Informacje

Czy zlot motocyklowy na Patelniach dojdzie do skutku?

Piątek, 11 maja 2018 16:03

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie chce przeszkodzić motocyklistom w sobotnim zlocie na Patelniach i zaplanowała na weekend roboty drogowe na tym odcinku zakopianki.

Sukcesy Jedynki (zdjęcia)

Piątek, 11 maja 2018 14:09

Wielkim sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Urząd ogłosił przetarg na budowę bulwarów nad Poniczanką (wizualizacja)

Piątek, 11 maja 2018 12:00

Inwestycja, o której dużo się mówiło w ostatnich latach, staje się faktem. Roboty mają ruszyć początkiem lata lub wcześniej, a zakończyć się wiosną przyszłego roku. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił właśnie przetarg na realizację tej inwestycji i szuka firmy, która stworzy nowe miejsce rekreacji i wypoczynku w mieście, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego.

Aktywni łętowanie

Piątek, 11 maja 2018 11:45

Po sezonie narciarskim dziewczyny z Łętowego startują w biegach ulicznych i przełajowych. W biegu z Limanowej do Starej Wsi (4km) wygrała Klaudia Kołodziej przed Gabrielą Dawiec i Magdaleną Murzyn.

Majowe święta

Piątek, 11 maja 2018 11:41

„Witaj majowa jutrzenko” - to motto przyświecało gminnym obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka. Przed remizą OSP w Mszanie Górnej uroczystość rozpoczęto wciągnięciem flagi na maszt i odegraniem hymnu. Oprawę stanowiły pododdziały strażackie wraz ze swoimi sztandarami, poczty sztandarowe szkół  oraz goście i mieszkańcy wsi Mszana Górna.

Spartakiada wystartowała (zdjęcia)

Czwartek, 10 maja 2018 16:00

RABKA-ZDRÓJ: Rozpoczęła się XVI Integracyjna Spartakiada Dzieci i Młodzieży. Ceremonia otwarcia imprezy skierowanej do dzieci niepełnosprawnych i uczniów szkół sanatoryjnych, odbyła się w hali sportowej Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.

Uroczyste podsumowanie IV Gminnego Konkursu Matematycznego

Czwartek, 10 maja 2018 14:29

W sali narad Urzędu Gminy Mszana Dolna odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „Magia liczby Pi”.

Strażacy z Rabki-Zdroju na najwyższym szczycie Europy (zdjęcia)

Czwartek, 10 maja 2018 11:49

Wyprawa złożona ze strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju w składzie st. ogn. Marek Kasiarz, st. ogn. Stanisław Sas i sekc. Szymon Zachwieja, zdobyła najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc (4810 m. n.p.m.).

Wysoka porażka Wierchów w półfinale Pucharu Podhala (zdjęcia)

Środa, 9 maja 2018 21:56

Na rabczańskim stadionie rozegrano mecz o Puchar Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Niespodzianki nie było. Występująca w klasie A drużyna Wierchów Rabka uległa III-ligowemu NKP Podhale Nowy Targ 0:6.

Spotkanie ze słynnym podróżnikiem (zdjęcia i video)

Środa, 9 maja 2018 16:34

Na zaproszenie dyrektor Anny Gąsior w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju gościł Jan Mela, słynny niepełnosprawny podróżnik, który wspólnie z polarnikiem Markiem Kamińskim zdobył jednego roku oba bieguny.