• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Informacje

Wieczorkowscy dostaną dawną restaurację za złotówkę?

Piątek, 13 lipca 2012 12:50

Rabczańscy radni chcą spotkania z byłym burmistrzem Rabki-Zdroju Janem Wieczorkowskim, reprezentującym spadkobierców dawnych właścicieli uzdrowiska. Burmistrz Ewa Przybyło zgłosiła pomysł, aby przekazać im za symboliczną złotówkę budynek dawnej restauracji "Gwiazda". Radni chcą mieć jednak pewność, że nowy właściciel odbuduje zrujnowany obiekt, a nie skaże go na dalsze popadanie w ruinę.

Pijany peleton - czterech nietrzeźwych rowerzystów w Rabce-Zdroju

Piątek, 13 lipca 2012 08:24

W nocy z czwartku na piątek rabczańscy policjanci zatrzymali na drogach Rabki-Zdroju i Chabówki pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i jechał na rowerze. Wszyscy zatrzymani to miejscowi kierowcy.

Będzie więcej stref płatnego parkowania w Rabce-Zdroju, bo przyjmowane są bezboleśnie

Czwartek, 12 lipca 2012 20:18

Płatne strefy parkowania w Rabce-Zdroju sprawdzają się, przynoszą spore zyski, nie budzą protestów, dlatego będą kolejne - to konkluzja dzisiejszej dyskusji radnych i burmistrz Ewy Przybyło na posiedzeniu komisji problemowej. Ale najpierw będą zmiany w "godzinach pracy" obecnych stref.

Ostra Olszówka- Raba Niżna zakończyła sezon

Czwartek, 12 lipca 2012 17:05

Zarząd KS „OSTRA” Olszówka-Raba Niżna dokonał uroczystego zakończenia sezonu piłkarskiego 2011/2012. Imprezę zorganizowano na boisku sportowym w Rabie Niżnej. Trampkarze odnieśli sukces zajmując 3. miejsce w swojej grupie rozgrywkowej, seniorzy natomiast 6 miejsce w klasie „B”.

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Rabce-Zdroju

Czwartek, 12 lipca 2012 16:02

Koncertem Witolda Zalewskiego (organy) i Krakowskiego Trio Stroikowego w składzie Marek Mleczko (obój), Roman Widaszek (klarnet) i Paweł Solecki (fagot), rozpoczął się IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Rabce-Zdroju. W kościele pw. Św. Teresy zabrzmiały na inaugurację utwory Mendelssohna-Bartholdy, Johann Sebastian Bacha i Alexandre Tansman.

Razem z kolarzami do Rabki-Zdroju przyjedzie telewizja

Czwartek, 12 lipca 2012 12:08

Razem z 69 Tour de Pologne do Rabki-Zdroju zawita program "Tour de Pologne z Jedynką". Program będzie realizowany na żywo na Deptaku Zdrojowym w sobotę w godzinach od 8.25 do 9.15.

Jarmark przy Muzeum Orkana

Czwartek, 12 lipca 2012 09:55

22 lipca przy Muzeum Regionalnym im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju odbędzie się Jarmark, czyli spotkanie ze sztuką i rzemiosłem. Wystawcy będą prezentować swoje wyroby w godz. 9-17.

Mieszkaniec Krakowa przyłapany w Mszanie Dolnej na podrzucaniu śmieci

Środa, 11 lipca 2012 17:36

11 lipca br. tuż przed południem mieszkaniec Krakowa, odpoczywający w Rabie Niżnej przyjechał do Mszany Dolnej na zakupy, a niejako "przy okazji" do bagażnika swojego samochodu KIA "picanto" wrzucił swoje i najbliższych wakacyjne śmieci.

Jak się bawią ludzie kiedy pada deszcz? Bawią się doskonale. Jeszcze raz o IX Turnieju Wsi w Mszanie Górnej (zdjęcia)

Środa, 11 lipca 2012 17:32

O sobotnio-niedzielnej imprezie już informowaliśmy. Dziś otrzymaliśmy relację z IX Turniej Wsi Gminy Mszana Dolna przygotowaną przez organizatorów.

Stypendia dla maturzystów

Środa, 11 lipca 2012 16:08

Stowarzyszenie Oświatowe ECHO w Rabie Wyżnej ogłasza VI edycję Programu Stypendiów Pomostowych.