• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Informacje

Urodziny burmistrz Rabki-Zdroju - dzieci zaśpiewały jej piosenkę (film i zdjęcia)

Czwartek, 6 grudnia 2012 21:32

To już właściwie tradycja, że burmistrz uzdrowiska Ewa Przybyło swoje urodziny spędza z dziećmi na imprezie mikołajkowej organizowanej rokrocznie przez miasto dla dzieci z Rabki-Zdroju i małych kuracjuszy. Urodziny ma bowiem 6 grudnia, w Mikołajki.

Rondo U Łopaty będzie gotowe w terminie (zdjęcia)

Czwartek, 6 grudnia 2012 12:08

RABKA-ZDRÓJ: Termin 15 grudnia, na który wyznaczono zakończenie budowy ronda na skrzyżowaniu dr 28 i ul. Sądeckiej, zostanie dotrzymany - zapewnia Paweł Polaczek, kierownik nowotarskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dyktando ortograficzne - nagrodą pióro wójta

Czwartek, 6 grudnia 2012 11:20

Szkoła Podstawowa w Podsarniu po raz X zorganizowała Dyktando o Pióro Wójta Gminy. W ortograficznych zmaganiach uczestniczyło 16 uczniów z 8 placówek oświatowych z gminy Raba Wyżna.

Policja w szkole w Olszówce

Czwartek, 6 grudnia 2012 11:11

W Szkole Podstawowej w Olszówce policjanci zorganizowali dla pięciolatków z przedszkola oraz uczniów klas I-III pogadankę poświęconą tematom bezpieczeństwa.

Pierwsza wystawa po remoncie w mszańskiej bibliotece (zdjęcia)

Środa, 5 grudnia 2012 18:32

Po kilku miesiącach prac remontowych, mszańska biblioteka otwarła swoje podwoje dla artystów i twórców zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Obrazy olejne, rzeźba, akwarele, koronki, witraże, wyroby z masy solnej, biżuteria, sztuka użytkowa i haft wystawiono po raz pierwszy w pachnącej jeszcze farbami mini-galerii pod dachem miejskiej biblioteki. Szefująca mszańskiej książnicy Agnieszka Orzeł już do wakacji ma rozpisane w swoim kalendarzu kolejne wystawy twórców z Mszany Dolnej, ale też z miejscowości ościennych.

35 tysięcy złotych na rozwój sportu w gminie Niedźwiedź

Środa, 5 grudnia 2012 18:28

Wójt Gminy Niedźwiedź Janusz Potaczek ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w 2013 roku zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu. Wysokość środków na realizację zadania wynosi 35 tysięcy złotych.

Mistrzostwa dekanatu mszańskiego ministrantów i lektorów w piłce nożnej

Środa, 5 grudnia 2012 14:19

Prawie 130 ministrantów i lektorów z dziewięciu parafii dekanatu mszańskiego rywalizowało w Miejskiej Hali Sportowej w Mszanie Dolnej o tytuł najlepszej drużyny w halowej piłce nożnej.

Lewiatan w uzdrowisku otwarty (zdjęcia)

Środa, 5 grudnia 2012 11:34

Dziś rano w Rabce-Zdroju przy ulicy Podhalańskiej 2 B (koło Rabkolandu) otwarto supermarket polskiej sieci handlowej Lewiatan. W uroczystym otwarciu wziął udział wiceburmistrz miasta Robert Wójciak. Zapoznać się z ofertą sklepu przyszło o godz. 9 rano około 80 klientów.

WOŚP zagra w rabczańskich schroniskach, ale czy w samej Rabce?

Wtorek, 4 grudnia 2012 17:18

Jest duża szansa, że także w tym roku działał będzie rabczański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w ubiegłym roku organizuje go stowarzyszenie Lokomotywa. Grzegorz Werner, prezes Lokomotywy mówi, że czeka na odpowiedź, decyzję sztabu głównego. - Zgłoszenie poszło, myślę, że wyjaśni się to w tym tygodniu - mówi.

Spóźniona wizyta parlamentarzystów w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Wtorek, 4 grudnia 2012 17:13

Z prawie godzinnym opóźnieniem przyjechali na spotkanie z mieszkańcami Rabki-Zdroju parlamentarzyści związani z Platformą Obywatelską - poseł Andrzej Gut-Mostowy i senator Stanisław Hodorowicz. W restauracji "Zdrojowa", w której mimo tak dużego spóźnienia spotkanie odbyło się, czekało na nich kilka osób. Wcześniej parlamentarzyści byli w Limanowej i Mszanie Dolnej. Do Rabki-Zdroju nie przyjechał zapowiadany wcześniej poseł Marian Cycoń.