• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Informacje

Nowe władze Rabczańskiego Towarzystwa Fotograficznego - prezesem Andrzej Grygiel (zdjęcia)

Poniedziałek, 14 maja 2012 14:16

RABKA-ZDRÓJ. Andrzej Walawski zrezygnował ze stanowiska prezesa Rabczańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zastąpił go Andrzej Grygiel, wybrany w głosowaniu zdecydowaną większością głosów.

Cztery dyrektorskie posady do wzięcia...

Poniedziałek, 14 maja 2012 13:22

RABKA-ZDRÓJ: Magistrat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów: Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rabce-Zdroju, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rdzawce oraz Przedszkola w Chabówce.

IX Przegląd Pieśni Maryjnej w Kasinie Wielkiej

Poniedziałek, 14 maja 2012 12:49

W sobotę, 12 maja w Kasinie Wielkiej odbył IX Przegląd Pieśni Maryjnej, który zgromadził 22 grupy śpiewacze i schole z terenu gminy Mszana Dolna. Tradycyjnie już, konkurs rozpoczęto wspólną mszą św. odprawioną przez ks. Mariana Bańskiego - proboszcza parafii w Mszanie Górnej i ks. Gracjana Hebdę - wikariusza z parafii w Kasinie Wielkiej.

Rabka-Zdrój: dwie ulice do przebudowy

Poniedziałek, 14 maja 2012 12:44

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetargi na przebudowę dwóch rabczańskich ulic: Słonecznej i Poniatowskiego. Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji, jaką samorząd pozyskał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na usuwanie skutków powodzi. Ulica Słoneczna zostanie przebudowana na odcinku prawie 700 metrów. Powstaną nowe chodniki, a nawierzchnia zyska nowy asfalt. Pół kilometra nowej nawierzchni oraz częściowo chodnika powstanie z kolei na ulicy Poniatowskiego.

Zajechał pijanemu kierowcy drogę, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na policję

Poniedziałek, 14 maja 2012 12:42

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej. Pierwszego - mieszkańca Olkusza - o godz. 1 w nocy w Rabie Niżnej. Kierował on osobową toyotą mając, co wykazało późniejsze badania, 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do jego zatrzymania doszło dzięki interwencji innego kierowcy, który w tym czasie jechał za nim i widząc, że toyota jedzie całą szerokością jezdni, zajechał drogę jej kierowcy, zabrał mu kluczyki i powiadomił dyżurnego mszańskiej policji.

Pijany stróż na budowie

Poniedziałek, 14 maja 2012 11:36

MSZANA DOLNA. Około godz. 21.30 w nocy z piątku na sobotę mszańscy policjanci - po anonimowym telefonie - skontrolowali ochroniarza, którzy strzegł budowy mostu na Rabie w ciągu drogi wojewódzkiej. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przedsmak kolarskich emocji

Poniedziałek, 14 maja 2012 10:01

W Rabce-Zdroju gościli uczestnicy jubileuszowego 50. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Ze startu, który zlokalizowany był na na deptaku koło Zakładu Przyrodoleczniczego, na trasę 137-kilometrowego ostatniego etapu z Rabki-Zdroju do Bukowiny Tatrzańskiej wyruszyło 63 kolarzy. Gościem był m.in. znany kolarz Marek Rutkiewicz.

Motocykliści zamiast do Rabki, pojechali do Nowego Targu (zdjęcia)

Niedziela, 13 maja 2012 20:44

W Chabówce, w drewnianym kościółku na Piątkowej Górze, spotkali się dziś motocykliści na dorocznym rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Inaczej niż w ubiegłych latach przebiegła dalsza część spotkania - motocykliści na inauguracyjną imprezę pojechali po nabożeństwie do Nowego Targu. Organizatorzy zdecydowali już wcześniej, że w Rabce-Zdroju jest za ciasno na imprezę, która z roku na rok jest coraz większa. I zamiast na parkingu pod Albertem w Rabce-Zdroju, motocykliści bawili się na parkingu przed Almą w Nowym Targu.

Dwóch zawodników RC Gorce Raba Niżna powołanych do Reprezentacji Polski U17 w rugby

Niedziela, 13 maja 2012 20:02

W dniach 15-20 maja Reprezentacja Polski Juniorów do lat 17 wyjeżdża do Lindow (Niemcy), gdzie odbędą się wspólne treningi i gry z niemieckimi rówieśnikami. W grupie 26 zawodników nie mogło zabraknąć dobrze spisujących się ostatnio zawodników z klubu RC Gorce Raba Niżna - Jarosława Michalaka i Adama Kubisza.

Przewodniczący rabczańskich ekologów: ten plan od początku był skazany na niepowodzenie

Sobota, 12 maja 2012 20:55

RABKA-ZDRÓJ: - Ten plan od samego początku, od momentu podjęcia uchwały, był skazany na niepowodzenie, o czym można nawet przeczytać w protokole z sesji Rady Miejskiej, w którym zostały uwidocznione jego mankamenty - tak Edward Żurek, były radny i wiceprzewodniczący rady, a obecnie prezes koła Polskiego Klubu Ekologicznego w Rabce-Zdroju komentuje decyzję warszawskiego sądu, który ostatecznie unieważnił plan zagospodarowania przestrzennego dla Rabki-Zdroju.