Informacje

Biegi narciarskie dzieci i młodzieży w Kasinie Wielkiej

Poniedziałek, 30 stycznia 2012 19:32

W Kasinie Wielkiej odbyły się zawody Powiatowej Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży w biegach narciarskich. Na trasie biegowej stanęło łącznie około 200 uczniów z pięciu gimnazjów oraz jedenastu szkół podstawowych powiatu limanowskiego.

Sobotnie wycieczki z przewodnikiem po Gorczańskim Parku Narodowym

Poniedziałek, 30 stycznia 2012 17:53

Gorczański Park Narodowy zaprasza miłośników turystyki narciarskiej na sobotnie wycieczki otwarte z przewodnikiem. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem przyrody chronionej w Gorczańskim Parku Narodowym. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Sukces kolędników z Raby Niżnej na przeglądzie w Podegrodziu i awans do Chrzanowa

Poniedziałek, 30 stycznia 2012 17:44

W dniach 28-29 stycznia w Podegrodziu odbyły się Jubileuszowe XV Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe koędowanie", które potwierdziły bardzo dobre przygotowanie kolędników z Raby Niżnej.

Ostrzeżenie przed silnym mrozem. Do środy nawet do - 30 st. C

Poniedziałek, 30 stycznia 2012 16:49

Lokalnie przewiduje się temperaturę minimalną od - 29°C do -25°C. Temperatura maksymalna w dzień od -12°C do - 6°C. Ostrzeżenie obowiązuje od dziś od godz. 17:00 do godz. 17:00 dnia 1 lutego - poinformowało dziś po południu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW oddział w Krakowie. Ostrzeżenie zostało wydane dla rejonu Podhala i Beskidu Sądeckiego.

Rabczanin zginął w zderzeniu z tirem

Poniedziałek, 30 stycznia 2012 13:35

Kierowcą samochodu osobowego, który w piątkowy wieczór zderzył się z tirem na "zakopiance" w rejonie Zaborni, był 59-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju - poinformowała dziś Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej

Niedziela, 29 stycznia 2012 17:14

RABKA-ZDRÓJ: W sobotni wieczór górna sala restauracji "Siwy Dym" wypełniła się członkami SMKL-u, dziećmi i młodzieżą z zespołów, ich rodzicami i opiekunami, instruktorami oraz zaproszonymi gośćmi. Okazją było 7. Spotkanie Opłatkowe tej organizacji prowadzonej przez Dorotę Majerczyk i jej współpracowników, która zajmuje się przede wszystkim kultywowaniem lokalnych tradycji regionalnych.

Tamtej Mszany nie ma już - Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

Sobota, 28 stycznia 2012 17:15

Z okazji obchodzonego 27 stycznia Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w mszańskim Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 wspominano tych, którzy przed II wojną światową współtworzyli historię i kulturę miasta - mszańskich Żydów.

Galeria Folwark Sztuki: wernisaż wystawy malarstwa Jacka Palucha

Sobota, 28 stycznia 2012 16:24

MSZANA DOLNA: Tym razem wernisaż był całkiem sporą imprezą towarzyską z mnóstwem atrakcji przygotowanych na ten niezwykły wieczór. Mimo dużego mrozu (-15 st.) w galerii pojawiło się wielu gości.

Ścigani po raz trzeci w Mszanie Dolnej

Sobota, 28 stycznia 2012 16:21

Niektórzy twierdzą, że najlepszy blues rodzi się na Śląsku i coś w tym jest. Stamtąd wywodzą się m.in. bracia Skrzek, Rysiek Riedel, Leszek Winder czy Maciej Lipina. Ten ostatni wystąpił już po raz trzeci w Muzycznym Folwarku z zespołem Ścigani.

Katarzyna Rogowiec triumfuje na starcie rywalizacji paraolimpijczyków w Stanach Zjednoczonych

Sobota, 28 stycznia 2012 16:15

Rabczanka Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek wraz z trenerami Witoldem Koperniakiem i Stanisławem Ślęzakiem są w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Cable w stanie Wisconsin, miejscu kolejnych zmagań biegowych i biatlonowych.