• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Informacje

Brak konkretów ws. Gwiazdy po spotkaniu burmistrz i spadkobiercy

Sobota, 27 kwietnia 2013 09:53

RABKA-ZDRÓJ: Zarówno burmistrz Ewa Przybyło, jak i przedstawiciel spadkobierców uzdrowiskowego majątku Jan Wieczorkowski potwierdzili dalszą wolę współpracy i chęć sprzedaży/kupna budynku dawnej restauracji Gwiazda, ale szczegółów ewentualnej transakcji nie podano.

Warsztaty na Śnieżnicy (zdjęcia)

Sobota, 27 kwietnia 2013 09:01

W Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży należących do Zespołu Regionalnego Olszowianie z Olszówki, które poprowadził Piotr Lulek.

W muzeum otwarto Akademię Malarstwa na Szkle (zdjęcia)

Piątek, 26 kwietnia 2013 17:44

W piątkowe popołudnie w budynku biurowym Muzeum Orkana przy ul. Sądeckiej uroczyście otwarto i zainaugurowano działalność Akademii Malarstwa na Szkle. Pomieszczenia w których mieścić się teraz będzie Akademia poświęcił ks. proboszcz Paweł Duźniak, a w jej uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. burmistrz miasta Ewa Przybyło i starosta powiatu Krzysztof Faber.

Smutna wiadomość: znalezione wczoraj zwłoki należą do poszukiwanej nauczycielki

Piątek, 26 kwietnia 2013 12:57

RABKA-ZDRÓJ: Wszystko wskazuje na to, że znalezione wczoraj pod wieczór w rejonie Krzywonia zwłoki to ciało poszukiwanej od lutego 55-letniej emerytowanej nauczycielki Marii M. z Rabki-Zdroju.

Książka legendy GOPR. Ukazały się wspomnienia Adama Jurczakiewicza (zdjęcia)

Piątek, 26 kwietnia 2013 11:06

RABKA-ZDRÓJ: Żywa legenda GOPR, niezwykle zasłużony dla całego pogotowia rabczański ratownik i instruktor Adam Jurczakiewicz, napisał książkę "Mój GOPR", w której - jak sam mówi - odbrązowił górskie pogotowie i pokazał je od kuchni. - Przeczytajcie i sami powiedzcie czy to strzału warte - podsumował w swoim stylu, podczas wczorajszego spotkania promującego książkę, które odbyło się w siedzibie Grupy Podhalańskiej GOPR w Rabce-Zdroju.

Gminny Konkurs Recytatorski w rabczańskiej dwójce (zdjęcia)

Piątek, 26 kwietnia 2013 10:30

Pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Ewy Przybyło, w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce – Zdroju, odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Od morza do Tatr – polskie pejzaże piórem malowane”.

Spacerowicz znalazł zwłoki

Piątek, 26 kwietnia 2013 10:09

RABKA-ZDRÓJ: Na obrzeżach miasta, w rejonie leśnym w okolicach ulicy Podhalańskiej, wczoraj około godz. 20.00 spacerowicz natknął się na zwłoki. Na razie nie wiadomo kto to jest. Wstępne ustalenia mówią, że są to zwłoki kobiety, ale na razie tożsamość ofiary nie jest znana, podobnie jak przyczyna śmierci. Ma to wyjaśnić policyjne dochodzenie i sekcja zwłok zarządzona przez prokuratora.

W Rabce-Zdroju o praczłowieku (zdjęcia)

Czwartek, 25 kwietnia 2013 20:04

Prof. Paweł Valde-Nowak, znany archeolog, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, odkrywca najstarszego na świecie bumerangu (datowany na 23000 lat p.n.e.), który znalazł w Jaskini Obłazowej koło Nowej Białej na Spiszu, był kolejnym gościem Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec, na zaproszenie którego wygłosił wykład pt. "Pragórale - Neandertalczyk i wczesny Homo sapiens na Podhalu".

Egzotyczni goście w Rabie Wyżnej - tajlandzki chór z gościnnym występem (film i zdjęcia)

Czwartek, 25 kwietnia 2013 17:12

Studencki chór Uniwersytetu Mahidol z Tajlandii przyjechał do Polski na 11. Płockie Dni Muzyki Chóralnej. Wykorzystując wizytę w naszym kraju, chór postanowił dać kilka pokazowych koncertów w różnych regionach Polski. Na trasie "tournee" znalazła się również Raba Wyżna, do której zespół przyjechał za zaproszenie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbiety Smółki i zespołu "Kropianki".

300 tysięcy złotych dla spółdzielni na sprzątanie parku. Czy powinna je dostać bez konkursu? Jest w tej sprawie spór

Czwartek, 25 kwietnia 2013 15:04

RABKA-ZDRÓJ: Duży spór wywiązał się na środowej sesji Rady Miejskiej pomiędzy przewodniczącą rady Marią Górnicką-Orzeł a burmistrz Ewą Przybyło na temat dotacji dla Spółdzielni Socjalnej "Dziewięćsił". Burmistrz uważa, że spółdzielnia powinna "od ręki" dostać od miasta pieniądze na utrzymanie Parku Zdrojowego, czym zajmuje się od ubiegłego roku. Z kolei przewodniczącą jest zdania, że powinien zostać ogłoszony publiczny przetarg, w którym każdy - także spółdzielnia - może wystartować, a wygrać powinna najkorzystniejsza oferta. Rada Miejska poparła jednak wniosek burmistrz.