Informacje

Uczniowie z Kasinki Małej z kolędą w Ośrodku Leczniczo-Opiekuńczym w Rabie Wyżnej

Czwartek, 26 stycznia 2012 16:08

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wraz ze swoimi opiekunami Barbarą Łojas i Agatą Ziębą odwiedzili chorych przebywających w Ośrodku Leczniczo-Opiekuńczym w Rabie Wyżnej.

Wypadki w Kasince Małej

Czwartek, 26 stycznia 2012 11:00

Opady śniegu znacznie pogorszyły warunki drogowe, co przyczyniło się do kilku kolizji (ośmiu) na terenie powiatu limanowskiego, w tym dwóch, na szczęście bez ofiar, w Kasince Małej.

Mieszkaniec Mszany Górnej zatrzymany w Nowym Targu za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym

Czwartek, 26 stycznia 2012 10:32

24 stycznia o godz 23:10 w Nowym Targu tamtejsi policjanci dokonali zatrzymania mieszkańca Mszany Górnej, który kierował samochodem osobowym marki Polonez będąc w stanie nietrzeźwym. Wcześniej sąd już dwukrotnie orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna nic sobie jednak z tego nie robił. -Sprawcy pobrano krew i zatrzymano w policyjnych aresztach - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Rodzinne Niedziele w Szkole Podstawowej w Sieniawie

Środa, 25 stycznia 2012 18:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie pod kierunkiem p. Zdzisławy Czyszczoń po raz pierwszy uroczyście przedstawili przygotowane przez siebie jasełka. W tym dniu bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła cofnąć się w czasie i obejrzeć historię, która wydarzyła się ponad dwa tysiące lat temu w biednej stajence w Betlejem.

VI Festiwal Kolęd

Środa, 25 stycznia 2012 14:39

W Łętowni odbył się VI Festiwal Kolęd „ HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” zorganizowany przez Parafię Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz Stowarzyszenie „Chór Bel Canto” w Jordanowie. Wzięli w nim udział również reprezentanci Rabki-Zdroju i Raby Wyżnej.

Powiat przekazał sprzęt mszańskim strażakom

Środa, 25 stycznia 2012 13:53

Zgodnie ze złożoną jakiś czas temu obietnicą, Starostwo Powiatowe w Limanowej zakupiło specjalistyczne wyposażenie i sprzęt strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej. Przekazania daru dokonał Franciszek Dziedzina, wicestarosta limanowski.

Rekordową kolekcję grzywien - w sumie 33 600 zł - zgromadziła burmistrz Ewa Przybyło. Kolejne 10 tys. zł ma zapłacić rabczańska Rada Miejska

Środa, 25 stycznia 2012 09:58

Co druga sprawa rozpatrywana przez II Wydział Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie dotyczyła grzywien dla Ewy Przybyło, burmistrz Rabki. Sąd początkowo nie stosował kar, ale w końcu uznał, że za notoryczne łamanie prawa trzeba zapłacić - informuje "Dziennik Polski".

Olszowianie z noworoczną wizytą u kardynała Stanisława Dziwisza

Wtorek, 24 stycznia 2012 18:29

Grupa 62-ciu dzieci należących do zespołu regionalnego Olszowianie na czele z p. dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce - Bogusławą Pajdzik, opiekunami zespołu p. Zofią Piekarczyk, p. Wiolettą Kraus i p. Bogusławem Nawarą oraz przedstawicielami rodziców udała się na spotkanie z Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem do siedziby Kurii przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiedziu

Wtorek, 24 stycznia 2012 18:25

Ochotnicza Straż Pożarna w Niedźwiedziu wzbogaciła się o nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy warty 615 600,00 zł. Posiada on napęd na wszystkie koła oraz zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów. Jest to pojazd przystosowany do działania w trudnych warunkach, do których niewątpliwie należą Gorce.

Pijany kierowca uciekał przed policją

Wtorek, 24 stycznia 2012 17:49

Kilka minut po północy w Mszanie Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Słomka samochód marki VW Golf. Młody kierowca zatrzymał pojazd, po czym wysiadł z niego i zaczął uciekać.