• Czwartek, 13 grudnia 2018
  • Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Informacje

Podhalańsko-Orawski Dzień Jedności Apostolskiej

Wtorek, 12 czerwca 2012 09:09

16 czerwca do Parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju przyjeżdżają Grupy Apostolskie z 10 parafii z Podhala i Orawy.

Lekkoatletyka dziewcząt i chłopców

Poniedziałek, 11 czerwca 2012 19:05

W Kasinie Wielkiej, przy Zespole Placówek Oświatowych - Budynek A, odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców.

Ćwiczenia strażackie na terenie banku

Poniedziałek, 11 czerwca 2012 17:12

23 czerwca o godz. 14.oo na Placu Targowym w Rabce-Zdroju odbędą się ćwiczenia z udziałem jednostek OSP z terenu gminy, jednostek zaproszonych oraz Państwowej Straży Pożarnej z Rabki-Zdroju.

Pieniądze na sport

Poniedziałek, 11 czerwca 2012 15:41

RABKA-ZDRÓJ: Urząd Miejski ogłosił konkurs ofert na realizację w okresie VII - XI 2012 zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w dyscyplinach: piłka nożna, lekkoatletyka, snowboard, narciarstwo biegowe, a w szczególności na: szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizację zawodów sportowych, organizację imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój oraz organizację imprez sportowych oraz rekreacyjnych o lokalnym i ogólnopolskim znaczeniu, każdego szczebla oraz promujących gminę.

Wielki test języka angielskiego w rabczańskim amfiteatrze

Poniedziałek, 11 czerwca 2012 13:38

W niedzielę 1 lipca (o godz. 16:00) w nowo otwartym Amfiteatrze przy ul. Chopina mieszkańcy Rabki-Zdrój napiszą Wielki Test Języka Angielskiego. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, które w tym samym czasie odbywać się będzie w kilkudziesięciu miastach Polski. W Rabce-Zdroju do do akcji testowania Polaków, jako organizator lokalny, przystąpiło Europejskie Centrum Językowe Summit.

Gwiazda dla Wieczorkowskich?

Niedziela, 10 czerwca 2012 14:04

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło poinformowała, że budynek dawnej restauracji Gwiazda przy ul. Parkowej, który został niedawno przejęty przez miasto, zostanie wystawiony na sprzedaż, a prawo jego pierwokupu będzie miała rodzina Wieczorkowskich, dawni właściciele obiektu.

Gmina zmienia plan: centrum narciarstwa biegowego w Lubomierzu zamiast w Kasinie Wielkiej?

Niedziela, 10 czerwca 2012 13:01

Upada wielki projekt poprzedniego wójta gminy Mszana Dolna Tadeusza Patality - Europejskie Centrum Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Kasinie Wielkiej. Obecne władze centrum narciarstwa biegowe planują stworzyć w Lubomierzu na kilku hektarach ziemi, które zamierzają kupić w Lubomierzu-Rzekach.

Taneczne wakacje z uczestnikami You can dance w Rabce-Zdroju!

Sobota, 9 czerwca 2012 12:07

Grupa Royal, przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, przygotowuje dla dzieci, młodzieży, ale nie tylko, bo oferta otwarta jest dla wszystkich, nie lada atrakcję na zbliżające się wakacje. Otóż od 4 lipca do31 sierpnia odbywały się będą w Parku Zdrojowym i Pod Muszą warsztaty taneczne, które poprowadzą finaliści pierwszej edycji niezwykle popularnego programu „You can dance”.

Strefa kibica Euro 2012 w Folwarku Stara Winiarnia

Piątek, 8 czerwca 2012 09:51

Na czas polsko-ukraińskich Mistrzostw Europy XVI-wieczny kasztel przygotował dla kibiców piłki nożnej wiele atrakcji, a przede wszystkim możliwość wspólnego kibicowania w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

Procesja Bożego Ciała w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Czwartek, 7 czerwca 2012 16:55

Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Rabki-Zdroju w dorocznej Procesji Bożego Ciała. Przewodniczył jej ks. Dariusz Pacula, proboszcza parafii pw. św. Teresy. Po drodze wierni modlili się przy ołtarzach, które stanęły koło starej straży, Zakładu Przyrodoleczniczego, pod willą Warszawa i przy kościele św. Teresy.