• Środa, 26 września 2018
  • Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Informacje

Rabka-Zdrój: uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja

Piątek, 4 maja 2012 15:40

Uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Teresy w Rabce-Zdroju, koncelebrowana przez ks. proboszcza Dariusza Paculę, była głównym punktem obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Udział w niej wzięli przedstawiciele samorządu - wiceburmistrz Robert Wójciak, radni miejscy i powiatowi, a także dwanaście pocztów sztandarowych rabczańskich instytucji i szkół.

Uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Mszanie Dolnej

Piątek, 4 maja 2012 14:33

Ponad 800 osób uczestniczyło w Mszy Św. na stadionie sportowym im. Jana Ciszewskiego w Mszanie Dolnej z okazji uchwalenia konstytucji 3 Maja. Ten dzień to również uroczystość kościelna ku czci Matki Bożej Królowej Polski.

InoRos w Rabce-Zdroju u szczytu popularności

Piątek, 4 maja 2012 14:19

Około tysiąc widzów przyszło wczorajszym popołudniem na plac „Pod Grzybkiem” do Parku Zdrojowego na koncert zespołu InoRos. Zespół, w którym grają muzycy z Nowego Targu, Rabki-Zdroju i Łętowni, nie daje o sobie zapomnieć od czasu udziału w Programie Must Be The Music w telewizji Polsat.

Siedem szczytów Beskidu Wyspowego zdobytych (zdjęcia)

Piątek, 4 maja 2012 14:16

Niezwykle udany okazał się pierwszy w historii Tour Mszana Dolna, czyli jednodniowy trekking po siedmiu beskidzkich szczytach okolic Mszany Dolnej i Rabki-Zdroju. Marsz zainaugurował tegoroczną akcję "Odkryj Beskid Wyspowy", cieszącą się rokrocznie ogromną popularnością.

I Amatorski Rajd Konny o Puchar Beskidu Wyspowego (zdjęcia)

Piątek, 4 maja 2012 13:23

Na rozpoczęcie tegorocznej majówki stadnina "Apacz" z Mszany Górnej wraz z gospodarstwem "Pod Groniem" z Chyszówek zafundowała mieszkańcom gmin: Mszana Dolna i Dobra oraz turystom przebywającym w regionie w tych dniach na wypoczynku nie lada atrakcję - po raz pierwszy zorganizowano tutaj bowiem rajd konny o Puchar Beskidu Wyspowego.

Podwyżki dla sołtysów

Czwartek, 3 maja 2012 16:12

RABKA-ZDRÓJ: Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie ustalenia zasad przyznawania diet oraz zwrotu kosztów podróży dla sołtysów z ternu gminy - z Ponic, Rdzawki i Chabówki. Decyzją radnych, każdy z nich będzie otrzymywał miesięczną dietę w wysokości 500 złotych.

Wójt Żaba: Plan ochrony lubońskiego rezerwatu nie zagrozi interesom mieszkańców

Czwartek, 3 maja 2012 14:06

Radni Rady Gminy Mszana Dolna pozytywnie zaopiniowali projekt planu ochrony dla rezerwatu przyrody "Luboń Wielki", który przygotowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie.

Radni chcą bronić Telewizji Trwam

Środa, 2 maja 2012 15:39

Grupa radnych Rady Gminy Mszana Dolna domaga się podjęcia rezolucji w obronie Telewizji Trwam. - To dla mieszkańców, im się to należy. Zwracają się do nas w tej sprawie i proszą o interwencję - przekonywał radny Piotr Doll. Była to druga próba wprowadzenia rezolucji pod obrady - druga nieudana. Ale będzie trzecia.

Dwadzieścia dwa kamienie - mszańska młodzież pamięta o żydowskich ofiarach hitlerowskiego bestialstwa

Środa, 2 maja 2012 11:36

1 maja mija niezauważenie kolejna smutna rocznica. W tym dniu w 1941 roku nad torami, w tzw. Leszczynach hitlerowcy rozstrzelali grupę młodych obywateli Mszany Dolnej wyznania mojżeszowego.

Po tysiąc złotych na rzecz solarów - urząd czeka na wpłaty

Środa, 2 maja 2012 11:30

Urząd Gminy w Rabie Wyżnej przypomina mieszkańcom, którzy podpisali z gminą umowę na montaż zestawu kolektorów słonecznych, że do 30 maja mają wpłacić po 1000 złotych na rzecz przyszłej instalacji.