• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Nowe imię i sztandar dla szkoły w Ponicach (zdjęcia)

Poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:54

To niezwykle ważny rok dla Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ponicach. Placówka obchodzi w 2012 roku jubileusz 100-lecia, w sobotę otrzymała Sztandar Szkoły, a wchodzące w skład Zespołu Szkół Gimnazjum przybrało imię rabczańskiej poetki Antoniny Zachary-Wnękowej, takie samo, jakie nosi Szkoła Podstawowa. Dlatego sobotnie uroczystości, podczas których to wszystko się dokonało, miały szczególny charakter.

Rabiańskie święto bez granic (zdjęcia)

Poniedziałek, 18 czerwca 2012 15:30

Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej był organizatorem Polsko-Słowackiego festynu pod nazwą "Święto bez granic".

X Archidiecezjalny Festiwal Pieśni o Miłosierdziu Bożym - wyróżnienie dla scholi z Kasinki Małej

Poniedziałek, 18 czerwca 2012 12:28

16 czerwca schola Jedność z Kasinki Małej (Zagródca) działająca przy Stowarzyszeniu Zagródczańska Wspólnota Kulturalna „Zagródcanie” wzięła udział w X Archidiecezjalnym Festiwalu Pieśni o Miłosierdziu Bożym “MISERICORDIAS” w Chełmku.

Wdowa po prezesie IPN-u z wizytą w Rabce-Zdroju

Niedziela, 17 czerwca 2012 10:24

Zuzanna Kurtyka, wdowa po Januszu Kurtyce, byłym prezesie Instytutu Pamięci Narodowej, który zginął w tragedii smoleńskiej, była gościem spotkania zorganizowanego przez rabczański klub "Gazety Polskiej" w restauracji Zdrojowa.

Ostatnia droga burmistrza Antoniego Rapacza (zdjęcia)

Sobota, 16 czerwca 2012 18:28

Na cmentarzu w Rdzawce pochowano dziś Antoniego Rapacza, byłego burmistrza Rabki-Zdroju. W ostatniej drodze towarzyszyli mu - obok rodziny i krewnych - m.in. byli współpracownicy i koledzy-samorządowcy. Obecni byli: wicemarszałek Małopolski Wojciech Kozak, poseł Edward Siarka i senator Stanisław Hodorowicz oraz wielu innych.

Parkowanie w Rabce-Zdroju od dziś płatne

Piątek, 15 czerwca 2012 20:23

Od 15 czerwca w dwóch miejscach na terenie Rabki-Zdroju parkowanie jest całkowicie płatne. Pierwsze to zatoka postojowa przy ulicy Orkana (od skrzyżowania z ulicą Chopina do budynku Trzy Róże), drugie to zatoki postojowe po obu stronach Alei Tysiąclecia (od mostu drogowego do kładki pieszej, w sąsiedztwie kawiarni Zdrojowa). W obu miejscach stanęły już parkometry.

Ostatnia droga Antoniego Rapacza

Piątek, 15 czerwca 2012 17:49

Uroczystości pogrzebowe byłego burmistrza Rabki-Zdroju Antoniego Rapacza odbędą się w sobotę 16 czerwca w Rdzawce. O godzinie 12.00 w miejscowym kościele odprawione zostanie nabożeństwo pogrzebowe, a po jego zakończeniu uczestnicy pogrzebu odprowadzą trumnę ze zmarłym na Cmentarz Komunalny w Rdzawce.

Na cztery łapy - radna wojewódzka Barbara Dziwisz wygrywa konkurs na dyrektora szkoły w Podobinie

Piątek, 15 czerwca 2012 14:38

Barbara Dziwisz, z którą wójt gminy Mszana Dolna nie przedłużył umowy o pracę na stanowisku dyrektora szkoły w Rabie Niżnej, znalazła sobie nową pracę, na tym samym stanowisku. Od 1 września będzie dyrektorem szkoły w sąsiedniej gminie Niedźwiedź - w Podobinie.

Rusza Rabczańska Scena Muzyczna

Piątek, 15 czerwca 2012 09:14

RABKA-ZDRÓJ: Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na pierwszy koncert konkursowy zorganizowany w ramach projektu Rabczańska Scena Muzyczna - Made in Rabka II. 21 czerwca o g. 17.00 wystąpią „Pod Grzybkiem” następujący muzycy: Przemysław Świerczek „Willi Blake” prezentujący utwór konkursowy pt. „John Ervin’s song”, Aleksandra Luberda w utworze „Akacje”, Alicja Luberda z piosenką „Anioły” oraz Dziwny Zespół 1c prezentujący muzyczny projekt „Ma-Ta-Re”.

Szkoła z Kasinki Małej nagrodzona w bankowym konkursie

Czwartek, 14 czerwca 2012 16:09

W maju w Zespole Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej odbył się plener ceramiczny w ramach konkursu „Moja moneta - orzeł, czy reszka?” zorganizowany przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. W plenerze wzięło udział blisko 140  uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych spośród szkół oszczędzających w SKO (Szkolnych Kasach Oszczędności) pod patronatem Banku. Ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej byli to następujący uczniowie: Katarzyna Żądło, Joanna Cieżak, Anna Filipiak i Krzysztof Krzysztofiak.