• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Lubogoszcz zdobyta! (zdjęcia)

Środa, 5 września 2012 09:40

Ponad 1200 turystów w niedzielne przedpołudnie wybrało się zielonym i czarnym szlakiem na Lubogoszcz. Organizator Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej przygotowało bardzo bogaty program kolejnej wędrówki po Beskidzie Wyspowym.

Pijani rodzice opiekowali się 16-miesięcznym dzieckiem

Wtorek, 4 września 2012 15:13

RABA NIŻNA: Mszańscy policjanci odebrali wczoraj 16-miesięczne dziecko jego rodzicom. Okazało się, że matka dziewczynki i jej konkubent - ojciec dziecka - są pijani. Ona miała 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, on 2,5.

Rabka-Zdrój: odnaleziono poszukiwanego 71-latka

Wtorek, 4 września 2012 15:00

Po godz. 13.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju odnaleźli poszukiwanego od wczoraj 71-letniego rabczanina, chorego na alzheimera.

Barbara Dziwisz znalazła pracę. Jest dyrektorem szkoły w Podobinie

Wtorek, 4 września 2012 14:41

Radna wojewódzka Platformy Obywatelskiej i krewna kardynała Stanisława Dziwisza kilka miesięcy szukała pracy po tym, jak wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba nie dał jej kontynuować pracy na stanowisku dyrektora szkoły w Rabie Niżnej. Barbara Dziwisz szukała posady w różnych miejscach m.in. starała się o stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce-Zdroju. Ostatecznie trafiła do gminy Niedźwiedź.

Poniatowskiego gotowa (zdjęcia)

Wtorek, 4 września 2012 11:19

RABKA-ZDRÓJ: Zakończyła się przebudowa ulicy Poniatowskiego. W ramach inwestycji finansowanej ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, na odcinku 500 metrów położono nowy asfalt, a wzdłuż jezdni wybudowano chodnik. Wcześniej dokonano odbudowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Ulica zyskała również nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Bardzo dobre wyniki matur w Romerze

Wtorek, 4 września 2012 09:21

Znamy już pełne wyniki matury 2012 w Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera w Rabce-Zdroju. Do matury przystąpiło w tym roku 111 abiturientów. Maturę pisemną zdali wszyscy, dwie osoby miały poprawkę z języka polskiego - zdały w terminie poprawkowym.

Małżeński duet z Mszany Dolnej najlepszy w gorczańskim biegu górskim

Poniedziałek, 3 września 2012 17:13

Małżeństwo z Mszany Dolnej Sabina i Jan Wydra zwyciężyli - ona w kategorii kobiet, on w kategorii mężczyzn - w VIII edycji biegu Maraton Gorce rozegranym w sobotę na trasie Krościenko - Nowy Targ. W zawodach wystartowało w sumie ponad 150 biegaczy.

Przed sąd za rozbudowę stacji narciarskiej w Koninkach

Poniedziałek, 3 września 2012 15:00

Do Sądu Rejonowego w Limanowe wpłynął akt oskarżenia przeciwko właścicielowi Stacji Narciarskiej Koninki-Tobołów w gminie Niedźwiedź, który jesienią rozbudował obiekt, instalując oświetlenie i sztuczne naśnieżanie - informuje "Dziennik Polski". Zdaniem prokuratury zrobił to nielegalnie.

Jarosław Knowa w Kadrze Polski w rugby na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U20

Poniedziałek, 3 września 2012 11:53

W dniach 1-9 września w Czeskiej Pradze odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 20. W 26-osobowym składzie Reprezentacji Polski znalazł się Jarosław Knowa z KS Gorce Raba Niżna. - Do końca nie byłem pewien czy pojadę, odliczałem dni do Mistrzostw lecząc kontuzję, której nabawiłem się w meczu o 3. miejsce na Mistrzostwach Polski w Siedlcach na początku lipca. Wróciłem jednak do treningów na pełnych obrotach i jestem gotowy do wyjazdu i walki o miejsce w wyjściowej piętnastce - relacjonuje Jarek.

Ksiądz Włodzimierz Kurek odszedł z Rabki...

Niedziela, 2 września 2012 18:14

Mamy smutną wiadomość. Lubiany i ceniony w Rabce-Zdroju ks. Włodzimierz Kurek, wikariusz parafii p.w. Św. Marii Magdaleny został przeniesiony do Krakowa.