• Czwartek, 13 grudnia 2018
  • Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Informacje

Była dyrektorka nie czuje się winna samobójstwa nauczycielki, ale nie będzie startować w konkursie na dyrektora szkoły w Podobinie

Piątek, 11 maja 2012 10:27

Piotr Augustyn, adwokat byłej dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie (gmina Niedźwiedź) poinformował, że jego klientka odwoła się od kwietniowego wyroku Sądu Rejonowego w Limanowej, który uznał ją winną mobbingu i przyczynienia się do samobójstwa 47-letniej nauczycielki oraz skazał na karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniu na okres próby wynoszący 5 lat. Tymczasem wójt gminy Niedźwiedź Janusz Potaczek ogłosił konkurs na stanowisko dyrektor szkoły.

Mszana Dolna: akcja sprzątania gminy - darmowe worki na szkło, plastik i metal

Piątek, 11 maja 2012 09:58

Mszański urząd gminy apeluje: niech akcja "Sprzątania gminy- wiosna 2012" nie obejmuje jedynie dzieci w szkołach, ale wszystkich mieszkańców.

Wizyta delegacji Mszany Dolnej w Barcelonie

Piątek, 11 maja 2012 08:56

Co może łączyć Mszanę Dolną ze stolicą Katalonii, Barceloną ? Na tak postawione pytanie, większość z nas odpowie - nic, absolutnie nic. Pewnie wielu fanów w naszym mieście ma FC Barcelona, może ktoś z mieszkańców Mszany Dolnej "za chlebem" zawędrował właśnie w te strony, ale innych, bardziej oficjalnych związków z Katalonią szukać na próżno.

Czy gokarty to prawdziwy czy wydumany problem Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju?

Czwartek, 10 maja 2012 16:14

Są różne opinie w tej sprawie, nawet wśród radnych i urzędników. Jednym jeżdżące po parkowych alejach gokarty przeszkadzają, innym nie. Rada Miejska podczas ostatniej sesji ponownie dyskutowała, jak zmienić lub doprecyzować regulamin korzystania z Parku Zdrojowego, aby zakaz poruszania się po nim gokartów, z wyjątkiem wyznaczonych miejsc, był respektowany.

Wyścig kolarski zatrzyma ruch w uzdrowisku

Czwartek, 10 maja 2012 15:28

W najbliższą sobotę (12 maja) w południe zostanie zablokowany ruch na na ul. Chopina, Jana Pawła II, Kasprowicza i Sądecka. Między 11.30 a 12.00 przejadą tędy kolarze 50. Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Poręba Wielka: ewakuacja w szkole

Czwartek, 10 maja 2012 15:25

Dziś około godz. 9 rano w Porębie Wielkiej robotnicy prowadzący prace ziemne przy miejscowej szkole uszkodzili rurę z gazem. W związku z awarią ewakuowano wszystkich uczniów i nauczycieli. Na szczęście skończyło się na strachu.

Tir zabójca: druga ofiara śmiertelna wypadku w Lubomierzu

Czwartek, 10 maja 2012 15:24

Wzrósł tragiczny bilans wypadku samochodowego do którego doszło 7 maja w Lubomierzu. W krakowskim szpitalu zmarła druga ofiara, 48-letnia pasażerka VW Passata. Wcześniej, w wypadku zginął na miejscu zginął 54-letni kierowca, mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju.

Konferencja bibliotekarzy w Rabie Niżnej

Czwartek, 10 maja 2012 15:14

Na rozpoczęcie dorocznego „Tygodnia Bibliotek” w Bibliotece Publicznej w Rabie Niżnej odbyła się Konferencja Bibliotekarzy Powiatu Limanowskiego połączona z obchodami „Dnia Bibliotekarza”.

Finał przeglądu teatru religijnego odbędzie się w Rabce-Zdroju

Czwartek, 10 maja 2012 15:11

12 maja o godz 17.30 odbędzie się finał przeglądu teatru religijnego. Z Diecezji Krakowskiej do ścisłego finału zakwalifikowano 7 przedstawień. W sobotę dowiemy się które przedstawienie będzie nagrodzone pierwszym miejscem. Parafia Marii Magdaleny w Rabce Zdroju ma zaszczyt być gospodarzem finału tego przeglądu. Organizatorem przedsięwzięcia są Grupy Apostolskie Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na galę rozdania nagród - informuje ks. Włodzimierz Kurek.

Japoński Dzień Dziecka - podsumowanie

Środa, 9 maja 2012 15:37

RABKA-ZDRÓJ: I już po wszystkim… Czwarty Japoński Dzień Dziecka przeszedł do historii. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć program tak, aby nasza impreza trwała nie jeden, ale trzy dni. Członkom Akademii Sztuk Walki TENGU nie udałoby się to bez pomocy ponad 30 wolontariuszy z II L.O. im ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju. W programie imprezy były m.in.: wykłady, warsztaty, treningi, gry, zabawy, pokazy filmów i konkursy.