Informacje

Mszana Dolna: budżet uchwalony. W 2016 roku będzie skromnie i oszczędnie (zdjęcia)

Data: 30 grudnia 2015, Środa / Ilość wyświetleń: 2415

Rada Miasta Mszana Dolna uchwaliła budżet miasta na 2016 rok. Nie zapisano w nim wielu inwestycji. Pieniędzy brakuje m.in. na remonty dróg.

Miasto zaplanowało co prawda nadwyżkę w wysokości 884 tys. zł, ale zamiast na inwestycje, pieniądze te pójdą na spłatę kredytów. - Budżet jest bardzo ostrożny, co nie oznacza, że nie będziemy dążyć do tego, by szukać dodatkowych dochodów w 2016 r. Udało się to w zeszłym roku, przypomnę, pozyskaliśmy 6,5 mln zł. Może uda się w tym – mówił burmistrz Józef Kowalczyk.

Burmistrz dodał, że miasto może mieć problemy z pozyskaniem dotacji na drogi. - Te odcinki, które mamy do wyremontowania, są za krótkie i nie łapiemy się do schetynówek - wyjaśniał. - Pieniądze na drogi możemy pozyskać ze zbycia majątku, choć jest go niewiele, albo z kredytu. Pozyskanie innych dofinansowań jest praktycznie niemożliwe – mówił, gdy radny Jan Szynalik zauważył, że w budżecie na remonty dróg zapisano tylko 200 tys. zł.

W 2016 roku miasto planuje inwestycje za ok. 3,5 mln zł. Znalazła się wśród nich budowa stacji uzdatniania wody po prawobrzeżnej stronie Mszanki, wykończenie obiektu obok biblioteki, budowa klatki schodowej w przedszkolu wraz z termomodernizacją, termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1, remont drogi Na Pańskie (nie wiadomo jeszcze w jakim zakresie), kanalizacja ul. Ogrodowej, projekt kanalizacji ul. Zakopiańskiej, dokumentacja połączenia ul. Ogrodowej z ul. Orkana.

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej radna Agnieszka Sasal przypomniała, że opłaty za wodę i ścieki pozostaną w 2016 roku na tym samym poziomie co dotychczas, a opłaty za śmieci zostały obniżone. - To musiało mieć wpływ na konstruowanie budżetu miasta - dodała. Zapewniła jednak, że wnioski od mieszkańców są ważne, będą realizowane, ale w miarę posiadanych środków.

Budżet został przyjęty jednogłośnie.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

NieTak?
01.01.2016 11:40

do HAu,HAu,ujadaj piesku ze zrozumieniem.Jak już cytujesz kogoś,cytuj całość,a nie fragment wygodny dla siebie./...ze zbycia majątku,choć jest go niewiele...../,zmienia sens?Ja rozumiem że nie ma co sprzedać.A że sprzedali "sracze" przy moście a nie żaden budynek,to i bardzo dobrze,przynajmniej coś tam się dzieje i nie będzie straszyć ruinka dla pijaczków.

hahar
31.12.2015 15:40

kuraś vel poddany vel ha ha - śmiał to się będziesz ale ostatni

sylwester
31.12.2015 13:14

Ludzie, coście tacy smutni??? Przecież macie wszystko! Większość i swojego burmistrza i sekretarza też-miasto kwitnie i świeci, w kranach kryształowa woda, śmieci "potaniały", zimy nie ma, dawne kible nabierają wyglądu. Wasza "radość" udziela się też gościom (coście zrobili dyr. MOK-u?) To na sesję sylwestrową nie wygląda. Bardziej na stypę. A miało być tak pięknie.....

HA,HA
30.12.2015 21:30

"Pieniądze na drogi możemy pozyskać ze zbycia majątku," - zaraz, zaraz z jakiego majątku przecież podobno poprzednik wszystko wyprzedał. Obłudnicy, byle do koryta a później jakoś to będzie - cyt "Oto nareszcie mamy burmistrza co dba o interesy swoich mieszkańców" oj macie, sprzeda za grosze co się da dla kumpli za psi grosz, tak jak budynek przy moście. A lodowisko już Wam zrobił (u kumpla) żebyście się mogli poślizgać?. Najlepszego w Nowym Roku.

junior
30.12.2015 18:21

ta dama to celebrytka .

poddany
30.12.2015 10:45

Geniusz, używając języka serialowego Czerepacha, z tego Józefa K - zaprzysiężony 8 grudnia 2014 na burmistrza, w ciągu pozostałych do końca roku dni, odliczając święta, "pozyskał 6,5mln.zł" Pinokio przy nim, to pestka. Okoliczni wójtowie i burmistrzowie uczcie się od Kowalczyka. A tak na serio - rok 2015 to pierwszy, samodzielny rok pracy nowego samorządu. Już na nikogo nie da się zwalić winy za bylejakość i mizerię

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »