• Wtorek, 26 marca 2019
  • Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

Informacje

V Zlot Szkół im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej

Czwartek, 17 maja 2012 12:02

Przy Domu Władysława Orkana "Orkanówce" w Porębie Wielkiej odbył się już V Zlot Szkół Podstawowych i Gimnazjów im. Władysława Orkana, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Niedźwiedziu. W tym roku organizatorzy gościli u siebie reprezentacje 9 szkół, z Chabówki, Dobrociesza, Koniny, Niedźwiedzia, Poręby Wielkiej, Rabki-Zdroju, Rozdziel, Sieniawy i Skomielnej Białej.

5700 złotych zebrano na I Balu Charytatywnym Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju

Czwartek, 17 maja 2012 11:42

I Bal Charytatywny zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju. Mottem balu było hasło: “Dobroć jet bramą do szczęścia”. Patronat honorowy nad balem objął pan Marek Sowa -Marszałek Województwa Małopolskiego.

Pijany 20-latek jechał 160 km/h, ścigała go policja, rozbił się w rowie. Popełnił 5 wykroczeń i przestępstwo

Czwartek, 17 maja 2012 09:23

42 punkty karne "zarobił" 20-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, kierowca VW Golfa, który wczoraj pod wieczór po pijanemu uciekał przed policją - po Mszanie Dolnej pędził 100 km/h, a wjeżdżając do Podobina miał na liczniku 160 km/h. Tam też złapali go policjanci po tym, jak wypadł z zakrętu i wjechał do rowu.

Orkiestra OSP Mszana Dolna wierna majówkowej tradycji

Środa, 16 maja 2012 14:21

Zgodnie z tradycja sięgającą 1945 roku, w miesiącu maju z wieży kościoła św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej płyną melodie pieśni Maryjnych. Codziennie, gdy tylko ucichnie dzwon oznajmiający godzinę 6 rano, kilku członków Orkiestry OSP zaczyna półgodzinny koncert ku czci Najświętszej Marii Panny.

Instruktorzy nurkowania szkolą się... w górach (zdjęcia i film)

Środa, 16 maja 2012 13:35

MSZANA DOLNA: W całej Polsce są cztery miejscach w których prowadzone są szkolenia instruktorów nurkowania przez największą na świecie federację nurkową PADI. Dwa znajdują się w Małopolsce, a jedno z nich w Mszanie Dolnej. Okazuje się, że wykwalifikowanym instruktorem nurkowania można zostać nawet w górach.

Orkiestra dęta z Kasinki Małej grała na Jasnej Górze (zdjęcia)

Środa, 16 maja 2012 12:28

Orkiestra dęta "Sami Swoi" w ramach swojego zadania z zakresu upowszechniania kultury na rok 2012 koncertowała na Jasnej Górze. W pierwszej części orkiestra przygrywała pieśni nabożne pielgrzymom z Kasinki Małej - Zagródca na Drodze Krzyżowej po jasnogórskich wałach. Następnie, przy pomniku błogosławionego Jana Pawła II, pod transparentem Gmina Mszana Dolna i Orkiestry "Sami Swoi" odegrała pieśni Maryjne oraz pieśni ulubione naszego Ojca Świętego.

Prywatyzacja tuż, tuż, a Uzdrowisko Rabka SA już myśli o... budowie browaru i sprzedaży uzdrowiskowego piwa

Środa, 16 maja 2012 10:47

RABKA-ZDRÓJ. W oczekiwaniu na decyzję Ministerstwa Skarbu Państwa w sprawie dalszego etapu prywatyzacji, Uzdrowisko Rabka SA. poinformowało o planach rozwoju, które zakładają m.in. powstanie browaru z uzdrowiskowym piwem.

Pewny awans kadetów z Raby Niżnej do finałów Mistrzostw Polski w rugby

Środa, 16 maja 2012 09:43

Kadeci z Raby Niżnej udali się do Łodzi na półfinałowy Turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7. Zajęli w nim 3 miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego dosłownie o włos tracąc szansę na walkę o zwycięstwo. Górale w całym turnieju nie przegrali bowiem żadnego spotkania remisując tylko z Orkanem Sochaczew, który wyprzedził nas lepszym bilansem małych punktów. W meczu o 3 miejsce Gorce po bardzo emocjonującym meczu pokonali Budowlanych Lublin 7:5.

X Spartakiada Integracyjna

Wtorek, 15 maja 2012 20:25

"Z wyrazami uznania dla moich Drogich Małych Sportowców, którzy lepiej ode mnie potrafią walczyć ze swoimi słabościami" -napisał do uczestników X Spartakiady Integracyjnej, która rozpoczęła się w Rabce-Zdroju były mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski, który jest jej honorowym patronem.

Mszana Dolna: Janda wyremontuje ulice Konopnickiej i Cmentarną

Wtorek, 15 maja 2012 14:57

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej rozstrzygnął przetarg w którym wybrał wykonawcę remontu kapitalnego dwóch miejskich ulic - Konopnickiej i Cmentarnej. Obie ulice mają być gotowe do połowy lipca.