• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Informacje

Atrakcyjna działka budowlana na sprzedaż

Czwartek, 4 października 2012 17:23

Burmistrz Mszany Dolnej ogłosił przetarg na sprzedaż niezabudowanej działki o powierzchni 15,80 a przy ul. Tolińskiego, nieopodal rzeki Mszanka.

Mszański magistrat zaprasza organizacje pozarządowe na konsultacje

Czwartek, 4 października 2012 15:16

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie miasta do wzięcia udziału w spotkaniu - konsultacjach „rocznego programu współpracy Miasta Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi na rok 2013”, które odbędzie się w dniu 18 października o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej ul. Piłsudskiego 2.

Spartanie MGKS Mszana Dolna zaczynają bój w III lidze siatkówki

Czwartek, 4 października 2012 12:14

Pomysł zrodził się znacznie wcześniej jednak, jak to w życiu bywa, nie wszystko można zrealizować od razu. Niecały rok temu kiedy siatkarze z Mszany Dolnej przystępowali do rozgrywek IV ligi niewielu mieli zwolenników. Wydawało się, że ta piękna idea popularyzacji piłki siatkowej w naszym regionie jest skazana na porażkę. I pewnie by się tak stało, jakby nie wielkie zaangażowanie, determinacja i wiara sukces – piszą przedstawiciele klubu siatkarskiego Mszanka przed rozpoczynającym się sezonem III ligi siatkówki.

Mszana Dolna: Urząd Miasta szuka właściciela psa. Został porzucony?

Środa, 3 października 2012 18:51

Od kilku dni przy prywatnej posesji na ul. Spadochroniarzy przebywa czarny pies (kundel), który został prawdopodobnie porzucony przez właściciela. Jeżeli ktoś rozpoznaje psa na poniższych zdjęciach lub chce przygarnąć go do siebie proszony jest o kontakt z Urzędem Miasta - tel. (018) 331-06-22 w. 211.

W Chabówce powstanie Dom Strażaka i Wiejskie Centrum Kulturalno-Sportowe

Środa, 3 października 2012 16:47

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju poinformował, że wyłonił firmę, która zajmie się budową Domu Strażaka w Chabówce wraz z siedzibą Wiejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego. Ogłoszony przetarg wygrała Podhalańska Grupa Budowlana ROBEX-BUD Robert Potoczak ze Skawy, która zaproponowała najkorzystniejszą cenę - 2 441 531 zł. O zlecenie ubiegało się łącznie sześciu wykonawców.

Wykonawca przebudowy ulicy Parkowej wybrany

Środa, 3 października 2012 11:03

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg na przebudowę odcinka ulicy Parkowej od magistratu do parkingu przy kościele pw. Św. Teresy.

Wypadły z drogi... (zdjęcia)

Wtorek, 2 października 2012 18:49

Samochód Skoda z dwoma młodymi kobietami w środku, kierowcą i pasażerką, wypadł z drogi na jednym zakrętów na tzw. patelniach na "zakopiance", poniżej kościółka na Obidowej.

Kura D na warszawskich salonach (zdjęcia)

Wtorek, 2 października 2012 18:38

W modnym warszawskim klubie „Fabryka Trzciny” odbyła się w miniony czwartek gala kończąca projekt Dobrowianki pt. „Dobrze zrobić coś swojego”. Agata Stasik (Kura D) z Rabki-Zdroju będąc laureatką w tym projekcie, promowała tam swoje wyroby oraz Miasto Dzieci Świata.

Ewakuacja pacjentów ze szpitala w Rabce-Zdroju po fałszywej informacji o podłożeniu bomby (zdjęcia)

Wtorek, 2 października 2012 13:44

To 13-latek z Ponic (gmina Rabka-Zdrój) zadzwonił dziś rano do Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju z informacją o podłożonej tam bombie. Nastolatka namierzyła policja. Nie było go dziś w szkole. Chłopak brał udział w wyjeździe oficjalnej delegacji na uroczystości pogrzebowe poza powiat nowotarski, gdzie chowano dziś księdza, który był kiedyś wikariuszem w parafii w w Ponicach.

Święto patrona Parafii i Miasta Mszana Dolna (zdjęcia)

Poniedziałek, 1 października 2012 19:46

Od wielu lat po raz pierwszy odpustowe uroczystości odbyły się w sam dzień poświęcony Archaniołom Michałowi, Rafałowi i Gabrielowi. Po raz pierwszy też Suma Odpustowa "wyszła" poza mury świątyni św. Michała Archanioła. Na dopiero co zrewitalizowanym Rynku stanął polowy ołtarz, któremu patronował Michał Archanioł i Jego zawołanie " Quis ut Deus". W sobotę tuż po godzinie 11 uroczysta procesja wyruszyła z kościoła w stronę ołtarza na Rynku.