• Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
  • Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Informacje

Sesja w czasie epidemii

Poniedziałek, 23 marca 2020 20:23

Przewodniczący Józef Skowron zwołał na 31 marca (wtorek) na godz. 15:00 sesję Rady Miejskiej w Rabce--Zdroju. Odbędzie się ona w Urzędzie Miejskim w Rabce – Zdroju przy ul. Parkowej 2 (Sala Obrad) bez udziału mieszkańców.

Wójt uspokaja: przebywanie na kwarantannie jest bezpłatne

Poniedziałek, 23 marca 2020 16:29

Osoby skierowane na kwarantanne, które nie mają gdzie jej odbywać, kierowane są do wyznaczonych ośrodków zbiorowej kwarantanny. Na naszym terenie jeden z nich znajduje się w budynku starej kolonii w Porębie Wielkiej.

Krawcowe z Mszany Dolnej szyją maseczki dla strażaków i pracowników służby zdrowia

Poniedziałek, 23 marca 2020 16:16

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej dziękują krawcowym z salon krawieckiego Viktoria. Pracownicy salonu sukien ślubnych uszyli i przekazali druhom kilkadziesiąt własnoręcznie wykonanych maseczek ochronnych. Trafiły one również do ośrodków zdrowia i szpitali w całym regionie.

Co było w herbie Mszany Dolnej?

Poniedziałek, 23 marca 2020 14:30

Miasto Mszana Dolna rozpoczęło prace związane nad opracowaniem poprawnego graficznego symbolu miasta.

Remont bieżni na mszańskim stadionie

Poniedziałek, 23 marca 2020 14:06

Nie tylko w Rabce-Zdroju, ale również w Mszanie Dolnej trwa przebudowa bieżni na miejskim stadionie.

Pierwszy przypadek zakażenia w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

Poniedziałek, 23 marca 2020 14:02

Dzisiaj został potwierdzony pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie limanowskim. To pacjentka Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej, która od środy (18 marca) przebywała na oddziale wewnętrznym. Aktualnie oddział jest zamknięty, a w szpitalu tworzona jest lista osób, które miały kontakt z pacjentką i zostaną poddane kwarantannie.

Poseł Edward Siarka z koronawirusem

Niedziela, 22 marca 2020 17:07

Test na obecność koronawirusa, któremu został poddany poseł z gminy Raba Wyżna, potwierdził, że poseł jest zarażony. Parlamentarzysta został zbadany z uwagi na fakt, że wirusa wykryto u członków rządu, z którymi miał on w ostatnim czasie kontakt.

Ważny komunikat Autoryzowanego Punktu Sprzedaży Cyfrowego Polsatu w Mszanie Dolnej

Niedziela, 22 marca 2020 09:54

Szanowni Klienci, Mając na uwadze stan Epidemiologiczny jaki mamy w Naszym kraju proszę bardzo uważnie przeczytać poniższe informacje. Dbając o dobro klientów postanawiamy, aby nasz salon nadal był czynny w standardowych godzinach pracy ale z pewnymi obostrzeniami.

Stara szkoła znowu na sprzedaż. Powiat obniża cenę

Sobota, 21 marca 2020 18:44

RABKA-ZDRÓJ: Powiat ponownie wystawił na sprzedaż budynek starej szkoły przy ulicy Podhalańskiej. Cena wywoławcza to 900 tys. zł, czyli 100 tys. zł mniej niż poprzednio.

Remont parku przy Pstrowskim

Sobota, 21 marca 2020 16:09

RABKA-ZDRÓJ: Przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym im. dra A. Szebesty rusza rewitalizacja parku zdrojowego wraz z budową tężni solankowej. Koszt prac to 2,9 mln zł, z czego 2,2 mln zł to finansowanie unijne, jakie udało się pozyskać.