• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Uczniowie z Lubomierza dla Fundacji Dzieci Afryki

Środa, 4 lipca 2012 13:31

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu od kilku miesięcy jest uczestnikiem programu „Adopcja Serca”. Jest to jeden z programów pomocy, niesionej przez Fundację Dzieci Afryki, ubogim mieszkańcom Afryki i innych krajów Trzeciego Świata.

Luba Noewa-Fudala pokazała swoje obrazy (zdjęcia)

Wtorek, 3 lipca 2012 21:42

Dotąd widzieli je tylko krewni i bliżsi znajomi. Choć maluje od lat, dopiero teraz zdecydowała się je publicznie pokazać w Rabce-Zdroju, bo w Sofii gdzie studiowała, miała już kiedyś wystawę. Obrazy Luby Noewy-Fudali - rabczańskiej stomatolog pochodzącej z Bułgarii, wdowy po Janie Fudali - zawisły w kawiarni Mon Ami.

Na 99% w Rabce-Zdroju powstanie najnowocześniejszy w Małopolsce skate i trial park

Wtorek, 3 lipca 2012 20:07

Projekt pn. "Budowa Skateparku i Trialparku w Rabce-Zdroju, jako element rozbudowy ponadregionalnej oferty turystyczno-rekreacyjnej Uzdrowiska", które koszt budowy szacowany jest na 2,2 miliona złotych, znalazł się na I miejscu listy rankingowej po ocenie merytorycznej projektów złożonych w ramach konkursu pn. "Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013", co oznacza, że ma ogromne, w praktyce niemal w 100% pewne, szanse na otrzymanie dofinansowania. Miasto wnioskowało o pomoc unijną w kwocie 1,6 mln zł.

Mszana Dolna: Olimpijczycy z dyplomami uznania (zdjęcia)

Wtorek, 3 lipca 2012 19:25

W sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna wójt Bolesław Żaba oraz Jan Chorągwicki, przewodniczący Rady Gminy wręczyli dyplomy uznania laureatom pierwszych miejsc konkursów i zawodów szczebla powiatowego i wojewódzkiego, podczas których reprezentowali gminę Mszana Dolna.

Najlepsze dziecięce zespoły regionalne rozpoczęły zmagania w amfiteatrze (zdjęcia)

Wtorek, 3 lipca 2012 10:32

RABKA-ZDRÓJ: Zespoły reprezentujące regiony Lachów oraz górali pienińskich, żywieckich i podhalańskich wystąpiły podczas pierwszego dnia XXXVI Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który rozpoczął się w Rabce-Zdroju. Impreza odbywa się w odnowionym amfiteatrze i biorą w niej udział zespoły z województwa małopolskiego i śląskiego. To najlepsi przedstawiciele swoich regionów, wyłonieni wcześniej w regionalnych eliminacjach. Dziś dzień drugi zmagań.

Sylwia Basta w Mon Ami (zdjęcia)

Wtorek, 3 lipca 2012 09:52

Sylwia Basta, pieśniarka i gitarzystka z Waksmunda, wystąpiła w rabczańskiej kawiarni po raz drugi - i po raz drugi jej koncert bardzo się spodobał. Artystka zagrała i zaśpiewała znane piosenki - polskie i zagraniczne. W swoim repertuarze ma utwory m.in. Osieckiej, Nohavicy, Kryla, oraz własne piosenki.

23 najzdolniejszych uczniów z gminy Raba Wyżna otrzymało stypendia

Wtorek, 3 lipca 2012 09:24

Wręczył im je wójt Andrzej Dziwisz. Gminne stypendia przyznawane są uczniom, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, znaczące sukcesy w konkursach lub olimpiadach albo albo zdobywają nagrody indywidualne w zawodach sportowych. Poniżej lista nagrodzonych.

Plener wystartował

Poniedziałek, 2 lipca 2012 21:40

RABKA-ZDRÓJ: Rzeźbiarze Jacek Kogutek z Zakopanego, rabczanin Piotr Bies, Robert Buček z Czech i Paolo Vivian z Włoch, rozpoczęli dziś po południu I Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski "Baśnie gór". Kamienne bloki stanęły na placu targowym, koło szałasu Związku Podhalan (dzięki uprzejmości ks. Pawła Duźniaka). Przez najbliższe dwa tygodnie, codziennie, artyści będą - najpierw szlifierkami kątowymi, a następnie dłutami - rzeźbić postacie z bajek i baśni.

Ćwilin zdobyty - tysiąc turystów na szczycie (zdjęcia)

Poniedziałek, 2 lipca 2012 20:32

Drugi szczyt, którzy zdobyli uczestnicy akcji Odkryj Beskid Wyspowy, był Ćwilin. Przybyłych na szczyt góry powitał wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn, który uczestniczył w spotkaniu ze swoim dwuletnim synem Benedyktem jr. Kiełbaskami z grilla i napojami częstowali członkowie OSP Dobra.

Lubomierz: gminne zakończenie roku szkolnego

Poniedziałek, 2 lipca 2012 19:27

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2011/2012 w gminie Mszana Dolna, z udziałem władz gminy, odbyło się w tym roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu.