• Niedziela, 18 sierpnia 2019
  • Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

Informacje

XII obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Mszana Dolna

Środa, 31 lipca 2019 18:23

Grupa młodych strażaków-ochotników z terenu gminy Mszana Dolna po raz kolejny połączyła naukę z wypoczynkiem podczas pobytu w miejscowości Próchnowo w gminie Margonin.

Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia! Roztańczony weekend dla maluchów w Rabkolandzie

Środa, 31 lipca 2019 09:14

Tańczą trzmiele, pszczółki, biedroneczki, a oprócz nich – tańczą też dzieciaczki! Na niesamowity, pełen przyjaznych robaczków, muzyki i tańców weekend dla najmłodszych zaprasza Rabkoland – już 3 i 4 sierpnia.

Trybuna na stadionie w Chabówce

Wtorek, 30 lipca 2019 20:53

Klub Sportowy Chabówka poinformował o zakończeniu prac nad budową trybuny przy stadionie. Pomieści ona 60 osób.

Pożar w Skawie (zdjęcia)

Wtorek, 30 lipca 2019 20:24

Pożar wybuchł w zabudowaniach gospodarczych niedaleko szkoły w górnej Skawie. Na miejscu byli strażacy z Rabki-Zdroju i okolicznych OSP. Niemal doszczętnie spłonęła stodoła, w której składowane było siano.

Burmistrz w Warszawie szukał wsparcia w walce o czyste powietrze w Rabce-Zdroju

Wtorek, 30 lipca 2019 19:55

Jak informuje Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, w Warszawie burmistrz Leszek Świder spotkał się z Piotrem Woźnym, wiceministrem w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie dotyczyło kwestii związanych ze staraniami gminy o poprawę jakości powietrza. Efektem spotkania jest podpisana deklaracja o współpracy oraz zapewnienie wsparcia przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii dla inicjatyw rabczańskiego samorządu w walce o czyste powietrze.

Msza święta na Luboniu Wielkim (zdjęcia)

Wtorek, 30 lipca 2019 15:19

Jak co roku, przy schronisku na Luboniu Wielkim odprawiona została msza święta dziękczynna za uratowanie schroniska od wojennej pożogi. Wzięli w niej licznie udział mieszkańcy m.in. Rabki-Zdroju, Skomielnej Białej i miejscowości leżących u stóp góry.

Pożar w mieszkaniu na ulicy Sądeckiej

Wtorek, 30 lipca 2019 15:11

RABKA-ZDRÓJ: Jak się pokazało, 84-letni staruszek zasnął w łóżku z papierosem w ustach. Zapaliła się kołdra. Ogień zauważył sąsiad, który pobiegł na miejsce i ugasił ogień.

Beskidzkie rytmy i smaki w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Wtorek, 30 lipca 2019 10:54

Rabka-Zdrój była w niedzielę gospodarzem VII Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, organizowanego w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy.

VIII Święto Bobu w Skawie

Poniedziałek, 29 lipca 2019 23:07

W niedzielę 4 sierpnia w Skawie odbędzie się doroczne Święto Bobu. W tym roku tematem przewodnim będzie folk.

Pisze o Kasince i wygrywa w konkursach

Poniedziałek, 29 lipca 2019 15:07

Muzyka i języki – dwie pasje, a nuty i słowa to oręż, którym może się wyrazić. Klaudia Gawronek z Kasinki Małej, studentka filologii angielskiej z językiem niemieckim Uniwersytetu Jagiellońskiego i uczennica szkoły muzycznej II stopnia w klasie fletu, zajęła III miejsce w XLVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Pocka w dziedzinie prozy.