• Sobota, 31 października 2020
  • Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

Informacje

Opieka całodobowa wróciła do Rabki

Data: 2 września 2011, Piątek / Ilość wyświetleń: 8350

Od 1 września mieszkańcy gmin Rabka-Zdrój, Raba Wyżna i Spytkowice nie muszą już w nocy, niedzielę i w dni świąteczne, w przypadku wystąpienia nagłych dolegliwości zdrowotnych, jeździć aż do Mszany Dolnej lub Jordanowa, żeby uzyskać lekarską pomoc. Po ponad półrocznym sporze Narodowy Fundusz Zdrowia w Krakowie podpisał w końcu kontrakt z POZ w Rabce-Zdroju doktora Jacka Pawlika na opiekę całodobową. Ambulatorium czynne jest od wczoraj w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju.

W rozesłanym przed chwilą komunikacie czytamy "Od 01-09-2011r. nocna i świąteczna opieka medyczna lekarzy rodzinnych jest zabezpieczana przez NZOZ „Przychodnia” w Rabce – Zdroju a miejsce udzielania świadczeń to Ambulatorium Ogólne (pomieszczenia Poradni Chirurgicznej) w Szpitalu Miejskim w Rabce Zdroju, ul. Słoneczna 3.

Ambulatorium jest czynne od godz. 18.00 do 8.00 w dni powszednie oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta. Dodatkowo w soboty od godz. 8.00 do godz. 12.00 jest czynne ambulatorium w Ośrodku Zdrowia w Rabie Wyżnej.

Świadczenia pielęgniarek środowiskowych w soboty, niedziele i święta (iniekcje-zastrzyki) proszę zgłaszać do dnia poprzedzającego wykonanie świadczenia w formie pisemnej (kopie zleceń na zabiegi) do siedziby NZOZ „Przychodnia” w Rabce, ul. Poniatowskiego 6 lub faxem na nr 182676515.

Telefon dostępowy do lekarza dyżurnego: 604 901 902".

mr/