• Sobota, 17 sierpnia 2019
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Pierwszy kiermasz świąteczny w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Poniedziałek, 17 grudnia 2012 19:51

Około 15 kupców rozstawiło w weekend na deptaku zdrojowym swoje stragany w ramach pierwszego Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła, który zorganizowała nieformalna inicjatywa "Co ludzie powiedzą" przy pomocy Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju. - Kiermasz został bardzo dobrze odebrany przez turystów i mieszkańców. Jeśli będzie dla tej inicjatywy przychylność ze strony miasta, to kiermasz taki odbywał się będzie co roku, a być może częściej, bo przed świętami wielkanocnymi również mógłby - mówi Barbara Habieda z inicjatywy "CLP".

Dyrektor Tomasz Dul sprezentował mszańskiemu zakładowi komunalnemu prezent na święta (zdjęcia)

Poniedziałek, 17 grudnia 2012 16:03

Za parę dni Wigilia, a zatem - choinka i prezenty. Zwykle je dostajemy, ale bywa, że robimy je ... sami sobie, tak jak nasza "komunalna" Zarobionych w tym roku pieniędzy dyrektor Tomasz Dul nie zakopał w sadzie pod jabłonką na "czarną godzinę", ale postanowił zainwestować w sprzęt potrzebny komunalnemu przedsiębiorstwu. I tak na tydzień przed Wigilią dotarła do Mszany Dolnej przesyłka na czterech kółkach - wymyślony przez Japończyków, a do Polski sprowadzany przez firmę ze Śląska, sprytny ciągnik o mocy 30KM.

Rabczańska choinka ubrana (zdjęcia)

Poniedziałek, 17 grudnia 2012 13:53

W niedzielne popołudnie rabczańskie dzieci w towarzystwie Burmistrz Ewy Przybyło ubrały miejską choinkę. Rabczańska choinka rośnie przy deptaku, naprzeciwko Amfiteatru Miejskiego i od niedzieli przystrojona jest wyjątkowymi ozdobami, własnoręcznie wykonanymi przez dzieci ze Szkoły dla Niewidomych im. Św. Tereski i dzieci z pozostałych rabczańskich szkół.

30 tysięcy złotych zarobiła już Rabka-Zdrój na płatnych parkingach. Będą kolejne płatne miejsca postojowe

Niedziela, 16 grudnia 2012 16:53

To był strzał w "dziesiątkę" - twierdzą rabczańscy urzędnicy. Parkometry zainstalowane w czerwcu tego roku na parkingu przy kawiarni "Zdrojowa" i przy starej straży, naprzeciwko parku, już się spłaciły. Nie dość, że przynoszą miastu dochód, to w dodatku nie wywołują kontrowersji i sprzeciwu wśród mieszkańców, bo korzystają z nich głównie przyjezdni. Dlatego burmistrz Ewa Przybyło zapowiada kolejną płatną strefę - powstanie koło Tężni Solankowej.

Siatkarze MGKS Mszanka Mszana Dolna przegrali po raz dziesiąty...

Niedziela, 16 grudnia 2012 11:35

Nie było niespodzianki w małopolskiej III lidze siatkówki mężczyzn. Po raz dziesiąty w tym sezonie zespół MGKS Mszanka przegrał. Tym razem siatkarze z Mszany Dolnej nie dali rady Janinie Libiąż przegrywając 1-3.

Ważne dla organizacji pozarządowych - rabczański Urząd Miasta ogłosił konkurs ofert na zadania z zakresu kultury fizycznej

Niedziela, 16 grudnia 2012 10:56

Burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do udziału w otwartym konkursie ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2013 roku. Na dotację mogą liczyć w szczególności działania polegające na organizowaniu, prowadzeniu zajęć i szkoleń oraz zawodów głównie dla dzieci i młodzieży, a także polegające na organizacji imprez sportowych i rekreacyjnych każdego szczebla oraz promujących gminę.

Jasełka w Teresce z niewidomymi dziećmi

Sobota, 15 grudnia 2012 21:32

Radosny przebieg miało opłatkowe spotkanie w Szkole dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w willi „Tereska” w Rabce-Zdroju. Szkołę tę - wraz z internatem - będącą filią znanego zakładu w Laskach k. Warszawy prowadzi Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, korzystając z pomocy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek - Służebnic Krzyża.

Rabka-Zdrój: otwarcie ronda w środę lub w czwartek? (zdjęcia)

Piątek, 14 grudnia 2012 20:21

Burmistrz Ewa Przybyło, powołując się na rozmowę z Pawłem Polaczkiem kierownikiem GDDKiA oddział w Nowym Targu, poinformowała na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Rabki-Zdroju, że otwarcie ronda "U Łopaty" nastąpi w przyszłym tygodniu - w środę lub w czwartek.

Urząd Gminy Mszana Dolna informuje o ostatnich inwestycjach w Kasince Małej, Rabie Niżnej, Lubomierzu, Mszanie Górnej, Olszówce, Łostówce i Łętowym

Piątek, 14 grudnia 2012 17:13

Wiele inwestycji w 2012 roku w gminie Mszana Dolna już zostało zakończonych, kilka z nich realizowanych było w okresie października i listopada. Niestety wczesna zima nie pozwoliła zrealizować wszystkich zadań - informuje Urząd Gminy Mszana Dolna.

Kolejny numer Rabczańskich Wieści Pozarządowych

Piątek, 14 grudnia 2012 15:05

Piszemy o akcjach zrealizowanych po raz pierwszy w naszej gminie Rabce-Zdrój m.in: Projekt FACE. Ruszył nowy portal informacyjny dla organizacji z naszej gminy Forum Rabczańskich Organizacji Pozarządowych i Społecznych ( FROPIS) w którym znajdą Państwo wiele użytecznych informacji. W numerze kolejna gminna organizacja - Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka, a także artykuł o współpracy organizacji z samorządem i wiele innych - informuje Mateusz Wójtowicz, redaktor naczelny wydawnictwa.