• Niedziela, 5 lipca 2020
  • Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Informacje

Pracownicy rabczańskich zakładów komunalnych zrobili pompki i przysiady (video)

Poniedziałek, 22 czerwca 2020 12:42

RABKA-ZDRÓJ: Wszystko w ramach akcji #gaszynchallenge, której celem jest pomoc potrzebującym dzieciom z fundacji Siepomaga. Dziś przed południem prezes spółki Maria Ponicka wraz z pracownikami podjęła wyzwanie, do którego zakłady zostały nominowane przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

Rzeki na terenie Rabki-Zdroju nie grożą wylaniem (zdjęcia)

Poniedziałek, 22 czerwca 2020 12:06

Poniczanka, Raba i Słonka mają podniesiony poziom, ale nigdzie nie doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych. W Rabce-Zdroju sytuacja wygląda znacznie lepiej niż np. w sąsiedniej gminie Mszana Dolna, gdzie w weekend ulewne deszcze, które doprowadziły do wylania rzek i potoków, wyrządziły dużo szkód.

Informacja dla mieszkańców gminy Mszana Dolna poszkodowanych w wyniku powodzi

Poniedziałek, 22 czerwca 2020 12:04

Mieszkańcy gminy Mszana Dolna, którzy ucierpieli w wyniku powodzi w dniach 20-21 czerwca, mogą zgłaszać straty do urzędu gminy.

Noc nie była groźna, ale zagrożenie powodziowe nadal występuje

Poniedziałek, 22 czerwca 2020 10:50

W mieście Mszana Dolna, podobnie jak w całym powiecie, obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Mimo alarmujących prognoz, w nocy sytuacja nie była tak groźna, jak się spodziewano. Doszło do kolejnych podtopień, ale ich skala była dużo mniejsza niż poprzedniej doby.

Rejon Mszany Dolnej również ucierpiał w wyniku nawałnic

Niedziela, 21 czerwca 2020 19:58

Nawałnice i wezbrana woda, która wylała z rzek i potoków, poczyniła duże zniszczenia na terenie miasta i gminy Mszana Dolna. Burmistrz Mszany Dolnej Anna Pękała ogłosiła w niedzielę na terenie miasta stan pogotowia przeciwpowodziowego. Nawałnice zniszczyły m.in. drogi i wodociąg. Prognozy mówią, że w nocy będzie intensywnie padać. Aktualnie poziom wód w rzekach i potokach naszego regionu znajduje się w strefie stanów wysokich, a tendencja jest rosnąca.

Niedzielne załamanie pogody - ostrzeżenie

Niedziela, 21 czerwca 2020 16:55

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie przed silnymi burzami z ulewami, które w nocy z niedzieli na poniedziałek mają dotknąć południową część województwa małopolskiego.

Debata nad stanem Rabki i wotum zaufania dla burmistrza

Niedziela, 21 czerwca 2020 15:21

30 czerwca odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, której głównymi tematami będą przedstawienie raportu na temat stanu gminy, głosowanie nad wotum zaufania dla burmistrza Leszka Świdra i udzielenie mu absolutorium.

Minister w Skawie (zdjęcia)

Sobota, 20 czerwca 2020 16:41

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, na zaproszenie posła Edwarda Siarki, gościł w sobotę w Skawie na spotkaniu z samorządowcami z powiatu nowotarskiego.

Miasto zrywa umowę z Wierchami dotyczącą Orlika

Piątek, 19 czerwca 2020 19:27

RABKA-ZDRÓJ: Polecenie odstąpienia od umowy otrzymała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Burmistrz Leszek Świder mówi, że powodem tego są nieporozumienia związane z odpłatnością za korzystanie z boiska.

Burmistrz padł na ziemię...

Piątek, 19 czerwca 2020 16:13

Ale w szczytnym celu! Leszek Świder i pracownicy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju zrobili dziś przed urzędem 10 pompek i przysiadów, odpowiadając tym samym na wyzwanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i przystępując do akcji #gaszynchallenge.