• Wtorek, 23 października 2018
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Informacje

Pijana mieszkanka Rabki-Zdroju spowodowała kolizję i uciekła

Środa, 9 maja 2012 15:00

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 15 w Rabce-Zdroju. Jak podaje policja, kierująca samochodem marki Mazda kobieta, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, uderzyła w samochód marki Volkswagen kierowany przez inną mieszkankę Rabki-Zdroju.

Strażackie święto i nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w Olszówce

Środa, 9 maja 2012 11:19

Druhowie strażacy z Olszówki czcząc w tym roku święto swojego patrona mieli szczególny powód do radości, bowiem jednostka OSP wzbogaciła się o samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Midliner.

Majowy weekend z rugby, czyli RC Gorce Raba Niżna w akcji

Środa, 9 maja 2012 10:07

Juniorzy z Raby Niżnej wyjechali do Sochaczewa aby walczyć w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby. Zadanie swoje wykonali zajmując drugie miejsce w stawce 9 ekip i pewnie awansowali do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Poznaniu 16 czerwca.

Plener na skwerze

Środa, 9 maja 2012 09:47

Rada Miejska Rabki-Zdroju zabezpieczyła środki na Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski „Baśnie Gór”, dzięki czemu jego organizator, artysta-rzeźbiarz Piotr Bies, rozpoczął przygotowania do tego niecodziennego wydarzenia. Znane są już szczegóły pleneru. Cztery wielkie, kamienne rzeźby, przedstawiające postacie z baśni i bajek, staną na skwerze przed przychodnią przy ulicy Poniatowskiego.

Odwiedź Rabkoland i pojedź do Kopernika - konkurs trwa

Środa, 9 maja 2012 09:07

Każda z klas, która wzięła udział w konkursie "Czy znasz order uśmiechu?" i odwiedzi Muzeum Orderu Uśmiechu w Rabkolandzie do 30 września 2012 r. weźmie udział w losowaniu nagrody głównej, którą jest wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Złote Kierpce dla Majeranków, Brązowe dla Robcusi

Wtorek, 8 maja 2012 18:58

Majeranki z Chabówki i Robcusie z Rabki-Zdroju wzięły udział w III Tatrzańskim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbył się w niedzielę, 6 maja, w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem. W konkursie wzięło udział ogółem 14 grup z Podhala.

Nieuczciwy handlarz bydłem skazany

Wtorek, 8 maja 2012 15:36

Handlarz, który skupywał bydło od rolników z Podhala m.in. Skawy oraz okolic Mszany Dolnej, ale za nie nie płacił, został skazany na rok i 9 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Musi też naprawić wszystkie szkody, które wyrządził.

Gimnazjum w Ponicach będzie patronowała Antonina Zachara-Wnękowa

Wtorek, 8 maja 2012 15:00

Gimnazjum w Ponicach wybrało sobie patrona. Społeczność szkolna zdecydowała, że tak samo jak w przypadku miejscowej szkoły podstawowej, z którą tworzy Zespół Szkół, będzie nim rabczańska poetka Antonina Zachara-Wnękowa.

Mszana Dolna: co najmniej trzech kandydatów stoczy bój o mandat radnego

Wtorek, 8 maja 2012 08:58

7 maja minął termin zgłaszania do Państwowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu komitetów wyborczych, które zamierzają wystawić swoich kandydatów w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Mszana Dolna zarządzonych na 24 czerwca. Do PKW wpłynęły zgłoszenia od trzech komitetów, są to: KWW "Dla Mszany", KWW "Po pierwsze Mszana" oraz KWW "Czas zmiany". Oznacza to, że o mandat po zmarłym radnym Stanisławie Dziętle ubiegać się będzie co najmniej trzech kandydatów.

Kierował po alkoholu

Wtorek, 8 maja 2012 08:48

Wczoraj o godzinie 16:20 w Rabie Wyżnej policjanci Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju dokonali zatrzymania mieszkańca Raby Wyżnej, który kierował samochodem marki Mitsubishi będąc po użyciu alkoholu - w dwóch kolejnych badaniach miał 0,22 i 0,20 promila.