• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Informacje

Kup książkę, a dostaniesz różę

Czwartek, 19 kwietnia 2012 14:26

Wszystkie trzy rabczańskie księgarnie przystąpiły do akcji, organizowanej z okazji Małopolskich Dni Książki, pod tytułem "Książka i róża". Polega ona na tym, że każdy, kto w dniach 23-24 kwietnia (poniedziałek-wtorek) kupi w księgarni jakąkolwiek książkę, dostanie na nią co najmniej 10-procentowy rabat, a w prezencie kwiat - różę.

Kiermasz książki używanej

Środa, 18 kwietnia 2012 18:59

RABKA-ZDRÓJ: Kawiarnia-księgarnia "Miedzy słowami" przy ul. Podhalańskiej 21A zaprasza w niedzielę 22 kwietnia w godz. 12-18 na Kiermasz Książki Używanej.

Nie będzie nocnych dyżurów aptek w Rabce

Środa, 18 kwietnia 2012 17:49

Rabczańskie apteki będą czynne tylko do godziny 22.00. Takie ustalenia przekazał po spotkaniu z właścicielami aptek w Rabce-Zdroju i burmistrz miasta Ewą Przybyło wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak.

Rabka-Zdrój: kradzież na ujęciu wód mineralnych

Środa, 18 kwietnia 2012 15:20

Kierownik działu technicznego Uzdrowiska Rabka S. A. poinformował Komisariat Policji w Rabce-Zdroju, że w nieokreślonym czasie, pomiędzy 12 a 17 kwietnia, z ujęcia wód mineralnych "Rabka 19" przy ul. Słonecznej nieznany sprawca skradł hydrofor, dwa manometry oraz 40 metrów kabla.

III Targi Edukacji i Pracy w Mszanie Dolnej

Środa, 18 kwietnia 2012 13:13

Młodzieżowe Centrum Kariery w Mszanie Dolnej przy współudziale Filii Młodzieżowego Biura Pracy w Skomielnej Białej oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Nowym Sączu zorganizowały III Targi Edukacji i Pracy w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” pod hasłem „Zatrudnienie moim celem”. Otwarcia targów dokonał Jan Puchała-Starosta Powiatu Limanowskiego, który objął patronat nad imprezą.

Solary dla 11 tysięcy

Wtorek, 17 kwietnia 2012 21:11

MSZANA DOLNA: Ponad 11 tysięcy mieszkańców miasta i gminy Mszana Dolna, gmin Niedźwiedź, Raba Wyżna, Dobra i Kamienica skorzysta z ekologicznie wyprodukowanej ciepłej wody z solarów dzięki umowie, jaką dziś po południu wójt mszańskiej gminy Bolesław Żaba podpisał, jako lider projektu, z Sylwią Słomiak reprezentującą Biuro Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Umowa przewiduje, że Biuro sfinansuje 85% kosztów instalacji i zakupu kolektorów słonecznych w gminach biorących udział w projekcie noszącym nazwę "Odnawialne źródła energii w gminie Mszana Dolna oraz gminach partnerskich".

Nietypowy napad w Kasinie Wielkiej

Wtorek, 17 kwietnia 2012 17:14

Wczoraj około godziny 20, gdy robiło się już ciemno, 27-tatek z Nowego Sącza jadący firmowym fordem transitem należącym do firmy zajmującej się sprzedaż okien, zobaczył, że kierowca jadącego za nim samochodu miga mu długimi światłami. Zatrzymał się więc na najbliższym przystanku, żeby sprawdzić, co się dzieje.

W nocy przymrozki

Wtorek, 17 kwietnia 2012 16:20

W nocy z wtorku na środę na terenie całego województwa małopolskiego temperatura powietrza może spaść do - 1 stopnia Celsjusza, a przy gruncie do -4. Ostrzeżenie o przymrozkach wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oddziałw Krakowie.

Mszana Dolna: nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Wtorek, 17 kwietnia 2012 15:49

Mszańscy radni spotkali się wczoraj, żeby zatwierdzić kandydata Wojewody Małopolskiego - Piotra Pajdzika - do Rady Społecznej SP ZOZ, rozszerzyć statut ZOZ-u o możliwość udzielania świadczeń z zakresu kardiologii, ginekologii i diabetyki oraz żeby formalnie wygasić mandat zmarłego radnego Stanisława Dziętło.

Drugi numer Rabczańskich Wieści Pozarządowych

Wtorek, 17 kwietnia 2012 15:42

W drugim numerze piszemy o Stowarzyszeniu Artystów Lilianna Drzewiej, o akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2012. W numerze informujemy o nowo powstałym Zespole Doradczym ds. Organizacji Pozarządowych. Publikujemy również wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2012 w zakresie kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa kulturowego i tradycji - informuje Mateusz Wójtowicz, redaktor naczelny czasopisma kierowanego do organizacji pozarządowych z terenu gminy Rabka-Zdrój.