Informacje

Mszana Dolna: potrzebne bezpieczne przejście dla dzieci koło stacji paliw przy ul. Krakowskiej

Piątek, 30 marca 2012 08:55

Mszańska radna powiatowa Władysława Anna Jamróz zwróciła się do starosty limanowskiego o podjęcie działań w celu stworzenia oznakowanego przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej w Mszanie Dolnej - w rejonie oczyszczalni ścieków i stacji paliw na ul. Krakowskiej.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Lubomierzu

Piątek, 30 marca 2012 08:00

29 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu odbył się Dzień Otwarty. Była to okazja do zaprezentowania działań placówki, przedstawienia  zajęć dla dzieci, prezentacji sal, poznania kadry pedagogicznej, zapoznania się z ofertą wychowawczo, edukacyjno - opiekuńczą. Bo jak wiadomo szkoły myślą nie tylko o zapewnieniu dzieciom opieki, beztroskiej zabawy, ale i nauce poprzez zabawę.

Burmistrz Rabki-Zdroju grozi utrata stanowiska?

Czwartek, 29 marca 2012 20:38

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewie Przybyło przybywa kar za przetrzymywanie skarg mieszkańców. Tymczasem według ustawy o samorządzie, w razie powtarzającego się naruszenia prawa przez burmistrza, wojewoda wzywa do zaprzestania naruszeń, a jeśli nie da to efektu, występuje do premiera z wnioskiem o odwołanie włodarza - informuje "Dziennik Polski".

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej

Czwartek, 29 marca 2012 19:40

Już po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Na ratunek Ziemi", który w tym roku patronatem honorowym objęli Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wojewoda Małopolski. Tradycyjnie mottem rozgrywek ekologicznych są słowa Jana Pawła II: "Dar panowania nad przyrodą winniśmy wykorzystać w poczuciu odpowiedzialności, świadomości, że jest to wspólne dobro ludzkości".

Uzdrowisko Rabka S.A. - trzech zainteresowanych kupnem spółki

Czwartek, 29 marca 2012 11:24

Trzy odpowiedzi wpłynęły do Ministerstwa Skarbu Państwa na zaproszenie do udziału w negocjacjach w sprawie nabycia ponad 91,06% akcji Uzdrowiska Rabka S.A. w Rabce-Zdroju. Zainteresowani kupnem spółki są: Europejskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne LOTOS sp. z o.o. z Rabki-Zdroju, PTS RABKA Sp. z o.o. z siedzibą w Rokicinach Podhalańskich oraz Jan Andrzej Wieczorkowski, zamieszkały w Krakowie.

Zmarł mszański radny Stanisław Dziętło - pożegnanie

Czwartek, 29 marca 2012 11:16

MSZANA DOLNA: Na wiadomość o śmierci nigdy nie jesteśmy przygotowani. Zwykle przychodzi niespodziewanie, jak złodziej. A nawet, jeśli ją dopuszczamy do siebie, to pogodzić się z nią trudno. Dziś 29 marca, o brzasku dnia nasze miasto obiegła smutna wiadomość - nie żyje Stanisław Dziętło (53 l.).

Tadeusz Patalita przyznał się do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych

Czwartek, 29 marca 2012 11:15

Przed Sądem Rejonowym w Limanowej zapadł wyrok w sprawie Tadeusza Patality, byłego wójta gminy Mszana Dolna, potem posła, a obecnie pełnomocnika Marszałka Małopolski. Mszański samorządowiec i polityk został obwiniony o to, że w dniu 22 sierpnia 2011 r. w Limanowej, kierując samochodem, w czasie zbliżania się do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych, w wyniku czego doprowadził do jej potrącenia.

Kwesta w Niedzielę Palmową na rzecz hospicjum

Czwartek, 29 marca 2012 10:31

RABKA-ZDRÓJ. W Niedzielę Palmową (1 IV 2012 r.) po mszach świętych przy kościele pw. Św. Marii Magdaleny i przy kościele pw. Św. Teresy wolontariusze Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Rabce - Zdroju będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

Justyna Kowalczyk - Kobietą Roku

Czwartek, 29 marca 2012 10:07

Pochodząca z Kasiny Wielkiej biegaczka narciarska została Kobieta Roku w plebiscycie magazynu "Twój Styl". Tytuł ten przyznały jej czytelniczki czasopisma.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej

Środa, 28 marca 2012 19:54

Wójta gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej. Termin składania ofert konkursowych przez kandydatów na to stanowisko wyznaczono na 16 kwietnia.