• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Weekendowy wypadek

Poniedziałek, 24 września 2012 17:13

Limanowska policja poinformowała dziś, że 22 września około godziny 23:40 w Porębie Wielkiej, kierujący Audi 80, 30-latek, wskutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze, po czym uderzył w stojące przy drodze blaszane garaże, by w końcu zatrzymać się na ogrodzeniu.

Święto Plonów w Rabie Wyżnej (zdjęcia)

Poniedziałek, 24 września 2012 13:29

W niedzielę Stowarzyszenie „Aktywni Rabianie” przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej zorganizowało imprezę na pożegnanie lata pt. "Święto Plonów". Jak każe dożynkowa tradycja, gospodarze imprezy przekazali na ręce gospodarza gminy wójta Andrzeja Dziwisza chleb.

Do 28 września konkretna oferta na przejęcie Uzdrowiska Rabka SA

Poniedziałek, 24 września 2012 12:23

Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło Jana Wieczorkowskiego i spółkę Thermaleo do zbadania spółki Uzdrowisko Rabka SA i dało im czas do 28 września na złożenie konkretnej oferty zakupu 91% akcji spółki.

Obelisk ku pamięci kardynała Karola Wojtyły przy kościółku na Obidowej (zdjęcia)

Niedziela, 23 września 2012 18:49

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” Jan Paweł II”. Tutaj kardynał Karol Wojtyła spotkał się z młodzieżą oazową - takie słowa możemy przeczytać na obelisku, który stanął obok kościółka św. Krzyża na Piątkowej Górze, zwanym kościółkiem na Obidowej, i został poświęcony przez ks. dra Czesława Poloczka. W uroczystości wzięła udział liczna grupa parafian z Rdzawki i zespół regionalny „Powicher”, który wykonał kilka ulubionych pieśni Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Akcja na Facebook'u przeciwko zamknięciu ul. Sądeckiej

Niedziela, 23 września 2012 13:03

RABKA-ZDRÓJ: "Uwięzieni przez rondo U Łopaty" - pod takim hasłem na Facebook'u powstaje społeczność sprzeciwiająca się zamknięciu ulicy Sądeckiej - głównej drogi dojazdowej do Rabki-Zdroju. Przypomnijmy, iż droga Rabka-Zdrój - Mszana Dolna została zamknięta na czas budowy ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 28. Kierowcy muszą korzystać z uciążliwego i długiego objazdu przez Skomielną Białą.

Rabczańskie uzdrowisko trafi w ręce marszałka?

Niedziela, 23 września 2012 12:54

To możliwe. Ministerstwo Skarbu Państwa poważnie rozważa możliwość odstąpienia od prywatyzacji uzdrowisk, w tym Uzdrowiska Rabka, i przekazania ich nieodpłatnie samorządom wojewódzkim.

Rabka-Zdrój: Miasto chce zrobić ukłon w stronę spadkobierców i oddać im dawną restaurację praktycznie za darmo

Sobota, 22 września 2012 11:43

Nie pytaj, co Wieczorkowscy mogą zrobić dla ciebie. Powiedz, co ty możesz zrobić dla Wieczorkowskich - tak - parafrazując słowa 35. prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy'ego - można podsumować dyskusję na temat przekazania spadkobiercom dawnej Rabki budynku restauracji „Gwiazda” przy ul. Parkowej.

Rabczańska Scena Muzyczna dobiega końca

Piątek, 21 września 2012 21:26

Dobiega końca projekt mający przedstawić różnorodność muzyczną w Rabce-Zdroju i okolicach. Spotykaliśmy się w ramach "Rabczańskiej Sceny Muzycznej", a część wykonawców wzięła udział w konkursie "Made in Rabka II" o tytuł "Przebój roku 2012". W najbliższym czasie polecamy trzy wydarzenia z tym projektem - informuje Jan Ceklarz ze Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec.

Umowa na skatepark i trialpark podpisana

Piątek, 21 września 2012 21:17

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło i członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys podpisali dziś umowę na dofinansowanie budowy Skateparku i Trialparku w Rabce-Zdroju. Będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Małopolsce. Całkowita wartość projektu to 2,1 miliona złotych, a przyznane dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 1,6 mln zł.

Rabczańscy urzędnicy dostali medale (zdjęcia)

Piątek, 21 września 2012 12:05

Siedmiu pracowników samorządowych Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju zostało odznaczonych na wniosek Burmistrz Ewy Przybyło złotymi i srebrnymi medalami za długoletnią służbę. Uroczystość wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta RP odbyła się w czwartek. Medale - wraz z burmistrz - wręczał wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak.