Informacje

77-latka uciekła z Domu Pomocy Społecznej

Poniedziałek, 21 maja 2012 12:38

Wczoraj około godz. 9 z Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej oddaliła się bez wiedzy opiekunów 77-letnia pensjonariusza. Do pomocy w poszukiwaniach wezwano policję.

Derby Rabki dla Chabówki (zdjęcia)

Poniedziałek, 21 maja 2012 12:00

KS Chabówka wygrała derby gminy Rabka-Zdrój z wyżej notowanym rywalem - Wierchami. A-klasowe spotkanie, po bardzo zaciętym meczu, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-2 (2:2). Hat-trick zaliczył Tadeusz Sumara.

Rabka-Zdrój: 25-letni rabczanin złapany przez policję na włamaniu i próbie kradzieży

Poniedziałek, 21 maja 2012 11:31

Późnym wieczorem, w sobotę, policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Rabki-Zdroju, który wykorzystując nieobecność właściciela mieszkania, również mieszkańca Rabki, wybił szybę w oknie jego domu i włamał się do środka. Nie zdążył jednak niczego ukraść.

Mszana Dolna: fotoradar już działa, ale tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-14.30

Niedziela, 20 maja 2012 10:19

Na ulicach Mszany Dolnej można już spotkać przenośny fotoradar obsługiwany przez Straż Miejską. Na razie robi zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość tylko na dwóch ulicach - Krakowskiej (droga wojewódzka w stronę Lubnia) i Orkana ("wylotówka" z miasta na Podobin) - ale w przyszłości lokalizacji będzie więcej. Na razie, z uwagi na małą liczbę strażników miejskich, działa krótko, bo tylko 6 godzin dziennie i tylko w dni powszednie. Dlatego burmistrz Tadeusz Filipiak mówi o konieczności zatrudnienia dodatkowych strażników.

Wilki atakują w Ponicach

Sobota, 19 maja 2012 14:53

"Ciele zagryzione przez wilki w centrum wsi: 20 m od najbliższego domu, 100 m od pensjonatu Marzena i kościoła. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję, straż miejską i do koła łowieckiego. Tylko ci ostatni byli na miejscu i oni stwierdzili że to wilki" - podaje portal Podhale24.pl, przytaczając wypowiedź swojego czytelnika z Ponicach i publikując zdjęcie, które nadesłał.

Wyniki XXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Antoniny Zachary-Wnękowej

Sobota, 19 maja 2012 12:50

RABKA-ZDRÓJ: Zakończył się doroczny konkurs recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej. W kategorii klas I-III wzięło udział 33 uczestników, w kategorii klas IV-VI było ich 70, natomiast 42 rywalizowało w kategorii gimnazja i licea.

Rabka-Zdrój: dziś w MOK-u casting do serialu TVP i BBC

Piątek, 18 maja 2012 18:33

W sobotę 19 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju przy ul. Parkowej 5 w godzinach od 11 do 14 odbędzie się casting do serialu historycznego. Filmowcy poszukują statystów - osób w każdym wieku, kobiet, mężczyzn i dzieci, które chętne są do wzięcia udziału w filmie i wystąpienia u boku aktorów. Osoby nie mogące wziąć udziału w castingu proszone są o zapisywanie się drogą mailową: sceneria@interia.eu lub telefoniczną 513 430 433.

Polska Biega... w Mszanie Dolnej. Pobiegnij i ty - dla przyjemności

Piątek, 18 maja 2012 11:30

W ramach akcji "Polska" biega w najbliższą niedzielę 20 maja o godz. 17 ze stadionu miejskiego wystartuje bieg na dystansie 5 kilometrów. Udział w nim może wziąć każdy.

Wieczorkowski zapowiada: zainwestujemy w uzdrowisko

Piątek, 18 maja 2012 11:05

Jan Wieczorkowski, były burmistrz Rabki-Zdroju i reprezentant spadkobierców uzdrowiskowych dóbr znacjonalizowanych po II wojnie światowej, który wraz z rodziną stara się o odzyskanie dawnego majątku, zapowiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że jeżeli jego rodzina kupi akcje Uzdrowiska Rabka SA, to polepszy jego ofertę hotelową i leczniczą.

XXVIII Konkurs Recytatorski im. Antoni Zachary-Wnękowej

Piątek, 18 maja 2012 10:04

W tym roku zgłosiło się do niego ponad 150 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z gmin: Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Jabłonka, Bystra, Sidzina, Spytkowice, Mszana Dolna i Jordanów oraz z Krakowa, którzy recytują wiersze w jednej z dwóch konkursowych kategorii - gwarowej lub literackiej.