• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Informacje

Rabczańskie obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej (zdjęcia)

Wtorek, 3 września 2019 08:26

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem wiązanek kwiatów i zniczy na grobach żołnierzy na cmentarzu parafialnym przy ulicy Orkana, a następnie przy pomnikach historycznych przy Deptaku. W imieniu samorządu składali je wiceburmistrz Małgorzata Gromala i przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skowron, obecni byli też harcerze z Zarytego.

Odbiór bulwarów (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 września 2019 16:53

Główne prace przy budowie bulwarów nad rzeką Poniczanką w Rabce-Zdroju dobiegły końca.

41. Amatorskie Mistrzostwa Rabki-Zdroju w Tenisie Ziemnym (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 września 2019 16:33

Na kortach w Parku Zdrojowym rozegrano Turniej Tenisa Ziemnego – 41. Amatorskie Mistrzostwa Rabki-Zdroju 2019, które po raz 41. zorganizowali Edward Konieczny i Marek Szarawarski.

W rejonie Zaborni jeździmy starą zakopianką

Poniedziałek, 2 września 2019 14:11

Przed południem drogowcy przełożyli ruch samochodowy z S7 na starą zakopiankę. Chodzi o odcinek od Zbójeckiej Góry do węzła Zabornia. To tymczasowe rozwiązanie, związane z zakończeniem budowy i otwarciem odcinka S7 między Chabówką a Skomielną Biała, co ma nastąpić pod koniec września.

To był piękny powrót drużyny seniorów na własny stadion (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 września 2019 11:45

Seniorzy Ostrej Raba Niżna / Olszówka po reaktywacji rozegrali swój pierwszy mecz na własnym stadionie po wielu miesiącach. Nowa drużyna mogła po raz pierwszy pokazać się przed własną publicznością. Z pewnością ci, którzy przybyli na mecz nie mogli czuć się zawiedzeni. Drużyna Ostrej odniosła okazałe zwycięstwo pokonując Sokoła Słopnice II aż 6:2.

Zwycięstwo Wierchów

Niedziela, 1 września 2019 21:35

IV LIGA: Rabczanie pokonali w sobotę na wyjeździe GKS Drwinia 3:1.

Zwolennicy kontra przeciwnicy LGBT w Rabce-Zdroju. Bitwa na krzyki i gwizdy pod pomnikiem św. Mikołaja (zdjęcia i video)

Sobota, 31 sierpnia 2019 17:16

Zakończyły się dwie manifestacje - zwolenników i przeciwników LGBT - które odbyły się pod pomnikiem św. Mikołaja w Rabce-Zdroju. Wrogo nastawione do siebie grupy oddzielił szczelnie kordon policji. Przez długi czas obie strony przekrzykiwały się, prezentując swoje racje. Po trwającej godzinie manifestacji, rozeszli się. Nie doszło do żadnych poważnych incydentów.

Autobusy omijają Zabornię

Piątek, 30 sierpnia 2019 17:43

Od 1 sierpnia część przewoźników na trasie Zakopane - Kraków omija Rabkę-Zdrój i nie zajeżdża na przystanek na Zaborni. Władze miasta starają się to zmienić.

Miasto rozmawia z PKP w sprawie o budowie dwupoziomowego skrzyżowania nad torami kolejowymi

Piątek, 30 sierpnia 2019 17:28

RABKA-ZDRÓJ: Od prawie roku burmistrz Leszek Świder powtarza, że jeśli do niej nie dojdzie, to wskutek modernizacji linii kolejowej nr 104, i wzrostu ruchu pociągów, Rabkę-Zdrój czeka paraliż komunikacyjny.

Poszukiwani nauczyciele

Piątek, 30 sierpnia 2019 16:06

Gmina Rabka-Zdrój po raz kolejny ogłasza nabór na nauczycieli matematyki, informatyki, języka angielskiego oraz innych przedmiotów ogólnych do prowadzenia zajęć w ramach projektu Małopolskie Talenty.