Informacje

Ulicami Rabki-Zdroju przeszedł Orszak Trzech Króli (zdjęcia i video)

Data: 6 stycznia 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 4604

Mimo siarczystego mrozu, który szczypał w policzki, kilkuset rabczan i wypoczywających w Rabce-Zdroju turystów, wzięło udział w zorganizowanym kolejnym rok z rzędu Orszaku Trzech Króli.

Wydarzenie to rozpoczęła msza święta, z oprawą muzyczną przygotowaną przez kapelę góralską i scholę, którą w kościele św. Teresy odprawił ks. proboszcz Dariusz Pacula. Po mszy uczestnicy orszaku, z muzyką Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan i Orkiestry Dętej OSP, przeszli do Amfiteatru. Większość miała na głowie okolicznościowe, papierowe korony, część dźwigała flagi, a dzieci wymachiwały balonami. Po drodze śpiewali kolędy.

Pod muszlą uczestnicy orszaku obejrzeli jasełka przygotowane przez zespół Robcusie i Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju. Ogromną popularnością cieszyli się trzej królowie, za których przebrali się Wiktor Zachwieja, Edward Żarnowski i Kazimierz Zapała (członkowie władz Związku Podhalan), z którymi wiele osób robiło sobie pamiątkowe zdjęcia.

Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie.

Organizatorami orszaku byli: Parafia Św Teresy, Burmistrz Rabki-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury i Fundacja Trzech Króli.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

OjDyro
08.01.2017 18:27

Co by tu nie gadać - czcimy 3 króli. Święto państwowe. Marsze uliczne. Ale rodzina pańska to byli uchodźcy. To tak dla pamięci.

emeryt
08.01.2017 12:40

Zarnowski tylko się po imprezie dobrze umyj - bo chyba oglądasz telewizję i widzisz jak w ostatnim czasie narasta w społeczeństwie niechęć do koloru innej skóry ...

Paweł
07.01.2017 18:39

Robert Wójciak, nieładnie kobiety stoją, a ty siedzisz.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »