacje

Obradowała Młodzieżowa Rada Miejska (zdjęcia)

Poniedziałek, 1 lipca 2019 19:27

W sali obrad Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Mszańska Jedyna po raz kolejny na szczycie powiatowego rankingu szkół (zdjęcia)

Poniedziałek, 1 lipca 2019 15:02

W Starostwie Powiatowym w Limanowej po raz jedenasty odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych szkół uczestniczących w powiatowym współzawodnictwie sportowym. Po raz kolejny – siódmy zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej (Igrzyska Dzieci).

Dyrektorzy wybrani

Poniedziałek, 1 lipca 2019 14:15

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął konkursy na dyrektorów szkół w Ponicach i Rdzawce.

Górale w Skale

Poniedziałek, 1 lipca 2019 12:03

Druga niedziela czerwca to data na stałe zapisana w kalendarzu Orkiestry Dętej "Echo Gór" z Kasinki Małej, jako termin corocznego święta muzyki w Skale.

Jasiek dotarł do Olszówki (zdjęcia)

Poniedziałek, 1 lipca 2019 08:00

Dzień po odpuście na Jana Chrzciciela w Olszówce, spotkała się w miejscowej szkole po raz drugi grupa tworząca historię do wyprawy questowej.

Tomasz Potaczek zawiesza korki na kołku

Sobota, 29 czerwca 2019 16:43

Były bramkarz Wierchów Rabka-Zdrój, a ostatnio Sokoła Słopnice, postanowił na jakiś czas zawiesić swoją przygodę z piłką ze względu na kontuzję.

Radni wprowadzili nowe strefy płatnego parkowania, ale nie wszędzie

Piątek, 28 czerwca 2019 17:58

RABKA-ZDRÓJ: Parking pod cmentarzem parafialnym przy ul. Orkana, zatoki postojowe przy ulicy Piłsudskiego oraz na całej długości ulicy Parkowej - to miejsca, w których za niedługo będą pobierane opłaty za postój. Rabczańscy radni we współpracy z burmistrzem Leszkiem Świdrem przyjęli uchwałę porządkująca obszary płatnego parkowania na terenie uzdrowiska. Zmian jest więcej.

Sukces uczniów z Koniny

Piątek, 28 czerwca 2019 14:56

Wśród finalistów VI edycji Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych Grupy BPS znaleźli się uczniowie Zespołu Palcówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie, których opiekunem jest Elżbieta Banach.

Nocny pożar na Piątkowej Górze (zdjęcia)

Piątek, 28 czerwca 2019 07:12

W nocy doszczętnie spłonęło zabudowanie gospodarcze przy bacówce na Piątkowej Górze koło zakopianki, naprzeciwko kościółka św. Krzyża.

Przebudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce wchodzi w ostatni etap (zdjęcia)

Czwartek, 27 czerwca 2019 21:25

Z zewnątrz budynek jest gotowy - wykonana została elewacja, widnieje już logo OSP, są nowe okna, bramy, balkony. Prace wykończeniowe trwają jeszcze wewnątrz. Obecnie robotnicy tynkują ściany, kładą płytki w łazienkach i innych pomieszczeniach. Gotowe są już instalacje i kotłownia.