• Niedziela, 26 maja 2019
  • Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Informacje

Mszana Dolna: urodziny najstarszego mieszkańca miasta (zdjęcia)

Poniedziałek, 10 września 2012 20:30

5 września 99 lat skończył Pan Mieczysław Janiszewski - najstarszy mieszkaniec miasta pod Lubogoszczą, postać niezwykle barwna, człowiek pogodny, z niezwykłym poczuciem humoru, uczciwy, dobry i wrażliwy na ludzką krzywdę i biedę - patriota zatroskany o sprawy Ojczyzny.

Finał na Potaczkowej (zdjęcia i film)

Poniedziałek, 10 września 2012 09:56

Ponad 1200 osób wzięło udział w ostatnim wyjściu w góry w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Finał akcji odbył się w niedzielę na górze Potaczkowa w gminie Niedźwiedź.

Rabczański dworzec PKP zmieni oblicze (zdjęcia)

Niedziela, 9 września 2012 19:25

PKP o remoncie i przebudowie dworca mówiło od co najmniej trzech lat, ale konkrety pojawiły się w tym roku. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zadeklarował współpracę w tym zakresie. Jako, że jednym z warunków uzyskania środków na przebudowę obiektu było stworzenie w nim tzw. przestrzeni publicznej, miasto zadeklarowało, że przeniesie do budynku dworca bibliotekę, stworzy punkt informacji turystycznej oraz salę wystawienniczą.

Traczykówka do przebudowy

Niedziela, 9 września 2012 10:00

Kolejna ulica w Rabce-Zdroju zostanie przebudowana. Tym razem będzie to kilkuset metrowy odcinek ulicy Traczykówka. Droga jest wyłożona płytami betonowymi. Tymczasem jeszcze w tym roku, jesienią, zostanie na niej położony nowy dywanik asfaltowy. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju jest właśnie w trakcie rozstrzygania procedury przetargowej na tę inwestycję. Niebawem będzie więc znany wykonawca przebudowy ulicy.

Dyrektorka skazana za mobbing wraca do szkoły

Piątek, 7 września 2012 18:37

Anna A., była dyrektorka w Zespole Placówek Oświatowych w Podobinie (gmina Niedźwiedź), skazana nieprawomocnym wyrokiem za mobbing, powróciła do pracy w szkole na stanowisku nauczyciela - poinformował portal sadeczanin.info.

Bezpieczeństwo energetyczne regionu Mszana Dolna

Piątek, 7 września 2012 15:33

6 września br. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna podpisane zostały dwa porozumienia dotyczące realizacji strategicznych dla mieszkańców regionu inwestycji energetycznych.

Punk rock odrodzi się w Rabce?

Piątek, 7 września 2012 10:33

Rozmowa z Anną Janik-Muchą, która wspólnie z mężem Władkiem i Michałem ,,Majer’’Majerczykiem zorganizowała w kinie Śnieżka w Rabce-Zdroju koncert punkowy. Małżonkowie są świeżo upieczonymi rabczanami i mają względem uzdrowiska poważne plany związane z organizacją tu kolejnych koncertów w stylu punk rock, ale również myślą o zaproszeniu kapel reggae czy ska.

Dyrektorzy powołani na pięcioletnie kadencje: Jaworska, Maciążek, Świder

Piątek, 7 września 2012 10:15

RABKA-ZDRÓJ: Dyrektorzy trzech placówek powiatowych działających na terenie Rabki-Zdroju odebrali podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Nowotarskiego akty mianowania na stanowiska. Wręczył im je starosta nowotarski Krzysztof Faber w towarzystwie urzędującego członka zarządu powiatu Bogusława Waksmundzkiego.

Wypadek w Koninie. Ciągnik przygniótł traktorzystę

Czwartek, 6 września 2012 18:02

51-letni mężczyzna jadąc ciągnikiem rolniczym po terenie o znacznym nachyleniu, stracił panowanie nad pojazdem, który się wywrócił i przygniótł traktorzystę.

Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską w Mszanie Dolnej

Czwartek, 6 września 2012 17:57

Strażnicy Miejscy z Mszany Dolnej, w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", pilnują bezpieczeństwa na tych przejściach dla pieszych, na których najczęściej pojawiają się dzieci i młodzież, a więc: ul Słomka oraz ul. M.M. Kolbego. Akcja ma także na celu zwrócenie uwagi kierowcom by nie zapominali, że w okolicach przejść dla pieszych, powinni zachować maksymalną ostrożność.