• Niedziela, 18 listopada 2018
  • Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

Informacje

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych, starszych i samotnych - apeluje policja

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:10

W związku z warunkami pogodowymi, nie bądźmy obojętni na sytuację osób starszych, samotnie mieszkających, a w szczególności osób bezdomnych. Im przy kilkudniowych mrozach grozi największe niebezpieczeństwo związane z wychłodzeniem organizmu. Jeżeli mamy wiedzę o takich osobach, powiadommy odpowiednie służby, może dzięki naszej postawie uda się wielu takim ludziom pomóc - apeluje Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Pijany rowerzysta

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:08

W Chabówce policjanci Komisariatu Policji Rabka-Zdrój dokonali zatrzymania mieszkańca Rokicin Podhalańskich, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwym - miał 2,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu w pierwszym i 2,20 w drugim badaniu. Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę po pijanemu.

Historyczny wyczyn mszańskich siatkarzy. Wygrali 10 mecz z rzędu i pokonali lidera

Niedziela, 15 stycznia 2012 20:09

MSZANA DOLNA: Po niezwykle dramatycznym meczu, do jakich zresztą mszańscy siatkarze już nas przyzwyczaili, MGKS Mszanka Mszana Dolna pokonał u siebie 3-2 aktualnego lidera rozgrywek IV ligi siatkówki mężczyzn - LKS BOBOWĄ. - Dzisiaj po raz kolejny przeżyłem chwile, których nie zapomnę do końca życia - powiedział po meczu trener gospodarzy Artur Żaba.

Odkryj Beskid Wyspowy - znamy szczegóły tegorocznej edycji

Sobota, 14 stycznia 2012 12:28

Organizatorzy akcji turystycznej "Odkryj Beskid Wyspowy" spotkali się w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, żeby omówić tegoroczną edycję imprezy. Nowością jest porozumienie miedzy gminami na podstawie którego Fundacja Rozwoju Regionu Rabka złoży wniosek do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego o sfinansowanie inwestycji w infrastrukturze turystycznej na terenie Beskidu Wyspowego.

Ostrzeżenie przed dużymi opadami śniegu i zawiejami śnieżnymi

Sobota, 14 stycznia 2012 12:05

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie poinformowało, że w ciągu najbliższych 24 godzin przewiduje wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm, lokalnie w obszarach podgórskich do 20 cm. Przejściowo wystąpią zawieje śnieżne, spowodowane umiarkowanym północno-zachodnim wiatrem, osiągającym w porywach do 50 km/h, w nocy stopniowo słabnącym - czytamy w komunikacie CBPM IMGiW. Ostrzeżenie jest skierowane do regionu Podhala i Beskidu Sądeckiego.

Miasto przebuduje blok operacyjny, który budzi zastrzeżenia sanepidu

Sobota, 14 stycznia 2012 11:07

RABKA.-ZDRÓJ: Szpital Miejski otrzymał decyzję sanepidu, która informuje, że blok operacyjny nie spełnia wymagań i powinien być zmodernizowany.

Ferie 2012 - rady limanowskiej policji

Piątek, 13 stycznia 2012 20:52

W związku z tym, że na terenie kraju od 16.01.2012 r. rozpoczną się zimowe ferie, które potrwają do 26 lutego, policjanci podejmą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, oraz wszystkim, którzy wypoczywając przemieszczać się będą przez teren powiatu limanowskiego. Chociaż ferie w Małopolsce rozpoczną się dopiero 13 lutego, to jednak trzeba mieć na uwadze, że turyści z innych województw będą chcieli spędzić czas na naszym terenie. Dlatego policjanci cały czas będą prowadzić działania, których celem będzie zapewnienie wszystkim wypoczywającym bezpieczeństwa, tak w ruchu drogowym jak i na stokach.

Ks. Paweł Duźniak i zespół góralski z Ponic uhonorowani przez powiat

Piątek, 13 stycznia 2012 11:50

Ks. dr Paweł Duźniak, proboszcz parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju został odznaczony przez starostę nowotarskiego Krzysztofa Fabra Medalem Pamiątkowym Podhala w uznaniu zasług dla rozwoju regionu. Za zasługi dla rozwoju kultury Nagrodą Starosty został uhonorowany natomiast zespół góralski "Prymni" z Ponic.

Bezpieczne zimowisko - strażnica w Rabce-Zdroju otwarta w ferie do zwiedzania

Czwartek, 12 stycznia 2012 14:35

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu informuje, że w okresie ferii zimowych istnieje możliwość zwiedzania Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych na terenie powiatu nowotarskiego przez zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Mszana Dolna: jubileusz zagórzańskiego projektu i uroczyste zakończenie kulturalnego projektu

Czwartek, 12 stycznia 2012 14:18

Spotkamy się jeszcze nieraz w naszych górach pod Tatrami" - to tytuł projektu, którego realizacja zakończyła się wraz z uroczystym jubileuszem 5-lecia istnienia Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego "Dolina Mszanki". Projekt trwał od maja do grudnia 2011 r. W ramach zadań zespół uczestniczył w warsztatach tanecznych na Orawie oraz gościł u siebie trenerów tańca podhalańskiego. Wartość przedsięwzięć opiewała na kwotę 39992,00 zł i była dofinansowana ze środków Funduszu Inicjatyw Społecznych.