Informacje

Zawodnicy Taekwondo z Mszany Dolnej wrócili ze Słowacji z 14 medalami

Czwartek, 24 listopada 2011 09:19

11 listopada zaprezentowali się przed własną publicznością, kilka dni później pojechali na Słowację - do Koszyc, by wystartować w Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim ILYO CAP 2011. Trener Zbigniew Karpierz zabrał na zawody 16 zawodników K.S. Turbacz Mszana Dolna. W międzynarodowych zawodach wystartowało aż 20 ekip klubowych z 8 europejskich krajów. Swoje umiejętności zaprezentowało łącznie 250 dziewcząt i chłopców.

Imieniny biblioteki w Kasinie Wielkiej

Czwartek, 24 listopada 2011 08:24

Imieniny biblioteki szkolnej, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w ZPO w Kasinie Wielkiej świętowano w tym roku pod hasłem "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia".

Udany start UKS Oset Łostówka w Małopolskiej Lidze Młodziczek

Środa, 23 listopada 2011 12:50

W minioną niedzielę w Wiśniowej piłkarki nożne z Łostówki przystąpiły do rywalizacji w Małopolskiej Lidze Młodziczek. Pierwszy występ w tegorocznych rozgrywkach ligowych wypadł obiecująco, zawodniczki UKS Oset nie przegrały żadnego meczu.

Burmistrz Tadeusz Filipiak: jestem przeciwny targowi zwierzęcemu w Mszanie Dolnej

Środa, 23 listopada 2011 11:26

Na ostatniej sesji Rady Miasta Mszana Dolna wrócił temat stworzenia na terenie miasta targowiska zwierzęcego. Na terenie obecnego targowiska co prawda odbywa się niewielki handel zwierzętami, ale jest on nielegalny.

Mszańscy radni rozdzielili ekstra pieniądze z korkowego

Środa, 23 listopada 2011 09:18

Z ok. 290 tys. zł do 330 tys. zł wzrosły wpływy z tzw. korkowego. Dodatkowe 40 tysięcy złotych radni Rady Miasta Mszana Dolna rozdzielili, na wniosek komisji antyalkoholowej, pomiędzy mszańskie szkoły, MOK i organizacje sportowe.

Burmistrz Filipiak oburzony atakami na jego osobę po tzw. aferze z piaskowcem. Internautom grozi sądem

Wtorek, 22 listopada 2011 21:59

- Jeżeli pojawi się jeszcze jeden nieprawdziwy komentarz, który będzie mnie obrażał, to skieruję sprawę do sądu. Ja sobie na takie rzeczy nie pozwolę - powiedział na sesji Rady Miasta Mszana Dolna burmistrz Tadeusz Filipiak, oburzony komentarzami zamieszczonymi na jednym z portali internetowych, w których był atakowany za tzw. aferę kamienną. Jak twierdzi - bezpodstawnie.

Tadeusz Chudecki gościł w Rabce-Zdroju

Wtorek, 22 listopada 2011 21:43

Tadeusz Chudecki, aktor telewizyjny i teatralny, a także podróżnik i autor książek o tej tematyce, był kolejnym znanym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju.

Święto Szkoły w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

Wtorek, 22 listopada 2011 18:18

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej uroczyście obchodzono Święto Szkoły. W tym roku w sposób szczególny uczczono pamięć patrona Gimnazjum - Ks. Kanonika Stanisława Urygi.

Wystartowała XII edycja Rabczańskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

Wtorek, 22 listopada 2011 18:12

Na hali Gimnazjum w Skawie ruszyły rozgrywki Rabczańskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. To już XII edycja. Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn: Luboń, Nokaut, Dream Team, Urząd Miasta, Blachy.pl, Ellena i Oldboys Wierchy Panda. Po pierwszej kolejce prowadzą Oldboys Wierchy Panda, którzy pokonali Nokaut 7:4.

Beczkowozy znowu wożą wodę do Mszany Dolnej. Rozpoczęły się wiercenia studni głębinowych

Wtorek, 22 listopada 2011 11:05

Po tym, jak wczorajszej nocy nieznany sprawca spuścił tygodniowy zapas wody pitnej dla mieszkańców Mszany Dolnej, magazynowany w zbiornikach na Szklanówce w związku z występująca suszą, beczkowozy znowu ruszyły po wodę do gminy Niedźwiedź, która napełnią wypróżnione zbiorniki. Wczoraj również rozpoczęto prace wiertnicze studni głębinowej. Pierwszy otwór jest wiercony kilka metrów od zbiorników, na brzegu potoku Szklanówka.