Informacje

Straż Miejska w Rabce-Zdroju podsumowała rok 2016

Data: 10 stycznia 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1181

W roku 2016 rabczańscy strażnicy podejmowali interwencje oraz wykonywali czynności wyjaśniające 1265 razy. Przeprowadzono 318 kontroli posesji, sprawdzając realizację przepisów Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, pod kątem spalania śmieci w instalacjach CO przeprowadzono 164 kontrole. Skontrolowano zakłady produkcyjne 60 zakładów produkujących obuwie, 17 zakładów produkujących meble.

- Interwencje w sprawie spożywania alkoholu i naruszania przepisów o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi - 51, osoby te odwieziono do miejsca zamieszkania lub przekazano Policji - informuje komendant Kazimierz Zapała. - Akcja Znicz, Bezpieczna droga do szkoły, Bezpieczne wakacje, to 66 wspólnych patroli w ramach współpracy i współdziałania z funkcjonariuszami Policji.

94 interwencje w sprawie bezpańskich psów, w tym 10 zwierząt oddano do schroniska. W 72 przypadkach odnaleziono właściciela lub znaleziono nowy dom dla psa lub kota. W ponad 10 przypadkach zwłoki zwierząt utylizowano po wcześniejszym skorzystaniu z usługi instytucji weterynarza.

W 2016 roku Straż Miejska zabezpieczała wszystkie imprezy organizowane przez samorząd lub podległe jednostki, oraz pełniła dyżury przez cały okres wakacyjny w soboty i niedziele. W okresie jesienno-zimowym na bieżąco przyjmowała zgłoszenia o podejrzeniu spalania odpadów w piecach CO.

Oprac. (mr)

Komentarze

kuracjusz
13.01.2017 22:56

Komendatowi to najlepiej wychodzi rola celebryty na wszelkich imprezach gminnych więc może rozwiązać straż i zatrudnić komendanta w tej roli po co chłopina się ma męczyć na dwóch etatach.

też zatruwany mieszkaniec
11.01.2017 11:46

zatruwany mieszkaniec - jesteś głupi.

mieszkaniec
11.01.2017 00:18

Żule zapijaczone zaczepiają ludzi ale straż miejska jest bezsilna. Po co nam taki sztuczny twór którego utrzymanie kosztuje podatników nie małe pieniądze.

hanka55
10.01.2017 16:27

Szacunek! Zawsze można na Was liczyć.

zatruwany mieszkaniec
10.01.2017 12:29

A ile stwierdzono nadużyć i ile wypisano mandatów w tych 164 kontrolach?Bo jak widać nic lub niewiele te kontrole dały.Przykładowo w Niemczech za każde takie przestępstwo sprawca dostałby przynajmniej kilka tysięcy euro tak że do końca swoich dni by to zapamiętał a tu w większości przypadków zakończyło się zapewne posiadówką przy kawie i pouczeniu jak i kiedy mają palić żeby nikt nie widział .

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »