• Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Wiadomości
Data: 25 września 2016, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3465

Najlepsi tenisiści wyłonieni (zdjęcia)

Tydzień, z powodu deszczowej pogody i konieczności przekładania meczów, trwał Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów Mistrzostwa Rabki-Zdroju 2016. Wyłonił zwycięzców w pięciu kategoriach.

Do udziału w nim zgłosiło się 19 zawodników i 6 zawodniczek z Warszawy, Krakowa, Skawy, Tymbarku, Limanowej, Orawki, Skomielnej Białej, Spytkowic i Rabki-Zdroju. Ponadto w turnieju wzięły udział dwie dziewczynki: Maja (7 lat) z Bystrej Podhalańskiej oraz 9-letnia Amela z Glisnego.

Uczestników, wg kategorii wiekowych, rozlosowano do trzy osobowych zespołów, w których grano systemem „każdy z każdym”.

II miejsce- Zdzisław Stępień – Rabka-Zdrój
III miejsce- Adam Wójcik– Rabka-Zdrój / Marek Strzała (Senior) – Skomielna Biała

Grupa mężczyzn „Senior” + 60:
I miejsce- Krzysztof Wiśniowski- Tymbark
II miejsce- Józef Potrzebowski- Poznań

Wszystkie mecze, jak podkreślają organizatorzy, stały na bardzo dobrym amatorskim poziomie, a szczególnie wyróżnić należy finały w grupie „Junior Starszy”, w którym Grzegorz Matras pokonał Filipa Kubińskiego 6:0, 6:1 oraz finał kobiet, w którym Dominika Stolarczyk zwyciężyła Annę Mendelowską 6:2, 7:6 (2).

Za pierwsze trzy miejsca wręczone zostały puchary, nagrody rzeczowe oraz upominki przygotowane przez Wydziały Promocji Rabki-Zdroju i Starostwa Nowotarskiego.

Najmłodsze dziewczynki rozegrały miedzy sobą w formie zabawy mecz pokazowy i otrzymały z rąk organizatorów pamiątkowe pucharki i pluszaki.

Organizacją imprezy, sędziowaniem i wręczaniem nagród, tradycyjnie od 38 lat, zajmowali się Edward Konieczny i Marek Szarawarski.

Oprac. (mr), źródło: Organizatorzy