• Piątek, 21 września 2018
  • Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Informacje

Mszana Dolna: wraca temat specjalistyki - propozycja dla Osmedu na razie bez odzewu

Czwartek, 2 lutego 2012 12:23

Nie ma co liczyć na to, że mszański ośrodek zdrowia otrzyma kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia na tzw. specjalistykę. Kontrakt na usługi lekarzy specjalistów otrzymał już bowiem mieszczący się w Rynku niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Osmed. - Drugiej specjalistyki NFZ miastu nie przyzna - powiedział na sesji burmistrz Tadeusz Filipiak. Po skargach mieszkańców na tragiczne warunki lokalowe panujące w Osmedzie, burmistrz zaproponował NZOZ-owi prowadzonemu przez Agnieszkę Cichoń gabinety w miejskim ośrodku zdrowia przy ul. Matejki. Ale odpowiedzi nie otrzymał.

Biuro Obsługi Klienta nieczynne

Czwartek, 2 lutego 2012 11:50

MSZANA DOLNA: Mieszkańcy i radni pytają, dlaczego dobrze funkcjonujące w Urzędzie Miejskim Biuro Obsługi Klienta, jest od pewnego czasu nieczynne.

Mszana Dolna: zajęcia w szkołach odwołane z powodu silnego mrozu

Czwartek, 2 lutego 2012 11:46

W porozumieniu z dyrektorami obu miejskich szkół, jutrzejsze (piątkowe - red.) zajęcia zostają odwołane. Silny mróz (dziś w Mszanie było od -26 do nawet -28 stopni Celsjusza) to główny i jedyny powód zawieszenia zajęć w obu miejskich zespołach szkół - poinformował przed południem burmistrz Mszany dolnej Tadeusz Filipiak.

Opłatkowe spotkanie Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Mszanie Dolnej

Środa, 1 lutego 2012 17:08

Kiedy rok temu buldożery i wielkie kopary wkroczyły na tereny dawnej "komunalnej" emerytom i rencistom świat się "zawalił" - w gruzach legł bowiem budynek w którym na piętrze swoje biuro miał Polski Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie Dolnej - organizacja niezwykle prężna i aktywna, skupiająca w swoich szeregach starszych mieszkańców z Mszany Dolnej, ale i wszystkich miejscowości mszańskiej gminy i sąsiadów z nieodległego Niedźwiedzia, Poręby Wielkiej, Koniny, Podobina i Poręby Górnej.

Kampania promująca ideę transplantologii w ZS nr 1 w Mszanie Dolnej

Środa, 1 lutego 2012 16:57

Zespół Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej - jako jedna z zaledwie 30 małopolskich szkół ponadgimnazjalnych - bierze udział w Kampanii "Drugie Życie", promującej ideę transplantologii. Przygotowaniem i koordynacją całego projektu zajmują się pani Elżbieta Sowa (nauczyciel biologii) oraz pani Ewa Diduszko (nauczyciel geografii). Program jest wprawdzie przedsięwzięciem długofalowym, ale za jego kulminacyjny punkt można uznać wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.

Miś Tymoteusz Rym Cim Ci - popularny spektakl stworzony w Rabce ma już 10 lat

Środa, 1 lutego 2012 16:50

Spektakl "Miś Tymoteusz Rym Cim Ci" - sztuka autorstwa Jana Wilkowskiego - w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego, zrealizowany w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju brawurowo zawładnął tą sceną, stając się jej sztandarowym spektaklem. Spektakl jest grany bez przerwy od 09 lutego 2002 roku, kiedy to odbyła się jego premiera. Za kilka dni tytuł osiągnie swoje dziesięciolecie - dokładnie w dniu 09.02.2012 roku.

I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ziemi Zagórzańskiej

Wtorek, 31 stycznia 2012 20:21

Staraniem trzech samorządów - gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź oraz miasta Mszana Dolna, które wystąpiło w roli gospodarza - zorganizowano i rozegrano w miniony weekend I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ziemi Zagórzańskiej. W kategorii juniorów najlepszy okazał się zespół Orkan I Niedźwiedź, w kategorii seniorów wygrał Turbacz I Mszana Dolna.

Akcja plakatowa poświęcona pamięci majora Józefa Kurasia

Wtorek, 31 stycznia 2012 15:40

RABKA-ZDRÓJ: Działacze Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale z Rabki i okolic przeprowadzili akcję plakatową na terenie swojego miasta.

Wystawa na temat legendarnego komiksu Papcia Chmiela w rabczańskim MOK-u

Wtorek, 31 stycznia 2012 14:23

"TYTUS - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A’Tomka" - to tytuł wystawy, która w piątek 3 lutego zagości w Galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju (wernisaż o godz. 17).

Parafialne Jasełka w Rabce-Zdroju

Wtorek, 31 stycznia 2012 14:21

W niedziele 15 i 29 stycznia 2012 roku w parafii Marii Magdaleny w budynku parafialnym "Rabcio" odbyły się parafialne Jasełka.