• Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Wiadomości
Data: 7 marca 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 3041

Sukcesy Kasi Rogowiec na XXXVI Biegu Piastów

Dwa udane starty - na 10 km techniką klasyczną 30 km techniką dowolną (łyżwową) - zaliczyła rabczańska biegaczka narciarska, paraolimpijka, Katarzyna Rogowiec. W rywalizacji z pełnosprawnymi sportowcami-kobietami (sama jechała bez kijków), zajęła kolejno 9 i 8 miejsce.

"Nieczęsto mamy okazję i szansę rywalizować w takich biegach jak ten. Dystans 10 km techniką klasyczną ukończyłam w realnym czasie 48,19min. Według przepisów narciarstwa biegowego Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, aby wyliczyć mój rezultat, który można by zestawić z czasami osób biegnących używając kijów, to należałoby wyliczyć 79% z czasu realnego. Mój czas wyniósłby wówczas 38,07min. Byłby to II czas biegu. Dzisiaj najlepsza kobieta przebiegła ten dystans w czasie 37,29 min. Wiem, że biegło mi się dobrze. Czuję dobrą dyspozycję przed zawodami finału Pucharu Świata, które od 22 marca w fińskim Vuokatti. Zarazem zastanawiam się czy możliwe będą kiedyś nasze starty z zastosowaniem przepisów paraolimpijskich. W naszym odczuciu organizatorom należy się ukłon i podziękowania. Czujemy się na Polanie Jakuszyckiej, w rękach pana Lucjana Gozdowskiego, bardzo dobrze. Dziękujemy za wzajemny szacunek" - relacjonuje Kasia. W niedzielę 4 marca paraolimpijczycy wystartowali w biegu na 30km techniką dowolną (łyżwową). Na 340 zawodników, w pełni sprawnych, Kasia Rogowiec zajęła ogólnie 58 miejsce, była 8 wśród 57 kobiet, które ukończyły bieg.