• Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Wiadomości
Data: 10 lutego 2012, Piątek / Ilość wyświetleń: 3016

Dwa złota, srebro i dwa brązy Kasi Rogowiec w Pucharze Świata w USA

Na przełomie stycznia i lutego na ekipa: rabczanka Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek oraz trenerzy Witold Koperniak i Stanisław Ślęzak reprezentowała nasz kraj na Paraolimpiskim Pucharze Świata w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze starty odbyły się w Cable stanie Wisconsin, oraz Minneapolis, gdzie w parku zostały przygotowane piękne trasy.

Rozpoczęliśmy startem na 15 km stylem klasycznym i bardzo dobrym biegiem Katarzyny Rogowiec, która ze znaczną przewagą pokonała zawodniczki z Finlandii, Japonii, Kanady i USA. W biegach klasycznych, gdzie Kasia prowadzi w punktacji generalnej, stylem łyżwowym na 12 km - zdobyła I miejsce. W biegu na 5 km również zajęła I miejsce, w biegu sprinterskim stylem klasycznym, po walce na finiszu zajęła miejsce III. Dalsze starty to biatlon, w których kolejno Katarzyna Rogowiec zajęła miejsca: II na 6 km, III na 10 km, wyśmienita forma biegowa nie mogła się przełożyć na lepszy wynik, gdyż nasz karabin zamarzał na mrozach i się zacinał.