• Sobota, 25 maja 2019
  • Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Informacje

Raba Wyżna: był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Czwartek, 19 lipca 2012 10:33

Wczoraj o godz 18:20 w Rabie Wyżnej policjanci zatrzymali mieszkańca Raby Wyżnej, który kierował nie zarejestrowanym motorowerem marki Malaguti, Jak się okazało, miał prawomocny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu,a w dodatku kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwym. w pierwszym badaniu miał 1,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany rabianin stanie przed sądem.

Wieczorno-nocne poszukiwania zaginionego mieszkańca Ponic

Czwartek, 19 lipca 2012 09:51

14 ratowników GOPR, 12 policjantów i 9 strażaków szukało wczoraj wieczorem 43-letniego mieszkańca Ponic.

Czytelnicy: horror szaletowy trwa

Środa, 18 lipca 2012 11:12

LIST. W Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju problem toalet nie został rozwiązany. Po interwencji TVP Kraków, zamknięto stalowymi sztabami dotychczasowe szalety, które zastąpiono przenośnymi kibelkami - Toi Toi.

Czy miasto powinno dotować rabczańskie gazety?

Środa, 18 lipca 2012 11:02

RABKA-ZDRÓJ: Takie pytanie postawiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł, gdy okazało się, że dwie lokalne gazety "Wieści Rabczańskie" i "Wiadomości Rabczańskie" są wspierane finansowo przez Urząd Miasta. Roczne dotacje mają sięgać kilkunastu tysięcy złotych.

Rabka wysoko w ogólnopolskim rankingu

Środa, 18 lipca 2012 08:21

Ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił prestiżowy ranking 100 najlepszych samorządów. Rabka-Zdrój w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie zajęła 35. miejsce w skali całego kraju.

Miasto wygrywa z ekologami długi spór o wycinkę drzew w Parku Zdrojowym. Będą dalsze cięcia

Wtorek, 17 lipca 2012 18:02

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Nowym Sączu uznało, że ubiegłoroczna decyzja Starostwa Powiatowego w Nowym Targu zezwalająca na wycinkę kilkudziesięciu drzew w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju, była zgodna z prawem. Na decyzję w tej sprawie przyszło czekać prawie rok. Burmistrz Ewa Przybyło zapowiada, że dalsza wycinka będzie kontynuowana w sierpniu, gdy tylko miasto znajdzie wykonawcę tych robót.

Będzie ciszej pod Grzybkiem

Wtorek, 17 lipca 2012 13:01

RABKA-ZDRÓJ: Wieczorno-nocne koncerty i zabawy pod Grzybkiem w Parku Zdrojowym denerwują okolicznych mieszkańców, którzy uważają, że są zdecydowanie za głośne. Rabczanie skarżą się, że przez zbyt mocne nagłośnienie "tańczą w łóżkach".

Wystawa Marzeny Szurek w rabczańskiej galerii

Wtorek, 17 lipca 2012 12:01

RABKA-ZDRÓJ: Do końca lipca w Galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju czynna jest wystawa rysunku i malarstwa Marzeny Szurek pod nazwą „W stronę światła…”. Autorka to niepełnosprawna artystka, mieszkanka krakowskiej Woli Duchackiej, poetka, ilustratorka, malarka (malarstwo olejne i akrylowe), absolwentka XXIX LO im. Kieślowskiego, uczestniczka zajęć w Fundacji Terapii Zajęciowej ARTES na Kazimierzu.

Gmina Mszana Dolna promuje się w TVP Kraków

Wtorek, 17 lipca 2012 11:55

22 lipca o godz. 19.20 w Telewizji Kraków wyemitowany zostanie film dokumentalny pt. "Piękna dwudziestoletnia", pokazujący obecny wizerunek i kondycję mszańskiego samorządu.

Rynek gotowy - rewitalizacja na razie bez zastrzeżeń (zdjęcia)

Wtorek, 17 lipca 2012 11:34

Zakończyła się długo oczekiwana rewitalizacja Rynku w Mszanie Dolnej. Choć przebudowie towarzyszyły liczne perypetie, chociażby słynna afera z kruszącymi się kamieniami, na razie władze miasta są zadowolone z efektów. - Inwestycje zostały odebrane. Są drobne niedoróbki, ale tylko kosmetyczne - mówi burmistrz Tadeusz Filipiak.