• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Informacje

Rajd konny o Puchar Beskidu Wyspowego (zdjęcia)

Środa, 1 maja 2013 10:55

MSZANA GÓRNA: Już po raz drugi na rozpoczęcie majówki odbył się długodystansowy rajd konny o Puchar Beskidu Wyspowego. Organizatorem tej imprezy była stadnina koni „Apacz” państwa Sławeckich z Mszany Górnej, a zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: dużych koni 37 km i kuców 23 km.

Stacja kolejowa w Kasinie Wielkiej... na sprzedaż

Wtorek, 30 kwietnia 2013 18:09

- Sprzedajemy stację, bo nie jest nam potrzebna i stanowi jedynie uciążliwy balast - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Krzysztofa Probierz z krakowskiego oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP. - Pierwotnie wystawiliśmy na przetarg całą nieruchomość obejmującą około dwóch hektarów i budynki. Teraz dzielimy to na cztery części. Zleciliśmy nowe wyceny i znów szukamy chętnych.

Rada Miasta Mszana Dolna przyjęła nowe, niższe opłaty za śmieci i ulgi dla rodzin wielodzietnych. Burmistrz przegrywa bitwę o wysokość opłat (zdjęcia)

Wtorek, 30 kwietnia 2013 15:53

Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta Mszany Dolnej uchwaliła na dzisiejszej sesji nowe stawki za odbiór śmieci. Od lipca każdy mieszkaniec Mszany Dolnej, który będzie segregował śmieci ma płacić 7 złotych miesięcznie, jeśli nie będzie tego robił - zapłaci 15 zł. Radni uchwalili dodatkowo ulgi dla rodzin wielodzietnych. W głosowaniu przyjęta została propozycja stawek zgłoszona przez radnego Jacka Wardyńskiego - radni odrzucili natomiast propozycję burmistrza Tadeusza Filipiaka, który proponował kolejno - 7,50 zł i 13 zł.

Gorce: szlak turystyczny zamknięty ze względów bezpieczeństwa

Wtorek, 30 kwietnia 2013 09:57

Z dniem 1 maja 2013 r. dla zapewnienia warunków bezpieczeństwa w górach, zamknięty został zielony szlak turystyczny na odcinku dolina Kamienicy - polana Gorc Troszacki” - poinformował dziś Gorczański Park Narodowy.

Rabczański szpital kontra NFZ. Sąd zdecydował, że ruszy proces przeciwko członkom komisji konkursowej, która odmówiła przyznania kontraktów

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013 16:46

Sąd Okręgowy w Krakowie zgodził się, aby ruszył proces karny przeciwko komisji konkursowej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych podczas konkursu ofert w roku 2010. Oskarżycielem jest Szpital Miejski w Rabce-Zdroju.

Miasto bierze kredyt

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013 13:57

RABKA-ZDRÓJ: Rada Miejska upoważniła burmistrz Ewę Przybyło do zaciągnięcia kredytu długoterminowego do wysokości prawie 4 milionów złotych, którzy ma zostać przeznaczony na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. - Dzięki niemu uda nam się zamknąć tegoroczny budżet i sfinansować wszystkie zaplanowane wydatki - zapewnia burmistrz.

Szafing dla mam (zdjęcia)

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013 09:20

RABKA-ZDRÓJ. W księgarnio-kawiarni Między Słowami odbyła się kolejna wymiana ubrań (tzw. szafing) organizowana przez właścicieli lokalu oraz nieformalną organizację Co Ludzie Powiedzą? Tym razem na prośbę rodziców wymiana dotyczyła rzeczy dziecięcych oraz ubrań ciążowych dla przyszłych mam.

Akcja sprzątania rabczańskich rzek i potoków (zdjęcia)

Niedziela, 28 kwietnia 2013 20:30

Kolejny rok z rzędu Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 19 w Rabce-Zdroju zorganizowało akcję sprzątania koryt rzek i potoków na terenie miasta i gminy. Sprzątano koryto Raby oraz potoków Poniczanka, Słonka i Rdzawianka.

Rabczańskie przedszkolaki uczą się kultury ludowej (zdjęcia)

Niedziela, 28 kwietnia 2013 11:18

Na terenie gminy Rabka-Zdrój ruszyła realizacja projektu pn. "Kultywowanie tradycji i zwyczajów góralskich regionu Gorców poprzez organizację zajęć z regionalizmu dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz zakup strojów regionalnych". Projekt polega na organizacji zajęć dla dzieci w wieku 3-6 lat z terenu gminy z nauki śpiewu i tańca góralskiego /poniedziałek/, malarstwa na szkle /środa/ i garncarstwa /piątek/.

Miasto nie zrobi interesu na parkingu przy ul. Piłsudskiego

Sobota, 27 kwietnia 2013 18:16

RABKA-ZDRÓJ: Przedsiębiorca, który zaproponował Urzędowi Miejskiemu, że będzie mu płacił czynsz w wysokości 6,6 tysiąca złotych miesięcznie (prawie 10 razy więcej niż poprzedni) za dzierżawę parkingu przy ul. Piłsudskiego, odstąpił od podpisania umowy - informuje "Tygodnik Podhalański".