Informacje

Przygniecenie traktorzysty w Rabie Niżnej

Wtorek, 6 grudnia 2011 18:36

5 grudnia około godziny 15:30 w masywie leśnym położonym w Rabie Niżnej, podczas prac leśnych ciągnik rolniczy przygniótł traktorzystę, którym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w rabczańskich schroniskach

Wtorek, 6 grudnia 2011 13:37

Schroniska na Luboniu Wielkim, Maciejowej i Starych Wierchach wezmą udział w Ósmym Karpackim Finale WOŚP, który odbędzie się 8 stycznia 2012 roku.

Prawie pusta sala na spotkaniu autorskim w rabczańskim MOK-u

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 20:16

Wydarzenia kulturalne organizowane przez ośrodki kultury, często ważne, odkrywające dla świata niezwykłe zjawiska czy nietuzinkowych ludzi, mają zwykle nieliczną widownię. Ale dzisiejsze spotkanie autorskie w Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju z debiutującą pisarką Renatą Klamerus z nieodległych Spytkowic, ustanowiło niechlubny rekord. Przyszło na nie... kilka osób. Autorka, która przyjechała promować swoją baśń pt. "Tami z krainy pięknych koni" wystąpiła przed prawie pustą salą.

Zostań św. Mikołajem - charytatywna impreza w Spytkowicach

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 14:19

W Spytkowicach odbył się już kolejny raz Finał Akcji "Zostań Świętym Mikołajem", zorganizowany przez wójta gminy Franciszka Sidełko i Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Senatora RP Stanisława Koguta.

I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej: wygrał szczytny cel

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:50

I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej "Siatkarze dzieciom" przeszedł już do historii. Kapitalna atmosfera, kibice na trybunach i znakomici sportowcy, to tylko ułamek tego, co się działo tego dnia.

Niekorzystne zmiany w zasiłkach dla bezrobotnych z powiatu limanowskiego

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:39

Bezrobotni mieszkańcy powiatu limanowskiego, którzy zarejestrują się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej po 1 stycznia 2012 roku, będą pobierać zasiłek dla bezrobotnych tylko przez pół roku, choć do tej pory przyznawany był im na rok.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w gminie Mszana Dolna

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:25

Wójt Gminy Mszana Dolna informuje mieszkańców o możliwości bezpłatnego przekazania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniach 14 oraz 15 grudzień.

Rabka-Zdrój: 100 tysięcy złotych na sport

Niedziela, 4 grudnia 2011 15:43

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło ogłosiła doroczny konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, w szczególności na: szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizację zawodów sportowych, organizację imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój, organizację imprez sportowych o lokalnym i ogólnopolskim znaczeniu, turystycznych oraz rekreacyjnych każdego szczebla oraz promujących gminę.

Nowe ceny za wodę i ścieki w Rabce-Zdroju

Niedziela, 4 grudnia 2011 15:30

Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe stawki za zaopatrzenie w wodę i za odprowadzanie ścieków na 2012 rok. Usługi oczywiście zdrożały.

Będą kolejni podejrzani w sprawie korupcji w rabczańskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej

Piątek, 2 grudnia 2011 15:51

Jak informuje "Tygodnik Podhalański" w najbliższym czasie zarzuty usłyszą kolejne osoby. - Oczywiście nie mogę ujawnić personaliów potencjalnych podejrzanych. Potwierdzam, że śledztwo się rozwija. Zgromadzone dowody pozwalają postawić zarzuty kolejnym osobom - mówi w rozmowie z gazetą prokurator Beata Stępień-Warzecha, rzecznik sądeckiej prokuratury.