• Wtorek, 20 listopada 2018
  • Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

Informacje

Piękne, tajemnicze, urzekające - Aleksander Zubek zaprezentował w Mszanie Dolnej swoje dzieła

Poniedziałek, 13 lutego 2012 13:00

Wernisaż wystawy biżuterii z kamieni półszlachetnych oraz metaloplastyki autorstwa Aleksandra Zubka, mieszkańca Mszany Dolnej, wzbudził duże zainteresowanie mimo srogiego mrozu, a wiele prac zostało sprzedanych w czasie trwania wystawy.

Spektakl w wykonaniu rabczańskich licealistów

Poniedziałek, 13 lutego 2012 12:06

"Farrago" Lidii Amejko to tytuł szkolnego spektaklu, zaprezentowanego w sobotę przez uczniów II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju na deskach Teatru Lalek „Rabcio”.

Tłumy na spotkaniu z posłem Antonim Macierewiczem. Nastolatek narobił zamieszania - wyprowadzili go z sali

Niedziela, 12 lutego 2012 23:17

RABKA-ZDRÓJ: Ogromne zainteresowanie towarzyszyło spotkaniu z posłem i byłym ministrem Antonim Macierewiczem, który przyjechał w niedzielę wieczorem do Rabki na zaproszenie lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. W sali Teatru Lalek "Rabcio", w którym odbyło się jego spotkanie z mieszkańcami i sympatykami, zabrakło miejsc siedzących, wiele osób przez 3 godziny stało. Poseł przyjechał w towarzystwie posłanki Anny Paluch. Mimo iż był godzinę spóźniony, otrzymał na wejście owacyjne brawa.

W Rabce-Zdroju stanie pomnik Juliana Zubrzyckiego

Niedziela, 12 lutego 2012 16:28

Po dłuższej przerwie wrócił temat postawienia koło Tężni Solankowej w Parku Zdrojowym pomnika XIX-wiecznego założyciela uzdrowiska, dziedzica i właściciela Rabki Juliana Zubrzyckiego.

Reprezentacja Mszany Dolnej pokonała kadrę Polski

Niedziela, 12 lutego 2012 12:41

5:4 pokonała reprezentacja Mszany Dolnej kadrę Polski 35+, z którą w sobotni wieczór rozegrała towarzyski mecz piłki nożnej w Miejskiej Hali Sportowej.

Nowy numer Wieści Rabczańskich

Niedziela, 12 lutego 2012 12:26

Ukazał się kolejny, piąty numer Wieści Rabczańskich. Bezpłatne wydawnictwo dostępne jest w kioskach Ruchu, kawiarniach, księgarniach, Miejskim Ośrodku Kultury i na poczcie.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Mszana Dolna

Sobota, 11 lutego 2012 17:44

32 pary małżeńskie z gminy Mszana Dolna świętują w tym roku jubileusz "złotych godów". Urząd Gminy, jak to jest w zwyczaju, zaprosił z tej okazji wszystkich jubilatów, tym razem do Kasiny Wielkiej, na mszę świętą w ich intencji oraz na małą uroczystość i wspólny obiad do remizy OSP.

Dwa złota, srebro i dwa brązy Kasi Rogowiec w Pucharze Świata w USA

Piątek, 10 lutego 2012 23:06

Na przełomie stycznia i lutego na ekipa: rabczanka Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek oraz trenerzy Witold Koperniak i Stanisław Ślęzak reprezentowała nasz kraj na Paraolimpiskim Pucharze Świata w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze starty odbyły się w Cable stanie Wisconsin, oraz Minneapolis, gdzie w parku zostały przygotowane piękne trasy.

Mszana Górna: pożar domu mieszkalnego - ogień zabrał wszystko. Gmina nie zostawi pogorzelca samego w nieszczęściu

Piątek, 10 lutego 2012 22:32

Dzisiaj około godz. 6 rano w jednym z domów w Mszanie Górnej wybuchł pożar. Mieszkający tam samotnie 49-letni mężczyzna wybiegł po pomoc do sąsiadów. W tym czasie ogień zajął cały dom.

Ferie w Telecentrum w Rokicinach Podhalańskich

Piątek, 10 lutego 2012 21:53

Dzieci, młodzież i dorośli mogą skorzystać z zajęć pt. "Ferie z Komputerem", które odbywają się w Gminnym Centrum Informacyjnym w Rokicinach Podhalańskich do 24. lutego w godzinach od 10 do 13.