Informacje

Rabczanie w najnowszym filmie Janusza Zaorskiego (zdjęcia)

Środa, 20 lutego 2013 20:09

W Warszawie odbyła się premiera najnowszego filmu Janusza Zaorskiego pt. "Syberiada polska", który na ekrany kin wejdzie 22 lutego. Sceny do filmu kręcone były dwa lata temu w Chabówce, w Skansenie Taboru Kolejowego, a w roli statystów wystąpiło około 200 osób, a wśród nich wielu mieszkańców Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości. Wielu z nich zapewne nie może doczekać się obejrzenia filmu, żeby sprawdzić, czy zobaczą się na ekranie.

Zapadające się studzienki w ulicy Starowiejskiej

Środa, 20 lutego 2013 16:09

MSZANA DOLNA. Radny Artur Widzisz poruszył na sesji Rady Miasta sprawę zapadających się studzienek na ulicy Starowiejskiej. Sam doliczył się co najmniej dwóch takich przypadków. - Jeśli jest gwarancja wykonawcy, to proszę o interwencję - zawnioskował. Burmistrz Tadeusz Filipiak poinformował, że sprawa jest mu znana, podobnie jak wykonawcy drogi, do którego zgłoszono już usterki. - Firma musi je poprawić - zapewnił burmistrz.

Memoriał im. Marii Kaczyńskiej. Do Rabki-Zdroju przyjedzie jej córka Marta Kaczyńska

Środa, 20 lutego 2013 10:00

9 marca na stoku "U Żura" w Chabówce odbędzie się narciarska impreza rekreacyjna której celem jest upamiętnienie śp. Marii Kaczyńskiej, żony byłego prezydenta, która w latach 1958-61, jako mieszkanka Rabki, uczęszczała do Liceum im. Eugeniusza Romera. Patronat nad Memoriałem objęła jej córka - Marta Kaczyńska.

Koniec zamieszania wokół mszańskich przedszkoli

Wtorek, 19 lutego 2013 18:25

- Wielu rodziców odetchnęło z ulgą. Chciałam za to podziękować - powiedziała na sesji Rady Miasta Mszana Dolna do radnych Agnieszka Modrzejewska-Potaczek, dziękując w imieniu rodziców za odstąpienie od wzbudzającego kontrowersje pomysłu ograniczenia liczby godzin opieki nad dziećmi w miejskich przedszkolach.

Husky szuka swojego właściciela

Wtorek, 19 lutego 2013 13:40

RABKA-ZDRÓJ: Dziś (19 lutego) na terenie szkoły im. Św. Rodziny znaleziono psa rasy husky. Właściciel czworonoga, który chce go odzyskać, proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską.

Niedzielna akcja krwiodawstwa

Wtorek, 19 lutego 2013 11:09

RABKA-ZDRÓJ: 52 osoby oddały honorowo krew, w tym aż 14 po raz pierwszy, podczas niedzielnej akcji krwiodawstwa, która tradycyjnie odbyła się w salkach katechetycznych przy parafii Św. Marii Magdaleny przy ulicy Orkana.

Rada Miasta Mszany Dolnej nie wybrała wiceprzewodniczącego, choć było dwóch kandydatów. Szynalik i Broczkowski dostali taką samą liczbę głosów

Poniedziałek, 18 lutego 2013 15:30

Nowy wiceprzewodniczący miał zastąpić na stanowisku śp. radnego Roberta Rataja, który zmarł w styczniu w wieku 34 lat.

Koncert Włodzimierza Kiniorskiego i Yegora Zabelova w restauracji Retro Bill (filmik i zdjęcia)

Poniedziałek, 18 lutego 2013 14:26

RABKA-ZDRÓJ: Około 70 widzów obejrzało wspólny koncert Włodzimierza Kiniorskiego i Yegora Zabelova, uznanych artystów-muzyków, improwizatorów, którzy w swojej muzyce łączą jazz, folk, muzyką klasyczną, rockową i elektro.

Kryminalny weekend

Poniedziałek, 18 lutego 2013 13:11

Do dwóch zdarzeń o kryminalnym charakterze doszło w miniony weekend na terenie Zagórza. Jak poinformowała limanowska policja, w sobotę około godziny 15:20 w Porębie Wielkiej, mszańscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Renault. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec gminy Niedźwiedź, który był pijany - miał w organizmie stężenie alkoholu wynoszące 2 promile. Podczas kontroli nie miał też przy sobie prawa jazdy.

Mszańscy strażacy dobrze jeżdżą na nartach

Niedziela, 17 lutego 2013 18:56

Strażacy z Mszany Dolnej zajęła 4. miejsce na I Mistrzostwach Ochotniczych Straży Pożarnych w Narciarstwie, które rozegrano na wyciągu narciarskim w Szczawnicy-Jaworkach. Była to jedyna jednostka reprezentująca region Zagórza i Rabki-Zdroju na zawodach. Wygrała OSP Ząb z gminy Poronin.