Informacje

Wystawa Marzeny Szurek w rabczańskiej galerii

Wtorek, 17 lipca 2012 12:01

RABKA-ZDRÓJ: Do końca lipca w Galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju czynna jest wystawa rysunku i malarstwa Marzeny Szurek pod nazwą „W stronę światła…”. Autorka to niepełnosprawna artystka, mieszkanka krakowskiej Woli Duchackiej, poetka, ilustratorka, malarka (malarstwo olejne i akrylowe), absolwentka XXIX LO im. Kieślowskiego, uczestniczka zajęć w Fundacji Terapii Zajęciowej ARTES na Kazimierzu.

Gmina Mszana Dolna promuje się w TVP Kraków

Wtorek, 17 lipca 2012 11:55

22 lipca o godz. 19.20 w Telewizji Kraków wyemitowany zostanie film dokumentalny pt. "Piękna dwudziestoletnia", pokazujący obecny wizerunek i kondycję mszańskiego samorządu.

Rynek gotowy - rewitalizacja na razie bez zastrzeżeń (zdjęcia)

Wtorek, 17 lipca 2012 11:34

Zakończyła się długo oczekiwana rewitalizacja Rynku w Mszanie Dolnej. Choć przebudowie towarzyszyły liczne perypetie, chociażby słynna afera z kruszącymi się kamieniami, na razie władze miasta są zadowolone z efektów. - Inwestycje zostały odebrane. Są drobne niedoróbki, ale tylko kosmetyczne - mówi burmistrz Tadeusz Filipiak.

Rabka-Zdrój: kłótnia na sesji!

Poniedziałek, 16 lipca 2012 18:41

Wystąpienie byłego radnego, a obecnie przewodniczącego Polskiego Komitetu Ekologicznego w Rabce-Zdroju Edwarda Żurka na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wywołało dyskusję, która przerodziła się w kłótnię. Momentami jej uczestnicy krzyczeli na siebie. Poszło o odwołania ekologów od decyzji na wycinkę drzew na terenie miasta.

Dni Mszany Dolnej (zdjęcia)

Niedziela, 15 lipca 2012 20:09

Dwudniowe, organizowane corocznie na stadionie Dni Mszany Dolnej, to największa miejska impreza plenerowa. Organizowana jest głównie z myślą o mieszkańcach, ale również turystach wypoczywających w okolicy. Najbardziej wyróżniającymi się punktami programu imprezy, to sobotni występ gwiazdy i niedzielna parada orkiestr.

Tour de Pologne w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Niedziela, 15 lipca 2012 18:11

Po raz kolejny gościli w Rabce-Zdroju kolarze wyścigu Tour de Pologne. Kolejny raz w uzdrowisku odbył się start do kolejnego etapu, który prowadził do Zakopanego. Na deptak zdrojowy i na ulice miasta wyszło zobaczyć sportowców kilka tysięcy osób.

Plener zakończony - rzeźby gotowe

Niedziela, 15 lipca 2012 09:12

Piotr Bies jest zadowolony z zakończonego w weekend I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego "Baśnie gór" w Rabce-Zdroju, choć pod koniec padał ze zmęczenia. Miał najwięcej pracy ze wszystkich - był organizatorem pleneru, jego komisarzem i uczestnikiem. Ale plener się udał, i co szczególnie ważne, także spodobał i coraz głośniej mówi się, że powinien być kontynuowany w kolejnych latach.

Noc w bibliotece

Piątek, 13 lipca 2012 15:20

W nocy z 11 na 12 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rabie Wyżnej odbyła się kolejna, już czwarta impreza z cyklu „Noc w bibliotece” .

Letnia Akademia Filmowa w Rabce-Zdroju

Piątek, 13 lipca 2012 14:19

Stowarzyszenie Lokomotywa i Hurra! Studio zapraszają dzieci w wieku od 8 lat i młodzież na warsztaty filmu animowanego. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie stworzyć swój pierwszy (lub kolejny) film w technice animacji poklatkowej, od pomysłu, przez wykonanie po udźwiękowienie.

Wieczorkowscy dostaną dawną restaurację za złotówkę?

Piątek, 13 lipca 2012 12:50

Rabczańscy radni chcą spotkania z byłym burmistrzem Rabki-Zdroju Janem Wieczorkowskim, reprezentującym spadkobierców dawnych właścicieli uzdrowiska. Burmistrz Ewa Przybyło zgłosiła pomysł, aby przekazać im za symboliczną złotówkę budynek dawnej restauracji "Gwiazda". Radni chcą mieć jednak pewność, że nowy właściciel odbuduje zrujnowany obiekt, a nie skaże go na dalsze popadanie w ruinę.