• Wtorek, 11 grudnia 2018
  • Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Informacje

Parowozjada 2012, czyli klient płaci... dwa razy?

Środa, 8 sierpnia 2012 19:27

Czytelnik portalu Malopolskaonline.pl poskarżył się na organizację dorocznej Parowozjady, czyli kursów na trasie Chabówka - Rabka - Mszana Dolna.

Nietrzeźwy 26-latek narozrabiał w sklepie

Środa, 8 sierpnia 2012 17:25

Wieczorem 4 sierpnia o godz. 21:30 do jednego ze sklepów w Podobinie (gmina Niedźwiedź) wszedł mężczyzna w wieku 26-lat, którego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Chciał kupić alkohol.

Święto solanki

Środa, 8 sierpnia 2012 10:52

Rabczański skarb, solanka - naturalna woda lecznicza wydobywana z głębi ziemi - ma swoje święto. W tym roku obchody Święta Rabczańskiej Solanki organizowane przez Uzdrowisko Rabka i Urząd Miejski w Rabce-Zdroju trwają okrągły tydzień i są bogate w liczne atrakcje.

Turysta o drzewach w rabczańskim Parku Zdrojowym: Jak można świerki zjadane przez kornika uznać za pomniki przyrody?

Środa, 8 sierpnia 2012 10:25

Piszę do Państwa w sprawie, która od wielu miesięcy powinna być załatwiona i nie było by tematu. Chodzi o wycinkę starych schorowanych drzew w parku zdrojowym - pisze w liście pan Ryszard Zajączkowski z Komarna k/Jeleniej Góry.

Dziesiąty numer Wiadomości Rabczańskich

Środa, 8 sierpnia 2012 09:35

W nowym numerze Wiadomości Rabczańskich m. in.: rzecz o EKO modzie i skrajnym konsumpcjonizmie, o rabczańskiej filatelistyce, o żmii i kumaku górskim, relacja z "Urlopu na pełnej", wojenne sekrety starego kościółka, pamiętny dzień w Ponicach, foto interwencje, wstępniak Redaktora Naczelnego o zapotrzebowaniu na prasę lokalną w naszej miejscowości oraz jak zwykle garść bieżących informacji z cyklu "krótko-szybko", szczypta wiadomości kulturalnych, kurenda samorządowa, felietony, obserwacje i spostrzeżenia.

Rodzinny Piknik Pszczelarski

Wtorek, 7 sierpnia 2012 10:23

W Amfiteatrze Miejskim odbył się Rodzinny Piknik Pszczelarski zorganizowany przez Podhalańskie Koło Pszczelarzy w Nowym Targu i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju. Piknik poprowadził Jan Świdroń z Chyżnego, a obfitował on w wiele atrakcji.

Festyn w Chabówce (zdjęcia)

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 19:12

W niedzielę 5 sierpnia z inicjatywy Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Chabówce, Ochotniczej Straży Pożarnej i Sołtysa Wsi Chabówka na boisku sportowym odbył się festyn rodzinny "Chabówka dawniej i dziś". Była to już 5. edycja tej imprezy, która tym razem odbyła się pod hasłem "Smaki Chabówki".

Sierpniowa zbiórka elektrośmieci

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 13:05

MSZANA DOLNA: W dniu 7 sierpnia w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.

Wypadek na Zaborni

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 09:03

Do wypadku doszło koło stacji paliw na skrzyżowaniu ulicy Kilińskiego z zakopianką, gdy kierowca samochodu Renault, jadąc wraz z przyczepą w kierunku Nowego Targu, nie zachował należytej ostrożności.

Turystce ukradziono drogi aparat

Niedziela, 5 sierpnia 2012 17:32

RABKA-ZDRÓJ: Tylko na pięć minut (godz. 19.40- 19.45) 30-letnia turystka z Kolbuszowej pozostawiła bez opieki swój aparat fotograficzny marki Nikon. Nim się obejrzała - sprzętu już nie było. Ktoś niepostrzeżenie go sobie przywłaszczył, wykorzystując nieuwagę kobiety. Do zdarzenia doszło przy ulicy Orkana.