Informacje

Siostry pomogą matkom (zdjęcia)

Piątek, 8 września 2017 21:25

W wyremontowanej część klasztoru sióstr Nazaretanek przy ulicy Słonecznej w Rabce-Zdroju otwarty został w piątek dom dla kobiet w ciąży i matek z małymi dziećmi, które mają trudności z usamodzielnieniem się i potrzebują pomocy. Nosi on nazwę "Matusia".

73-latek gwałtownie skręcił i spowodował kolizję

Piątek, 8 września 2017 10:04

Do kolizji doszło wczoraj po południu w Mszanie Dolnej.

Edward Żurek, przewodniczący osiedla Traczykówa w Rabce-Zdroju, skarży się na mylące oznakowanie domów na osiedlu

Czwartek, 7 września 2017 16:38

RABKA-ZDRÓJ: W liście do burmistrz Ewy Przybyło zatytułowanym "Podziękowanie", który przesłał również do naszej redakcji, pisze, że 30 sierpnia po uliczkach osiedla Traczykówka krążyła na sygnale karetka pogotowia ratunkowego poszukując budynku do którego została wezwana. - Z uwagi istniejące oznaczenie numeracji budynków typu osiedlowego a nie liniowego, dla osób przyjeżdżających na osiedle sporadycznie, występuje bardzo duża trudność w odszukania budynku według numeru - przekonuje.

Dom handlowy Dominik do sprzedania

Czwartek, 7 września 2017 14:27

W serwisie otodom.pl pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży budynku centrum handlowo-usługowego Dominik przy ulicy Zakopiańskiej w Rabce-Zdroju.

Pamiętają o bohaterach (zdjęcia)

Czwartek, 7 września 2017 14:06

W przysiółku „Mogiła” w Kasinie Wielkiej przy pomniku odprawiona została msza św. za żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej, którzy zginęli w walce z najeźdźcą na terenie gminy.

Pracowite lato zawodników LKS Witów ski Mszana Górna (zdjęcia)

Czwartek, 7 września 2017 13:10

Tak dużej liczby treningów wiosną i latem w Mszanie Górnej nie było jeszcze nigdy. Kółka w nartorolkach trzeba było wymienić prawie wszystkie. Jakie były tego przyczyny?

Wójt i delegacja z gminy na dożynkach w Wielkopolsce (zdjęcia)

Czwartek, 7 września 2017 11:04

Delegacja z gminy Mszana Dolna z wójtem Bolesławem Żabą, gościła na zaproszenie burmistrza Janusza Piechockiego, na dożynkach w Margoninie.

Rabczanie z wizytą u księdza z Rabki-Zdroju na Ukrainie (zdjęcia)

Środa, 6 września 2017 17:51

Trzy tysiące kilometrów przejechanych, aby zobaczyć łzy w oczach rodaka, rabczanina, ojca Kazimierza Wójciaka, który wybudował kościół w Oczakowie na Ukrainie. Na początku była działka porośnięta trawą, dzisiaj jest Sanktuarium Czarnej Madonny nad Morzem Czarnym, jak przyznaje ojciec Kazimierz to Sanktuarium powstało dzięki rodakom z Polski, tak naprawdę - jak mówi - zostało wyżebrane.

Sex Bomb i sukces orkiestry dętej OSP z Mszany Dolnej (zdjęcia)

Środa, 6 września 2017 16:00

Mszańska orkiestra wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych, który odbył się w Chełmku. Kunszt Orkiestry Dętej OSP z Mszany Dolnej docenili jurorzy, którzy przyznali jej II miejsce.

Utrudnienia na zakopiance w Chabówce i Rdzawce. Wymiana nawierzchni

Środa, 6 września 2017 14:53

W czwartek i piątek lepiej omijać odcinek zakopianki między Chabówką a Rdzawką.