• Wtorek, 19 marca 2019
  • Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Informacje

Urodziny klubu Strefa 1 (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 13:01

RABKA-ZDRÓJ: W sobotę odbyła się impreza z okazji pierwszych urodzin Klubu Strefa1 mieszczącego się przy basenie. Impreza trwała cały dzień. Od godz. 10 do 19 na terenie basenu odbywały się liczne zawody oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.

W Skawie otwarto plac zabaw dla dzieci (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 10:33

W niedzielę przy ośrodku zdrowia otwarto nowoczesny plac zabaw dla dzieci. W uroczystości udział wzięli m.in. starosta nowotarski Krzysztof Faber, wójt gminy Andrzej Dziwisz, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Stachura oraz radni, przedstawiciele sołectwa i mieszkańcy. Po przecięciu wstęgi plac poświecił ks. proboszcz Piotr Kadela.

Manifestacja PiS-u w Rabce-Zdroju. Senator Stanisław Kogut: Polską rządzą masoni! Rabka umiera, bo układy, rozdają stołki własnym dzieciom (zdjęcia)

Niedziela, 19 sierpnia 2012 20:10

Około pięciuset członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, klubów Gazety Polskiej oraz Radia Maryja, wzięło udział w marszu zakończonym manifestacją w obronie Telewizji Trwam. W manifestacji wzięli też udział regionalni liderzy partii - senator Stanisław Kogut, posłanka Anna Paluch, senator Bogdan Pęk i b. senator Tadeusz Skorupa. Manifestację poprowadził rabczański działacz klubu "Gazety Polskiej" Jacek Klinowski. Obecny był również nowotarski radny PiS Michał Borzęcki.

Obrazy Aleksandry Maciaszek w MOK-u. Sentymentalny powrót do dawnej Rabki (zdjęcia)

Sobota, 18 sierpnia 2012 22:55

RABKA-ZDRÓJ: 22-letnia rabczanka Aleksandra Maciaszek zaprezentowała w galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury swoje 24 akwarele i akryle. Tytuł wystawy to "W Zdroju przed laty". Goście wernisażu byli zachwyceni talentem młodej artystki.

Czyj posąg powinien stanąć na mszańskim rynku?

Sobota, 18 sierpnia 2012 20:37

MSZANA DOLNA: Na świeżo zrewitalizowanym rynku stanął kamienny cokół. Na razie jest pusty i nie wiadomo, kto - lub co - na nim stanie. - To państwo podejmiecie decyzję, komu ten cokół będzie należny. Czeka na kogoś godnego - powiedział, zwracając się do miejskich radnych, burmistrz Tadeusz Filipiak. Jednak żadne propozycje nie padły.

XIII Mistrzostwa Polski w jeździe na mobilnych muszlach klozetowych (zdjęcia)

Sobota, 18 sierpnia 2012 18:16

RABKA-ZDRÓJ: 25-letni Michał Michalczyk z Daleszyc został mistrzem Polski 2012 w jeździe na mobilnych muszlach klozetowych, podczas zawodów rozegranych dziś na terenie Rabkolandu w Rabce-Zdroju. Za zwycięstwo otrzymał 300 złotych, puchar, dyplom i zegar-gadżet. Mistrzowie mają też gwarantowany wpis do XII Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Inwestycje drogowe w Mszanie Dolnej zakończone

Sobota, 18 sierpnia 2012 15:56

Miastu Mszana Dolna kolejny raz udało się pozyskać środki finansowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Za te pieniądze wyremontowane zostały dwie miejskie ulice - Marii Konopnickiej i Cmentarna. Na tym samym inwestycyjnym ogniu udało się "upiec" jeszcze jedną pieczeń - z własnych środków wykonany został nowy chodnik wzdłuż ogrodzenia ZSM nr 1 przy ul. H.Sienkiewicza.

Jest wizualizacja nowego stadionu miejskiego, nie ma pieniędzy na jego przebudowę (film)

Sobota, 18 sierpnia 2012 14:41

MSZANA DOLNA. Burmistrz Tadeusz Filipiak pokazał na sesji Rady Miasta wizualizację stadionu miejskiego, czyli jak mógłby wyglądać po przebudowie. Mógłby, gdyby były na to pieniądze, których nie ma. Chodzi o około 2 miliony złotych, bo na taką kwotę opiewa kosztorys.

Pożar w Ponicach

Piątek, 17 sierpnia 2012 11:24

W nocy około godz. 23 w Ponicach wybuchł pożar. W ogniu stanęła drewniana stodoła, która spaliła się niemal doszczętnie. Pozostał tylko szkielet i kamienna podmurówka. W środku były maszyny rolnicze. Pożar gasiło ponad 50 strażaków. Akcja zakończyła się tuż po północy.

Drugie wydanie Słownika Biograficznego Rabki

Piątek, 17 sierpnia 2012 09:43

Ukazał się drugi, uzupełniony i znacznie rozszerzony Słownik Biograficzny Rabki. Słownik powiększył się o ponad dziewięćdziesiąt biogramów.