Informacje

Odkryj Beskid Wyspowy - w liczbach i ciekawostkach

Poniedziałek, 17 października 2011 17:31

W Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie - Forum Gmin Beskidu Wyspowego - podsumowujące tegoroczny cykl akcji pod nazwą "Odkryj Beskid Wyspowy". Edycja była oczywiście niezwykle udana i szeroko chwalona. Wzięło w niej udział 12 tysięcy turystów, którzy zdobyli 12 szczytów Beskidu Wyspowego.

Roboty na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 17 października 2011 16:42

Spory ruch panuje na terenach zielonych koło rabczańskiego DPS-u przy ulicy Parkowej. Trwa tam budowa ścieżek pieszych, placów wypoczynkowo-rekreacyjnych, prowadzone są również zasadzenia zieleni wokół budynku. Uporządkowany i odpowiednio wyposażony teren przy DPS-ie ma służyć do wypoczynku jego pensjonariuszom.

Tragedia w Mszanie Dolnej: nie żyje 23-letnia kobieta, jej babcia jest w szpitalu

Poniedziałek, 17 października 2011 14:20

23-letnia kobieta zmarła, a jej 78- letnia babcia została przewieziona do limanowskiego szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej przyczyną śmierci młodej kobiety było zatrucie czadem z piecyka gazowego. Do tragedii doszło tej nocy w Mszanie Dolnej.

Wieża widokowa na Polczakówce prawie gotowa

Niedziela, 16 października 2011 17:27

Dobiega końca budowa wieży widokowej na Polczakówce w Rabce-Zdroju. Wykonawcy pozostało tylko wykonanie zadaszenia nad platformą widokową i zagospodarowanie terenu wokół wieży.

Słaby występ strażaków na zawodach powiatowych

Niedziela, 16 października 2011 17:15

Drużyna męska dorosła OSP Chabówka zajęła dziesiąte (przedostatnie), a OSP Raba Wyżna jedenaste (ostatnie) miejsce na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, rozegranych w Czarnym Dunajcu. Wygrała OSP Krościenko-Kąty. W rywalizacji seniorskich drużyn kobiecych OSP Podsarnie (gmina Raba Wyżna) zajęło co prawda trzecie miejsce, ale na trzy startujące drużyny. wystartowały trzy zespoły.

Mszana Dolna: ograniczenia w dostępie do wody

Niedziela, 16 października 2011 13:26

Osiedlowa Spółka Wodna przy ul. J. Marka 12 w Mszanie Dolnej informuje odbiorców wody, że nastąpi ograniczenie w możliwości używania wody w dniach od 17.10.2011 od godz. 8.00 (poniedziałek) do 18.10.2011 do godz. 20.00 (wtorek) z powodu płukania sieci wodociągowej oraz zbiornika wyrównawczego.

IV Konkurs Poetycki o Ojcu Świętym Janie Pawle II

Piątek, 14 października 2011 17:29

Stowarzyszenie regionalne Sieniawianie zaprasza do udziału w konkursie poetyckim "Ojca Świętego Imię nigdy nie zaginie:". Cele konkursu: zainteresowanie Osobą Ojca Świętego Jana Pawła II, zagłębienie poczucia tożsamości religijnej, przypomnienie nauk Ojca Świętego, uczczenie i utrwalanie pamięci o Papieżu Janie Pawle II, promowanie twórczości poetyckiej, integracja twórców ludowych i doskonalenie języka polskiego i gwary góralskiej.

Ślubowanie pierwszoklasistów w Romerze

Piątek, 14 października 2011 16:59

W Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera w Rabce-Zdroju odbyła się dziś uroczystość ślubowania pierwszoklasistów połączona z obchodami Święta Edukacji.

Mszana Dolna: poświęcenia nowego kościoła dokona kardynał Dziwisz

Piątek, 14 października 2011 16:08

30 października nowo powstałą świątynię pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej pobłogosławi Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Uroczysta msza święta rozpocznie się o godzinie 16. w nowym kościele. Tego dnia kościół zostanie na dobre otwarty dla wiernych.

Prywatyzacja Uzdrowiska Rabka SA nabiera rozgłosu w mediach

Piątek, 14 października 2011 15:21

Zaraz po tym, jak - jako pierwsi - poinformowaliśmy o ogłoszeniu prywatyzacji Uzdrowiska Rabka SA, tematem zajęły się małopolskie media: Telewizja Kraków, Gazeta Krakowska i Dziennik Polski.