• Wtorek, 22 października 2019
  • Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Informacje

Urzędnicy z Mszany Dolnej dopingowali w Jakuszycach Justynę Kowalczyk

Data: 20 lutego 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1554

Grupa kibiców złożona z pracowników Urzędu Gminy zjawiła się na Polanie Jakuszyckiej w piątek, 17.02., na eliminacjach sprintu na 1500 m., by dopingować swoją rodaczkę, pochodzącą z Kasiny Wielkiej Justynę Kowalczyk.

Warunki pogodowe były fatalne, przenikliwe zimno, padający śnieg - natomiast trasy narciarskie były znakomicie przygotowane. Kilkutysięczna widownia dopingowała wszystkie zawodniczki i zawodników z całej czołówki światowej.
Kibice z całej Polski, ale także z naszych stron, żywo reagowali na przebiegające obok nas zawodniczki i zawodników.
Po zakwalifikowaniu się do ćwierćfinału Szymańczak, Jaśkowiec i Kowalczyk nasze nadzieje zostały mocno rozbudzone. Nasza faworytka w swoim biegu ćwierćfinałowym pokonała Bjoergen, ale niestety obie wspaniałe zawodniczki nie zakwalifikowały się do półfinału. Bieg finałowy wygrała Szwedka, Ingemarsdotter. Z nadziejami czekaliśmy na sobotę, kiedy to Justyna Kowalczyk w pięknym stylu pokonała wyraźnie Bjoergen i Johaug, wygrywając bieg na 10 km stylem klasycznym. Dla nas wszystkich były to niesamowite wrażenia, ponieważ oglądanie biegów na żywo robi ogromne wrażenie, którego nie da się porównać do transmisji telewizyjnej.

Bolesław Żaba

Galeria zdjęć

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

obcy
21.02.2012 22:00
IP: 46.204.70.50

a pomnik to jej kiedy wystawicie???????????????