Informacje

Bezpłatne kursy dla przedsiębiorców i pracowników małych firm dotowane przez Unię Europejską

Czwartek, 29 listopada 2012 11:26

Specjalista Zarządzania Środowiskowego, Innowacjami, Projektem, Specjalista ds. systemu zarządzania środowiskowego i Pełnomocnik ds. systemu zarządzania środowiskowego - w ramach projektu Nowoczesna Małopolska właściciele i pracownicy mikro i małych firm z Małopolski mogą podnieść bezpłatnie swoje kwalifikacje.

XXVIII sesja Rady Gminy Mszana Dolna

Wtorek, 27 listopada 2012 18:30

Na piątek 30 listopada na godz. 9:00 przewodniczący Jan Chorągwicki zwołał XXVIII sesję Rady Gminy Mszana Dolna w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna przy ul. Spadochroniarzy 6. Głównymi tematami obrad będą uchwały regulujące gospodarkę odpadami w gminie.

Szlachetna Paczka w Rabce-Zdroju

Wtorek, 27 listopada 2012 17:27

W tym roku także Rabka-Zdrój przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, której celem jest przedświąteczna pomoc osobom potrzebującym. Rodziny i osoby oczekujące wsparcia ze strony życzliwych ludzi i instytucji są także w naszej okolicy i na pewno warto o nich pamiętać szczególnie w takim okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia.

Sukces małych wokalistów z Rokicin Podhalańskich

Wtorek, 27 listopada 2012 14:23

Zespół wokalny z Rokicin Podhalańskich, pod kierownictwem Magdaleny Mordarskiej zwyciężył w VIII Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu.

Kierował ciągnikiem po użyciu alkoholu

Wtorek, 27 listopada 2012 08:11

Wczoraj o godz. 13:15 w Ponicach policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali mieszkańca Ponic, który kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie po użyciu alkoholu - miał 0,49 i 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wójt Żaba: nie planuję zaniechania budowy centrum narciarstwa biegowego. Musi być jednak ono dostosowane do realnych warunków

Poniedziałek, 26 listopada 2012 23:19

Podczas ostatnich trzech dni przed minionym weekendem wójtowie Gminy Mszana Dolna prowadzili rozmowy w sprawie budowy Centrum Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w gminie Mszana Dolna zarówno z mieszkańcami - właścicielami gruntów, na których inwestycja ma być realizowana, jak również z trenerami biegów narciarskich.

VI Zagórzańskie Spotkania Chórów w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

Poniedziałek, 26 listopada 2012 23:15

Już po raz szósty Mszana Dolna była gospodarzem Zagórzańskich Spotkań Chórów "Laudate Dominum" - po raz pierwszy chóry zawitały pod Lubogoszcz w roku 2007. Wtedy to na pomysł, by każdego roku blisko dnia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, organizować tu chóralne święto, wpadli ówczesny proboszcz parafii św. Michała ks. Zdzisław Balon wraz z Franciszkiem Dziedziną, limanowskim wicestarostą i burmistrz Tadeusz Filipiak. W murach kościoła św. Michała zaprezentowało się wtedy osiem zespołów z różnych stron limanowszczyzny, a gościem specjalnym był Jasnogórski Kwartet, który do Mszany Dolnej zawitał wraz z o. Bogdanem Waliczkiem - Honorowym Patronem inauguracyjnego "Laudate Dominum".

Olszówka: potrącił staruszkę i uciekł. Był pijany

Poniedziałek, 26 listopada 2012 23:10

Wczoraj około godz. 17.00 w Olszówce, samochód VW Jetta potrącił idącą poboczem 78-letnią kobietę. Kierowca odjechał z miejsca wypadku, a potrącona kobieta została zabrana do szpitala w Limanowej, gdzie stwierdzono u niej złamanie ręki. Niemal natychmiast po zdarzeniu policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy.

Biegli po zdrowie (zdjęcia)

Poniedziałek, 26 listopada 2012 16:09

RABKA-ZDRÓJ: Z inicjatywy rabczanki Michaliny Maciuszek - olimpijki z Lillehammer, uczestniczki Mistrzostw Świata i wielokrotnej Mistrzyni Polski w narciarstwie biegowym - oraz stowarzyszenia OLYMPIC, w niedzielne przedpołudnie na terenie rabczańskiego Parku Zdrojowego rozegrano "Bieg po zdrowie".

Siatkarze Mszanki przegrali kolejny mecz

Poniedziałek, 26 listopada 2012 11:13

Kibice siatkarscy w Mszanie Dolnej powoli przyzwyczajają się, że ich drużyna przegrywa mecz za meczem. Tym razem pogromcą Mszanki był zespół UKS Brzeszcze, który u siebie pokonał MGKS 3-1.