Informacje

Niedzielny pożar (zdjęcia)

Data: 9 stycznia 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2644

W niedzielę na osiedlu Kumorówka w Rabie Wyżnej wybuchł pożar domu mieszkalnego.

Gdy strażacy dojechali na miejsce, ogień obejmował już całe poddasze mieszkalne budynku. - Po pierwszym rozpoznaniu naszego dowódcy zostały odcięte wszelkiego rodzaju media z budynku, następnie zostali wprowadzeni strażacy w aparatach ochronnych dróg oddechowych w celu gaszenia pożaru od wewnątrz - relacjonują druhowie z OSP Raba Wyżna.

Strażacy wyposażeni w sprzęt burzący rozpoczęli rozbiórkę spalonych elementów drewnianego budynku w celu dogaszenia wszystkich zarzewi ognia. Rozebrać też poszycie dachowe i usunęli przepalone elementy konstrukcyjne oraz dokładnie je przelali. Właściciel budynku źle się poczuł. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Ratownicy udzielili mężczyźnie pomocy, a następnie został on przetransportowany do szpitala.

Źródło: OSP Raba Wyżna / fot. OSP Rdzawka, OSP Raba Wyżna

Galeria zdjęć

Komentarze

St
13.01.2017 21:26

@królik, prąd na przyłączu odłącza pogotowie energetyczne. Do czasu jego przyjazdu są dwa wyjścia- wyłączyć zasilanie dla rejonu albo nie gasić. Nikt nie zaryzykuje gaszenia pod prądem. Tak było zawsze i wszędzie, tak samo musiało być przy innych pożarach w ostatnich dniach na Podhalu. Włączenie zasilania dla rejonu następuje po potwierdzeniu przez pracowników energetyki odłączenia budynku.

królik
11.01.2017 12:03

Szkoda że nie pomyśleli żeby odciąć zasilanie tylko od płonącego budynku tylko wyłączyli całą miejscowość. Genialny pomysł biorąc pod uwagę jaka panowała wtedy temperatura. I nie chodzi o to że ktoś zmarznie w domu tylko o to, że piece wyładowane węglem zostają pozbawione zasilania, nie pracuje pompa CO,piec momentalnie gotuje wodę. Swoim nieprzemyślanym zachowaniem straż generuje możliwość pożaru lub/i wybuchu pieca w 80% domów. A wystarczyło odłączyć miejscowość, odciąć linki ze słupa i włączyć prąd. Zajmie to 10 min max. A tak to skończyłem z zadymionym domem i popękanymi płytkami w kotłowni na które musiałem wygarnąć żar z pieca.

Osp
11.01.2017 11:53

Bo w Rabce jest dla Rabki a u was macie swoją. Jak zlikwidujecie u siebie OSP to będzie Rabka do was jeździć.

Rabianin
10.01.2017 09:46

kto mi odpowie dlaczego zawodowa straż pożarna w Rabce, która siedzi przygotowana na miejscu,ma 5 min drogi do Raby Wyżnej ,już do kolejnego pożaru przyjezdża później niż OSP,gdzie chłopaki muszą dojechać z własnych domów,ubrać się, wyjechać...i dojechać na miejsce sprzętem?

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »