• Sobota, 17 sierpnia 2019
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Spóźniona wizyta parlamentarzystów w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Wtorek, 4 grudnia 2012 17:13

Z prawie godzinnym opóźnieniem przyjechali na spotkanie z mieszkańcami Rabki-Zdroju parlamentarzyści związani z Platformą Obywatelską - poseł Andrzej Gut-Mostowy i senator Stanisław Hodorowicz. W restauracji "Zdrojowa", w której mimo tak dużego spóźnienia spotkanie odbyło się, czekało na nich kilka osób. Wcześniej parlamentarzyści byli w Limanowej i Mszanie Dolnej. Do Rabki-Zdroju nie przyjechał zapowiadany wcześniej poseł Marian Cycoń.

Apel - szukają wspomnień o ofiarach zbrodni katyńskiej z Mszany Dolnej i okolic

Wtorek, 4 grudnia 2012 14:21

Terminem „zbrodnia katyńska” określa się wymordowanie przez NKWD wiosną 1940 roku na terenie ZSRR w Katyniu, Charkowie, Miednoje, prawie 22 tysięcy osób; polskich jeńców wojennych. Nasza wiedza na temat tych wydarzeń jeszcze do niedawna była ograniczona. Dopiero po upływie półwiecza poznajemy kolejne fakty. Dziś wiemy, że we wspomnianych wyżej miejscach kaźni zginęli mieszkańcy Mszany Dolnej i okolic oraz ludzie zawodowo związani z tymi terenami.

Władze Mszany Dolnej odpowiadają na falę medialnej krytyki gminnych i miejskich fotoradarów

Wtorek, 4 grudnia 2012 13:24

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej odniósł się do coraz częstszych głosów krytyki dotyczących fotoradarów. Najczęściej powtarzane zarzuty mówią, że fotoradary są maszynkami do robienia pieniędzy, którymi samorządy łatają dziury budżetowe. Fotoradar, przypomnijmy, mają na wyposażeniu m.in. mszańscy strażnicy miejscy. Mszański magistrat wyjaśnia jednak, że pieniędzy z mandatów za prędkość, które pochodzą z fotoradarów, nie można wydawać na byle co.

Parking przy Piłsudskiego do wzięcia w dzierżawę

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 23:43

Rada Miejska Rabki-Zdroju wyraziła zgodę na wydzierżawienie na okres 10 lat parkingu przy ulicy Piłsudskiego (w sąsiedztwie Manhattanu). Działka ta jest własnością miasta. Magistrat planuje ogłosić przetarg i wyłonić w nim oferenta, który zaproponuje miastu najlepsze warunki finansowe.

Ulica na osiedlu Słoneczna Skarpa będzie jednokierunkowa

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 21:35

RABKA-ZDRÓJ: Na razie nie wiadomo jednak czy w górę czy w dół. Magistrat, na wniosek mieszkańców osiedla, zamierza wprowadzić na ulicy ruch jednokierunkowy w dół, czyli od przedszkola w stronę straży. Projekt organizacji ruchu jest już gotowy. Burmistrz Ewa Przybyło poinformowała jednak, ze wstrzymuje się z jego wprowadzeniem, bo czeka jeszcze na opinię straży pożarnej.

Sprzęt inwalidzki z Holandii do rozdania dla potrzebujących (zdjęcia)

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 19:59

MSZANA DOLNA. Może w najbliższym sąsiedztwie, może ktoś z rodziny, znajomy lub przyjaciel kolegi z pracy potrzebuje pomocy, a nie stać go na zakup, najbliżsi nie wiedzą, gdzie szukać i kogo prosić - chcemy bezpłatnie przekazać wózki inwalidzkie, balkoniki i chodziki informuje burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak.

Jubileusz pożycia małżeńskiego 37 par z gminy Niedźwiedź (zdjęcia)

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 18:49

W kościele parafialnym w Niedźwiedziu od mszy świętej w intencji jubilatów rozpoczęła się uroczystość jubileuszu 50 i 25- lecia pożycia małżeńskiego par małżeńskich z gminy Niedźwiedź. Druga część uroczystości odbyła się w Domu Strażaka w Niedźwiedziu. Jubilatów jak i gości zaproszonych na tę uroczystość powitał wójt gminy Janusz Potaczek, Starosta Limanowski Jan Puchała i Przewodniczący Rady Gminy Edward Krzysztofiak.

Spotkanie mikołajkowo - świąteczne osób niepełnosprawnych (zdjęcia)

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 16:39

RABKA-ZDRÓJ: Jak co roku od lat w pierwsza niedzielę grudnia w restauracji Siwy Dym odbyło się uroczyste spotkanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin ze świętym mikołajem i zaprzyjaźnionymi gośćmi.

Spotkanie z posłem i senatorem w Rabce-Zdroju

Niedziela, 2 grudnia 2012 15:22

Jutro tj. w poniedziałek 3 grudnia w kawiarni Zdrojowa odbędzie się otwarte dla wszystkich spotkanie z posłem Platformy Obywatelskiej Marianem Cyconiem i senatorem RP prof. Stanisławem Hodorowiczem. Początek - godzina 20.00.

Rada Powiatu Nowotarskiego uchwaliła nocne dyżury aptek dla Rabki-Zdroju

Niedziela, 2 grudnia 2012 13:26

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło triumfuje. To przede wszystkim za sprawą jej zaangażowania Rada Powiatu Nowotarskiego uchwaliła nocne dyżury aptek dla Rabki-Zdroju. Decyzja ta to jednak dopiero połowa sukcesu. 1 stycznia okaże się, czy aptekarze podporządkują się uchwale Rady Powiatu i wprowadzą nocne dyżury. Zdania na temat tego, czy muszą to zrobić czy nie, są podzielone. Burmistrz Przybyło wielokrotnie podkreślała jednak, że wie jak to zrobić.