• Piątek, 19 lipca 2019
  • Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

Informacje

Dominika Wachałowicz-Kiersztyn dyrektorem Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej

Niedziela, 30 września 2012 15:24

Powołana przez Zarząd Województwa Małopolskiego komisja konkursowa wybrała Dominikę Wachałowicz-Kiersztyn na nowego dyrektora Muzeum - Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.

Kolejne zwycięstwo Turbacza

Niedziela, 30 września 2012 13:24

KS Turbacz Mszana Dolna pewnie pokonał dziś na wyjeździe drużynę LKS Kobylanka 2:0 (1:0) i umocnił się na pozycji lidera ligi okręgowej. Bramki zdobyli: Paweł Sochacki i Krzysztof Piekarczyk.

Mistrzyni olimpijska odpoczywa w domu

Niedziela, 30 września 2012 13:23

Justyna Kowalczyk na kilka dni przejechała do swojego rodzinnego domu w Kasinie Wielkiej. Z naszą najlepszą biegaczką narciarską rozmawiał Józef Budacz z telewizji internetowej TV28. Wywiad można obejrzeć TUTAJ.

Mszana Dolna: dziesięciu nietrzeźwych nastolatków

Niedziela, 30 września 2012 13:02

10 nietrzeźwych nastolatków w wieku od 15 do 17 lat zatrzymała policja w jednym z lokali gastronomicznych w Mszanie Dolnej po anonimowym zgłoszeniu. Mieli od 0,3 do 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy to mieszkańcy gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź - informuje portal limanowa.in.

Irlandzkie Towarzystwo Mukowiscydozy w Rabce-Zdroju

Niedziela, 30 września 2012 12:59

Od 26 września do 3 października 2012 r. grupa członków Irlandzkiego Towarzystwa Mukowiscydozy organizuje w Małopolsce marsz charytatywny mający na celu zbieranie środków na rozwój badań nad leczeniem mukowiscydozy. Uczestnicy marszu odwiedzają Kraków i Zakopane, zaś w poniedziałek 1 października spotkają się z lekarzami i podopiecznymi Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju (IGiChP) oraz z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM).

Obchody wybuchu II wojny światowej. Burmistrz Ewa Przybyło: czy robimy dobry użytek z wolności, o którą tylu ludzi walczyło z taką ofiarnością? (zdjęcia)

Piątek, 28 września 2012 18:49

W Rabce-Zdroju odbyły się miejsko-gminne uroczystości upamiętniające 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe i delegacje 11 szkół, organizacji społecznych i kombatanckich oraz mieszkańcy miasta i gminy na czele z władzami samorządowymi. Po okolicznościowej mszy świętej w koście Św. Teresy uczestnicy obchodów spotkali się, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikami żołnierzy S.Z.P.-Z.W.Z.-AK poległych i zamordowanych za Ojczyznę w latach 1939-1945 oraz żołnierza 1. Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej oddziału partyzanckiego "Adama" Jakuba Jerzego Hojny.

Kasina Wielka: Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Prymasowskich (zdjęcia)

Piątek, 28 września 2012 16:53

W Tokarni oraz w Kasinie Wielkiej odbyła się Ogólnopolska Konferencja dla Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Prymasowskich. Inicjatywa wspólnych kilkudniowych spotkań została podjęta przed kilkoma laty i od tego czasu konferencje odbywały się w Leżajsku, Komańczy, Chełmie i w Białymstoku.

Solarowy projekt wszedł w decydującą fazę

Piątek, 28 września 2012 10:20

Urząd Gminy w Mszanie Dolnej, jako lider międzygminnego projektu, ogłosił przetarg na dostawę i montaż 2152 instalacji solarnych dla budynków mieszkalnych na terenie gminy Mszana Dolna oraz gmin partnerskich (miasto Mszana Dolna, gminy Niedźwiedź, Raba Wyżna, Kamienica i Dobra) oraz 6 instalacji w budynkach użyteczności publicznej.

X Wielka Eskapada Beskidzka Aut Zabytkowych i Kultowych w Rabce-Zdroju

Piątek, 28 września 2012 10:00

Europejska Asocjacja Automobilerów w Krakowie i rabczański Miejski Ośrodek Kultury zapraszają w niedzielę 30 września pod Amfiteatr w Rabce-Zdroju na X Wielką Eskapadę Beskidzką Aut Zabytkowych i Kultowych. Od godz. 11.00 rozpocznie się tam prezentacja niezwykłych samochodów, które biorą udział w tym wydarzeniu.

Goprowcy szkolą najmłodszych

Piątek, 28 września 2012 09:31

Co zrobić gdy zgubimy się na szlaku, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy i jak zachować się podczas burzy? Odpowiedzi na te pytania poznały dzieci i młodzież uczestniczące w szkoleniach Gorczańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pn. „W górach bezpiecznie”.