• Sobota, 20 października 2018
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Informacje

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Mszanie Dolnej

Niedziela, 5 lutego 2012 14:50

13 par małżeńskich z Mszany Dolnej obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. 10 z nich wzięło udział w uroczystości z tej okazji, jaką przygotował dla nich Urząd Miasta.

Śmierć przy ścince drzewa

Sobota, 4 lutego 2012 18:41

44-letni mieszkaniec Kasinki Małej zginął dziś przed południem podczas ścinki drzewa. Jak wynika z relacji świadków, dwóch mężczyzn, którzy byli obecni na miejscu w czasie wypadku, na mężczyznę spadł konar drzewa. Uderzenie było tak silne, że zginął na miejscu. Do zdarzenia doszło w wąwozie wydrążonym przez potok, niedaleko zabudowań mieszkalnych.

Powstało Koło Stowarzyszenia ONR Podhale w Rabce-Zdroju

Sobota, 4 lutego 2012 15:42

2 lutego w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie organizacyjne miejscowych działaczy narodowych z pełnomocnikiem nowotarskich struktur Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale, podczas którego oficjalnie powołano Koło ONR Podhale w Rabce-Zdroju - podało Biuro Informacyjne Stowarzyszenia ONR Podhale.

Życzliwi sąsiedzi uchronili sąsiadkę przed mrozem

Sobota, 4 lutego 2012 12:34

Oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej telefonicznie powiadomił jeden z mieszkańców gminy Mszana Dolna o tym, że mieszkająca obok niego sąsiadka ma trudne warunki bytowe, co przy obecnych temperaturach może powodować zagrożenie dla jej życia.

Rabczańska policja dostała nowy, nieoznakowany radiowóz

Piątek, 3 lutego 2012 14:20

Komisariat Policji w Rabce-Zdroju otrzymał nowy radiowóz. Nieoznakowany pojazd trafił do Referatu Kryminalnego.

Żeby mróz był mniej dotkliwy, na ulicach Rabki-Zdroju pojawiły się koksowniki

Piątek, 3 lutego 2012 14:13

W związku z silnymi mrozami, decyzją burmistrz Ewy Przybyło, zostały zakupione przez Urząd Miejski i rozmieszczone na terenie Rabki-Zdroju koksowniki przy których spacerowicze, przechodnie, osoby oczekujące na przykład na autobus lub busa, mogą się ogrzać. Dwa koksowniki znajdują się na dworcu busów przy ul. Jana Pawła II, po jednym przy dworcu PKP, ulicy Orkana i koło fontanny przy restauracji „Zdrojowej”. Koksowniki palą się w godzinach od 7 rano do 20 wieczorem.

Inwestycje w Mszanie Dolnej w 2012 roku

Piątek, 3 lutego 2012 14:05

Na ostatniej sesji Rada Miasta uchwaliła tegoroczny budżet. My zapytaliśmy burmistrza Tadeusza Filipiaka, jakie inwestycje zrealizuje miasto w rozpoczętym 2012 roku.

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Piątek, 3 lutego 2012 11:54

Od 6 lutego do 30 kwietnia potrwa w Małopolsce kwalifikacja wojskowa. Osoby, które zgłoszą się do kwalifikacji, nie będą obowiązkowo wcielane do wojska, lecz otrzymają propozycję wstąpienia do armii zawodowej lub automatycznie zostaną przeniesione do rezerwy. W powiecie limanowskim kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 6 lutego, w nowotarskim - 20 lutego (dokładne terminy w wykazach zamieszonych w galerii pod tekstem).

Zatrzymany do odbycia kary - miał wyrok za niestosowanie się do zakazu jazdy samochodem

Piątek, 3 lutego 2012 11:32

Policjanci z komisariatu w Mszanie Dolnej zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Mszana Dolna, który był poszukiwany przez sąd. Mężczyzna ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności, orzeczoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej za nie stosowanie się do wyroku zakazującego mu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W Rabce też zimno...

Czwartek, 2 lutego 2012 18:15

Na Podhalu zaczynają się już licytować, gdzie jest zimniej. Na razie, jak podaje portal Podhale24.pl, najniższą temperaturę odnotowano w Ludźmierzu - dziś rano było tam -39 st. C. W Rabce-Zdroju było ciut "cieplej", o ile można tak napisać - samochodowy licznik internauty z Rabki o nicku Kxxs pokazał -30 st. C.