Informacje

Kasinczanie otworzyli swoje serca (zdjęcia)

Data: 11 stycznia 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 1143

Silny mróz nie zniechęcił kasinczańskiej społeczności do udziału w spotkaniu bożonarodzeniowym, które odbyło się 8 stycznia w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej.

Wśród zgromadzonych nie zabrakło dyrektor Anny Piwowarskiej, wicedyrektor Krystyny Rutkowskiej - Topinek, pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a także mieszkańców Kasinki Małej, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów.

Wspólne kolędowanie rozpoczęli najmłodsi uczniowie, należący do zespołu regionalnego, pod przewodnictwem pani Ani – informują nauczyciele zaangażowani w akcję pomocy dzieciom z Angoli. Przybyli do nas z gwiazdą, turoniem i szopką. Swoim występem przypomnieli zapomniane regionalne kolędy. Podtrzymując zagórzańską tradycję, gwarą złożyli życzenia i sypnęli owsem na szczęście. Liczymy, że zespół będzie się rozwijał i uświetni jeszcze niejedną uroczystość.

Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników na najbardziej oryginalną laleczkę wykonaną w ramach projektu UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, dlatego kilka dni wcześniej dokonało go wieloosobowe jury pod przewodnictwem dyrektor szkoły, nauczycieli  oraz samorządu uczniowskiego. Wszystkie nagodzone i wyróżnione prace zlicytowano. Aukcja prowadzona przez Urszulę Szyrszeń wywołała wiele emocji. Hojni darczyńcy, z uśmiechem na twarzy, wielokrotnie podbijali ceny. Warto wspomnieć, że najdroższa laleczka została sprzedana  za 300 zł, kolejna za 200 zł, wiele z nich osiągnęło także wartość 100 zł i 50 zł. Łączna kwota, którą tego dnia uzyskano dzięki ofiarności ludzi to 4481 zł.

- Nie wszystkie lalki znalazły swoich właścicieli, można je jeszcze nabyć w szkole, dlatego dopiero po zakończeniu projektu podamy ostateczną kwotę. Jednak już dzisiaj dziękujemy za hojność wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyłączyli się i wsparli naszą akcję - podsumowują koordynatorzy.

Podczas spotkania bożonarodzeniowego nie mogło zabraknąć także jasełek. Przedstawienie przygotowane przez gimnazjalistów pod fachowym okiem Joanny Kubowicz, Katarzyny Filipiak, Łukasza Szlachetki i ks. Dominika Popielarczyka dodatkowo uświetnił występ absolwentek szkoły - Dominiki Marciniak oraz Katarzyny Piwowarskiej.
Po występie, nagrodzonym gorącymi oklaskami, głos zabrała dyrektor Anna Piwowarska, która podziękowała występującym uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom za chwile wzruszenia, refleksji. Swoje słowa skierowała do wszystkich przybyłych, wyrażając wdzięczność za wspólny udział w spotkaniu.

Małgorzata Łabuz, Justyna Łazorko / materiały prasowe szkoły

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »