Informacje

Mszana Dolna: rada ugięła się pod argumentami burmistrza - jest zgoda na sprzedaż atrakcyjnej działki w centrum miasta

Czwartek, 27 września 2012 11:05

To była jedna z najtrudniejszych decyzji przed jaką stanęli w ostatnim czasie mszańscy radni. Już raz, w maju, odrzucili wniosek burmistrza Tadeusza Filipiaka o zgodę na sprzedaż działki przy ul. Orkana na której znajduje się parking, najbardziej atrakcyjnej działki w mieście, położonej w ścisłym centrum przy skrzyżowaniu. Teraz, mimo wątpliwości, wyrazili zgodę.

Zbiórka elektrośmieci

Czwartek, 27 września 2012 10:07

MSZANA DOLNA: 2 października w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.

Wieczorkowski liczy na dobrą współpracę z miastem

Środa, 26 września 2012 21:03

Wspólną deklaracją dalszej współpracy zakończyło się pierwsze spotkanie Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z Janem Wieczorkowskim, spadkobiercą dóbr uzdrowiskowych, które w latach 40-tych zabrali jego rodzinie komuniści. Były burmistrz miasta wyraził wolę przejęcia zrujnowanego budynku dawnej restauracji "Gwiazda", o co zabiegali radni, i zadeklarował zajęcie się nim, ale pod pewnymi warunkami.

Wybory sołtysa Lubomierza

Środa, 26 września 2012 20:12

7 października o godz. 8.30 w remizie OSP w Lubomierzu rozpocznie się zebranie wiejskie na którym wybrany zostanie nowy sołtys. Dotychczasowy - Stanisław Kamieński - złożył rezygnację.

Rabka - Zdrój na szczycie.... Himalajów

Środa, 26 września 2012 16:52

Związany z Rabką-Zdrojem podróżnik i himalaista Marek Żołądek, wspólnie z Michałem Apollo i Philem Varley dokonali pierwszego wejścia na dziewiczy szczyt w dolinie Lodowca Tawa w Dolinie Miyar w Himalajach, po ich indyjskiej stronie. Szczyt o wysokości 5889 m n.p.m. został ochrzczony Forgotten Peak.

XII Rajd Śladami Tischnera (zdjęcia)

Środa, 26 września 2012 14:51

Zmęczeni, ale zadowoleni byli uczestnicy XII Rajdu Śladami Tischnera organizowanego przez Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej. Gimnazjum nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera wchodzące w skład Zespołu gościło uczniów i ich opiekunów z Wielkopolski, Śląska i Małopolski.

Wschodnia peregrynacja orkiestry z Mszany Górnej (zdjęcia)

Środa, 26 września 2012 11:47

Dzięki wsparciu gminy Mszana Dolna i środkom własnym oraz dzięki pomocy sponsorów Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej mogła wyjechać za granicę - na Ukrainę.

15 lat księdza ze Rdzawki na Śnieżnicy

Wtorek, 25 września 2012 19:12

Był czerwiec roku 1997 - z autobusu na przełęczy Gruszowiec wysiada ks. Jan Zając - góral ze Rdzawki, misjonarz na Ukrainie. Właśnie z diecezji lwowskiej wraca do Polski po kilku latach duszpasterskiej posługi u naszych braci na Wschodzie. Wtedy jeszcze nie wie, że swoje kapłańskie losy zwiąże ze Śnieżnicą na długie lata.

Burmistrz Rabki-Zdroju niewinna

Wtorek, 25 września 2012 17:29

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu uniewinnił dziś Ewę Przybyło od zarzutu nieudzielenia informacji publicznej i anulował kary nałożone na nią przez sąd rejonowy, czyli grzywnę w wysokości 5 tys. zł w zawieszeniu na dwa lata.

Bies w Portugalii (zdjęcia)

Wtorek, 25 września 2012 10:59

Mieszkający na co dzień w Rabce-Zdroju artysta-rzeźbiarz Piotr Bies, znany chociażby z organizacji w lipcu tego roku międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego „Baśnie gór”, po wakacyjnej przerwie sam wyjechał na kolejny w swojej karierze plener rzeźbiarski, tym razem do Portugalii.