Informacje

Gadafest - piknik inny niż wszystkie

Poniedziałek, 30 lipca 2012 18:02

Zdrowe jedzenie, spotkanie ze sztuką i rzemiosłem, rodzinna zabawa i łagodna muzyka - w niedzielę na terenie baru „U Władka” odbył się piknik Gadafest. Piknik - jak zapowiadali organizatorzy - miał na celu promowanie stylu życia reprezentowanego przez członków zespołu GADABIT - współorganizatorów imprezy.

100-lecie orkiestry dętej z Kasinki Małej (zdjęcia)

Poniedziałek, 30 lipca 2012 16:57

W niedzielę, 29 lipca, Kasinka Mała świętowała jubileusz 100-lecie powstania, założonej z inicjatywy Marcina Wróbla w 1912 r., orkiestry dętej, która dzisiaj pod nazwą „Echo Gór” jest wizytówką wsi, gminy i regionu oraz ambasadorem muzykowania i zagórzańskiego stroju poza granicami Polski.

Tablica pamięci 881 zamordowanych Żydów

Poniedziałek, 30 lipca 2012 13:54

W sierpniu Urząd Miasta w Mszanie Dolnej planuje odsłonić pamiątkową tablicę poświęconą pamięci 881 Żydów zamordowanych 70 lat temu 19 sierpnia przez gestapowców na Pańskim w Mszanie Dolnej.

Porysowany samochód

Poniedziałek, 30 lipca 2012 10:55

Mieszkaniec Kielc zgłosił rabczańskiej policji, że nieznany sprawca porysował ostrym narzędziem lakier na jego samochodzie marki Citroen Xsara, który stał zaparkowany na osiedlu przy ulicy Orkana w Rabce-Zdroju. Straty oszacowano na ponad tysiąc złotych.

Wykład o architekturze regionalnej

Niedziela, 29 lipca 2012 12:27

Zbigniew Moździerz z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem był gościem kolejnego wykładu zorganizowanego przez stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. Tytuł wykładu, który wygłosił w Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju przed kilkudziesięcioosobową widownią to "Style zakopiańskie - rozwój podhalańskiej architektury regionalnej".

Kadeci z Raby Niżnej o włos od medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Piątek, 27 lipca 2012 16:51

Na obiekcie LKS Zenit w Kasince Małej zostały rozegrane mecze w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wyłaniające Mistrza Polski Kadetów w Rugby. W turnieju wystąpiło 6 najlepszych, wyłonionych drogą eliminacji, drużyn w Polsce. Wśród nich znaleźli się gospodarze tegorocznej OOM - RC Gorce Raba Niżna, którzy swój awans wywalczyli z turnieju barażowego i byli czarnym koniem tej imprezy.

Wakacyjne kursy pociągów retro

Piątek, 27 lipca 2012 14:47

Kursy pociągów retro obsługiwane przez zabytkowy tabor ze skansenu w Chabówce, które uruchomiono w te wakacje, cieszą się popularnością. Wycieczki na trasie Chabówka Skansen – Mszana Dolna – Chabówka Skansen są dużą atrakcją dla turystów wypoczywających na naszym terenie. Organizatorem przejazdów jest PKP Cargo (właściciel Skansenu).

Skawa: wkrótce otwarcie placu zabaw

Piątek, 27 lipca 2012 11:45

Firma Nivea Polska Sp. z o.o. przekazała gminie Raba Wyżna plac zabaw, który został wygrany dzięki głosom w konkursie w “100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”. Plac zabaw znajduje się koło Ośrodka Zdrowia w miejscowości Skawa. Oficjalne otwarcie już wkrótce - poinformował Urząd Gminy w Rabie Wyżnej.

NFZ chce pół miliona złotych od rabczańskiego szpitala

Czwartek, 26 lipca 2012 18:35

Rabczański szpital może stracić finansowanie oddziału chirurgicznego. - To oznaczałoby dla nas koniec działalności - alarmują przedstawiciele placówki. O sprawie pisze w najnowszym numerze "Tygodnik Podhalański".

Komendant z odznaką i awansem

Środa, 25 lipca 2012 17:27

RABKA-ZDRÓJ. Komendant rabczańskiego komisariatu podinsp. Bartosz Robert został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego Brązową Odznaką "Zasłużony Policjant".